Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Zamanın Gavsı Kimdir Ulvi Hocadan Cevap

Arkadaşlar gavsı tartışmayı bırakın sizin işiniz değil gavs diye 4 kutbun başına derler bazen sahibul zaman la aynı bazende farklı olur. Şimdi Sahibul zaman vardır gavs vardır mehdi Resul vardır. Bunlar gerçekte her yüzyılda tek olur bazen iki. Nakşibendiler sahibul zaman yerine gavs kelimesi kullanırlar. Kadiriler sahibul zaman Şimdi cemaati ve kerameti olan Türkiye içinde adından bahsedilen 4 nakşi şeyhi vardır ki benim duyduklarım iki tanede ırakta duydum. Kadirilerden sahibul zaman diye duyduğum bir o kadar şeyh var. Birde ayrıyaten mehdiresul diye çıkanlar var. Ve hepsinin silsilesi meşayıhlar vasıtasıyla pirlere kadar gider. Birde bu yüzyılda yaşayıp vefat eden Türkiye içinde alim sıfatıyla bilinen insanlar var. Birinin talebelerinin iddiası bizim büyüğümüzden sonra evliya yoktur diye. Onlarda bu sahibulzaman, gavs mehdi resul hepsini reddeder. Birinin talebeleri kendi hocalarını dinin yenileyicisi olarak göstermiştir. Yani sadece bir yüzyılda birkişi yada en fazla iki kişi olması gereken bir makamda olduğu iddia 8-9 kişi var ve hepsinin sayısız cemaati var hepsinin kerameti var anlatılan, hepsinin meşayihi var, ve hepsinin silsilesi kendi çizelgelerine kadar Pirlere kadar uzanıyor ve bazıları bazılarını red ediyor. Bu sadece Türkiye içi ve duyduklarımız. Birde duymadıklarımızı ve dünyayı araştırırsak daha kaç tane çıkar Allah Bilir. Birde şu var kesin ispatınız yok kimin gavs olduğuna dair. En iyisi Allah Bilir demek ve böyle bir konuya girmemek. bırakın zamanın gavsı kim kendinize bakın Nasrettin Hoca'ya sormuşlar Kıyamet ne zaman kopacak Cevap vermiş öldüğün zaman

Ulvi Hoca / 2011

güncel

Üst Alt