Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1500 GÜN 4 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Yâ Azrail.! Cebraili Nerede Bıraktın ?

Peygamber efendimiz (Sallalahü Aleyhi ve Sellem) ruhu almak için gelen ölüm meleğine; "Ey Azaril! Cebrail'i nerede bıraktın?" buyurdu Cebrail'i dünya semasında bıraktım Melekler, onu senin vefatın sebebiyle taziye ediyorlar" dedi

Böyle konuşurlarken Cebrail aleyhisselam geldi Resulullah efendimiz (Sallalahü Aleyhi ve Sellem); "Ey kardeşim Cebrail! Artık dünyadan göç vakti geldi Allah (c.c)ü teâlânın katında bennim için ne var? Bana onu müjdele de gönül rahatlığı ile emaneti sahibine teslim edeyim" buyurdu

Cebrail aleyhisselam; "Ey Allahü teâlânın sevgilisi! Ben semanın kapısını açık bıraktım Melekler saf saf olmuşlar, senin ruhunu sevgiyle beklerler" dedi

Peygamber efendimiz (Sallalahü Aleyhi ve Sellem);"Hamd, Allahü teâlâya mahsustur Sen bana müjde ver! RABBİMin nezdinde bennim için ne var?" buyurdu
Cebrail aleyhisselam; "Ya ResulAllah! Senin teşrifinden dolayı, Cennet kapıları açılmış, Cennet'in nehirleri akmış, Cennet'in ağaçları sarkmış, huriler süslenmiştir" dedi

Peygamber efendimiz (Sallalahü Aleyhi ve Sellem) yine; "Hamd, Allahu teâlâya mahsustur Sen bana başka müjde ver ya Cebrail!" buyurdu.
Cebrail aleyhisselam; "Ya ResulAllah (sallallahu aleyhi ve sellem) ! Sen kıyamet günü ilk şefaat eden ve ilk şefaatı kabul olunansın" dedi

Sevgili Peygamberimiz tekrar; "Hamd, Allahü teâlâya mahsustur Ya Cebrail! Bana başka müjde ver" buyurunca,
Cebrail aleyhisselam;"Ya Resulullah! Neyi soruyorsunuz?" dedi

Bunun üzerine Peygamber efendimiz (Sallalahü Aleyhi ve Sellem); "Benim bütün endişem, üzüntüm ve kederim, bennden sonra geride bıraktığım ümmetimdir" buyurdu

Hazret-i Cebrail; "Ey Allahü teâlânın Habibi! Allahü teâlâ kıyamet günü, sen razı oluncaya kadar ümmetini bağışlar.Bütün peygambelerden önce seni, bütün ümmetlerden önce senin ümmetini Cennet'e koyacaktır" dedi

Sevgili Peygamberimiz, Cebrail aleyhisselama; "Allahü teâlâ katında üç muradım vardır:

Birincisi; Ümmetimin Günahkarlarına Beni şefaatçı etmesi,

İkincisi; Dünyada yaptıkları günahlardan dolayı onlara azab etmemesi,

Üçüncüsü; Perşembe ve Pazartesi günleri ümmetimin amellerinin bana arzedilmesidir (Eğer amelleri iyi ise dua ederim, Allah ü teâlâ kabul eder Kötü (kem) ise şefaat edip, amel defterinden silinmesini isterim)"
buyurdu

Cebrail aleyhisselam, Allahü teâlâ'nın, bu üç arzusunu kabul ettiğini, haber verdi.Bunun üzerine sevgili Peygamberimiz rahatladılar