Ulvi Hocaların said nursi Hakkında Düşünceleri Hepsi Bir Arada | İlim Yuvası - Ulvi Hocaları Sevenler Platformu
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1300 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1300 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1300 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK

Ulvi Hocaların said nursi Hakkında Düşünceleri Hepsi Bir Arada

'Said Nursi'ye Reddiyeler' forumunda dost-semihbaba4125 tarafından 19 Eki 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. dost-semihbaba4125

dost-semihbaba4125 Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    19
    said nursinin kıyamet kopacak dediği takvimide boş kıyamet yine kopmayacak Allah hata yapmış olucak haşa ama bunlar öküz yine akıllanmıyacaklar

İlham gelmiş hoş gelmiş, bu ilham ben Kuranı Kerim 'in Anlamıyım demiş

Olmuş Risalei n.r lar Kuranı Kerim tefsiri

Acaba bu kadar kolaymı bu ilhamlar şeytandan olmazmı, şeytandan olmadığının nedir isbatı

şeytan Meleklerin Hocası değilmiydi, sizce Din 'i çoğu alimden iyi bilmezmi

Yoksa şeytanın 99 doğru şey ilham edip küfre düşüren 100. yü ilham etmeye zekası ve fikri yetmezmi

Bunlar aklımdaki sorular, cevabını bilen varsa verirse sevinirim İnşaAllah

en Doğrusunu Allah Bilir

Ulvi hoca

Said Nursi sadece bir ilhamidir ilhamla aldığı bilgileri Risalei Nur Olarak lanse etmiş ki bunu da ilhamı istemiş bir zattır

İyide ilhamın kökü nerdendir

Pir Abdulkadir Geylani Hazretleri 'nin Sözü Var

Mürşidi olmuyanın mürşidi şeytandır

Peki Said Nursi denilem zatı muhteremin Mürşidi kimdir ))))))

Aynı ilham afgani,standa Ahmet Kadyani denilen bir zattada olmuştur bu yüzyılda oda Mehdilik ilan edip 100.000 kişiyi toplamıştır etrafına vede vefat edip gitmiştir

Ve buzatta bir çok olağanüstü hal ve kerametvari hal göstermiştir

İnsanların ağzı dili bağlanmış gibi, aklı fikri kör olmuş gibi Ahir Zamanda Ahir zaman diye iki kelime almışlar dillerine

Sadece bunu diyorlarda başka birşey demiyorlar

Allah 'tan duymuş gibi Haşa

Kendi fikirlerine uyan Ayet ve Hadisleri aynen kabul ediyorlar ama uymayanları telildi tevildi anlamını değiştirip kendilerine uyduruyorlar

Ve yine Haklı çıkmaya çalışıyorlar

Ebcedle kıyamet hesap etmişler

6 medyen kralı yada 6 şeytanın adından oluştuğu ileri sürülen ebced hesabını Kuranı Kerim 'in sırlarını anlamak için kullanmışlar

Allah 'ın Kitabını anlamak için bile şeytanın adlarına mı muhtacız yani

Kendilerine uyan herşeyi doğru göstermek için mücadeleye girmişler

Uymayanların anlamı ile oynamaya kalkmışlar

Bumu Mehdilik )))))

Allah Ehli Sünnet 'i kendini Mehdi zannedenlerin şerrinden Emin Eylesin Amin

Gördüğüm şu var, O kadar Hadis Var Mehdi Hazretleri Hakkında ama insanlar işlerine gelenden başka Hadisleri nedense kör gibi görmüyor

İnsanın Asli Görevi Allah 'ı tanımak ve Allah 'a İbadet Etmektir yoksa zamanın ahirmi değilmi olduğu ile ilgili mücadele vermek değil

hırıstiyanlıkta aziz pauller sebebi ile bozuldu , aziz pavlosların incili değiştirmesiyle yıkıldı

Asıl olan bunun içindir ki İslamiyet 'te Şahsa değil Asrı saadet 'e Bağlanmaktır

Kişilere kutsaliyet verilipte her dedikleri doğru kabul edilemez, her yaptıkları mübah görülemez

Yinede

En Doğrusunu Allah Bilir

ulvi hoca

beddi zamanın aldığı ilhamın bana Allah 'tan Olduğunu ispatla, kimi getireceksin Allah 'ımı ispata Haşa

Akla bak mantığa bak Tövbe Estağfirullah

sen kimsinki kişileri kutsallaştırıda İslami değer yargılarının önüne geçirmeye çalışırsın

