Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1825 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

İLMİ İSMET MİSAFİR TALEBELİK DERSLERİ (Ulvi Hocadan Alıntı)

İlmi İsmet Dersleri Derlemesi

İLMİ İSMET MİSAFİR TALEBELİK DERSLERİ

1-Her İlmi İsmet Talebesi Her Gündüze ve Geceye Kelimei Şehadet Getirerek Girer
İleri Seviyedeki Talebeler Her Namaz Vaktine Kelimei Şehadet Getirerek Girer

2-Her İlmi İsmet Talebesi Gündüze ve Geceye Kelimei Şehadet Getirerek Girdikten Sonra Slavat Getirir
İleri Seviye Talebeler Bunu Her Namaz Vakti Yapar

3-Her İlmi İsmet Talebesi gündüz ve geceye girerken Çektiği Salavatı Şerife 'den Sonra Besmele Çeker
İleri Seviye Talebeler Bunu Her Namaz Vaktinde Yapar

4-Her İlmi İsmet Talebesi gündüze ve geceye girerken çektiği Besmele 'den Sonra Selam Verir
Selam Şekli Şöyledir
Es Selamun Aleyküm Rab 'bimin Allah 'ın Nurdan Yarattığı Melekleri ve Yarattıklarının Mükellef Olanlarından İslam Üzere Olupta Bu Selamı Alabilecek Olanlarından Selam Vermem Hayr Üzere Olanlar
İleri Seviye Talebeler Bunu Her Namaz Vakti Yaparlar

5-Her İlmi İsmet talebesi gündüz ve gece Selam 'ından Sonra Geçmiş Günahlarına Tövbe ve İstiğfarda Bulunur
İleri Seviye Talebeler bunu Her Namaz Vakti yaparlar

6-Her İlmi İsmet Talebesi gündüze ve geceye girdiğinde Tövbe ve İstiğfarından Sonra Rab 'bine Hamd ve Şükür 'de Bulunur
İleri Seviye Talebeler Bunu Her Namaz Vaktinde Yaparlar

7-Her İlmi İsmet Talebesi gündüze ve geceye girerken Hamd ve Şükründen Sonra El Açıp Allahu Tealaya Dua ve Niyaz 'da Bulunurlar
İleri Seviye talebeler Bunu Her Namaz Vaktinde Yapar

İLMİ İSMET TALEBELERİ OLMAZSA OLMAZLARI.

1-Her İlmi İsmet Talebesi Sabaha Gusül Abdesti Alarak Girer, bunun için kirlenmiş olmasına gerek yoktur
İleri Seviye talebeler İmkanları Olduğu Müddetçe Yatarkende Gusül Abdesti Alarak, abdestli Olarak Yatarlar

2-Her İlmi İsmet Talebesi 5 Vakit namaz Abdesti Almak Zorundadır, Ev talebeleri, İleri Talebeler, Kabul Talebeler, Talebe Hocalar ve Diğerleri İse Abdestsiz Dolaşmaz ve Yere Basmazlar Ellerinden Geldiğince

3-İlmi İsmet talebeleri Abdestsiz yere basmamaya özen gösterip, ağızlarına abdestsiz olarak bir lokma girmez, boğazlarından bir lokma geçmez yani her an Abdestli Olmaya Özen Gösterirler

4-İlmi İsmet Talebeleri İçinde imkan dışı durumlar hariç Namaz ve İbadetini Bir Vakit Dahi Olsa Aksatan Olmaz ve Ellerinden geldiğince tek kılmamaya , Cemaat Oluşturarak Kılmaya Özen Gösteriler İleri Seviye Talebeler Beş Vaktin Beşinide Cami 'de Kılarlar

Ulvi Hoca / 2011