Allah Resulü 'nin halifeleri bile yanlış yaparsam diye Tabilerine Sorarken sen kimsinki İslam Milletlerini koyunlaştırmaya kalkarsın

Kardeş sana bir sır

hırıstiyan hakimiyeti son bulacak, boşuna didinme akıllı dur

Ulvi Hocadan Alıntı

Manevi Alemden gelen bilgiyle zahire hükmolunmaz. Asıl Asrı Saadettir, asıl İlim Asrı saadetten Nakildir

Hiç dikkatinizi çektimi, bizler veli yada evliya yada Alim değiliz sadece İlmiKullanan İnsanlarız deriz devamlı kendimiz hakkında

Niye bizlerden hiçkimse aldığı ilhamla kitaplar yazmaz aksine yazmış olan varsa yazdığı kitap yaktırılır bizde

Niye Dine his ve ilham sokulmaz Nakil Yoluyla Sahih Olanlarla Asrı saadete Ulaşılır Bizde

Bizden çoğu kimsede Evliya ve Efendilerimizin Ruhaniyetleriyle şereflenebilir ama niye hiçbiri Şu Efendimiz yada şu hazret şunu dedi bunu dedi demez bizde

Peki görülen o kadar şey var niye bizden kimse bu kadar gözüken olağan dışı şeye rağmen ben Evliyayım yada Alimim gibi şekillere girerek kendine cemaat oluşturmaz yere post atmaz

Hiç dikkatinizi çektimi bizler kullandığımız İlimle istersek çok kısa sürede halk içinde Evliya olarak da tanınabilirdik niye bizlerden kimse Evliyalığı kabul etmez onu ancak Allah Bilir bana kul olmak nasip olursa ne mutlu bana der İnşaAllah

Peki dikkatinizi çektimi bir taraftan Hz Ali görüştüğünü söyleyen said nursi, diğer tarafta onun en büyük halifesini deccal olarak gören Mümine Sultan kardeşimin dediği zatı muhteremler

İçlerine girin Onlarda Büyüklerle Görüşüyordur

Hangisinin gördüğü büyük sahta , hangisi yanıltıyor

Yada hangisi yalan söylüyor said nursinin Hz Ali 'si ........ Efendinin Hz Ali 'sine karşı benzetmeyle anlatırsak

Bakın manevi alemden gelen his, ilham ve bilgiyle müceddid olunmaz, müçtehit ise hiç olunmaz

Dediğim gibi asıl olan Asrı Saadettir Nakille Asrı Saadet 'e ulaşacaksınız İnşaAllah

Demekki manevi alemden gelenler madem çatışma çıkarıyor bizde asıl olanda yani zahir alemde birleşeceğiz yani Asrı Saadet 'te İnşaAllah

Ulvi Hoca / 2011

Kıyametin Tarihine Kuranda Diyorki Allah Resulune Hitaben Kıyamet tarihini ''Onu bilip söylemek nerede, sen nerede?'' (Naziat 43) ama said nursi çıkıyor kıyamet hicri 1545 te kopacaktır diyor

Allah Resulunden daha torpilli galiba Allah Katında

Bakıyorsun Kıyamet tarihini nasıl bulmış ebced hesabıyla

İbni Abbas RA Diyorki ebced hesabı ile uğraşanların Ahiretten Nasibi Yoktur

Sahabimi Doğru Said Nursimi

Ulvi Hoca / 2011

sıkıntı şurda şeytan bir insana çok rahat ilham verir, yahudi ve hırıstiyanlara büyüyü nasıl öğretti, direk gidip konuşarakmı öğretmenlik yaptı zannediliyor bence değil

şeytan pek çok Alimden daha Alimdir çünkü Meleklerin Hocalığına kadar yükselmiştir

şeytan bir insana verir hissi ilhamı yazdırır yüztane doğru Dini Bilgi içine sokar çok basit bir yerde şirki yüzbirincide

O İnsan bu dünyadanda mahrum kalmış olur şirk üzere gittiği için Ahiretindende olmuş olur

Onun için İlhami Bilgiler kişinin şahsını bağlar geneli bağlamaz, kimse gelen İlham Allah 'tandır diyemez çünkü salt isbatı yoktur

İnşaAllah Rab 'bim hepimize Doğruyu ve Hidayeti Nasip Etsin Amin

Ulvi Hoca / 2011

Abdulkadir Geylani 'den feyz almak ayrıdır, aldığını zannetmek ayrıdır, iddia etmek ayrıdır

Said nursi'nin O kitapların hiçbirisinde Abdulkadir Geylani Hazretlerine ait en ufak hiçbir şey yoktur , isteyen Abdulkadir Geylani Hazretlerine sorsun

Bak sana kendim yaşadığım bir olay anlatayım, bir ablamız varmış kalp hastası doktorlar yaşamaz diye evine gönderiyorlar ve sabahı umut etmiyorlar

Bu ablamız 12 senelik kadiri müridi İstanbuldan neyse sabah oluyor abla sapasağlam ayakta

insanlar şaşırıyor ve soruyor nasıl oldu cevap olarak abla diyorki gece bana Pir Abdulkadir Geylani geldi el verdi

Ondan sonra ablanın kalp gözü açılır gibi halleri oluyor, insanlara şifa ve derman olmaya başlıyor kalpleri okuyor vesselam

En son konu bana ulaştı , o zamanlar İstanbuldayım merak ettim ablayı ziyarete gittim

Temiz kalpli saf bir anadolu kadını, ve bu olaydan dolayı abla büyük konuşmaya başlamış bana Pir el verdi herkes benim çatım altında birleşmeli diyor

Durum böyle olunca araştırma ihtiyacı hissettim ve ablayı tedavi edip el veren pir şeklinde gelenin güçlü bir cin taifesinden olduğu ortaya çıktı

Abla inanmak istemedi, o zaman ispata gittim abla dedim pirine benim emrim olduğunu söyle gelsin, abla önce itiraz etti dedi o kimseye gelmez

Madem öyle de dedim gelmediğini kendin gör, abla dediğimi yapınca yüzünü bir şaşkınlık ifadesi aldı şaşırmıştı aaa dedi geldi

Abla söyle dedim emrime amade , abla yine itiraz etti ama sonra dediğimi yaptı yine şaşırdı evet emrine amadeymiş dedi

Abla dedim söyle bana 12 tarik Pirini çağırsın abla artık şaşırmıyordu dediğimi yaptı ve geldiler dedi

Ve hepsi emrime amadeydi

Sonra ablaya dedim abla dedim dediğimi anladınmı, bunlar sadece cin sen safsın sana Evliya olarak gözüküyorlar, sendede bir manevi kuvvet var bunu kullanarak olağanüstü hal oluşturuyorlar

Şimdi diyeceğim şu kardeşim said nursi elbetteki kötü biri değildir ve ben tahmin ediyorumki çokda saf kalplidir

Ama ilham aldığı yerler aynen ablada olduğu gibi hatalı ve yanlıştır

Ulvi Hoca / 2011

said nurside şeytan oyunları

Birazcık gerçeklere gelelim şimdi. İnsanlar hala ne yazıkki ruhbanlığı ve putperestliği bırakamamışlar. Önce bir insanı kutup, gavs, veli, müceddid, evliya ilan edip sonra peşine ahmakça gidiyorlar.
    Hani Hz. Ömer Efendimiz'e seni kılıcımızla düzeltiriz diyen Ashab Mantığı.

Bu sebepledirki nice insanların şeyhi Mehdi olduğunu yada Mehdi Hazretlerini göreceğini iddia etti ve öldü gitti göremeden. Şeyhleri yaşarken bu insanların cemaatine laf anlatmak mümkün olmazdı. Ancak şeyhleri öldüğünde Mehdilik ve göreceğiz yalanı açığa çıktı ama cermaatlerine bulaşmış ahmaklık yine bitmedi. Niye cemaatlerine göre şeyhleri Allah'ın Sevgili bir kuluydu , Allah hata yapmasına izin vermezdi, bunun için ne derse doğruydu. Peki niye doğru çıkmadı o zaman. Demekki Allah Sevgili Kulununmu hata yapmasına izin veriyor yoksa şeyhiniz Allah'ın Sevgili kulu değildide cinin şeytanın oyununa düşmüş bir ahmakmıydı.
    Evet ikinci şık cinin şeytanın oyununa düşmüş bir ahmaktı.
    Bunları genel açıklama olarak geçtikten sonra gelelim said nursinin ebced hesabına.
    Tüm havasçılar bilirki kişinin ebced hesabı hesaplanırken lakabı kullanılmaz. Anne adının vekendi adının ebcedi toplam olarak kullanılır. Celbiyede dahil herşeyde bu böyledir.

Said nurside nasıldır lakabı üzerinedir ve bu lakabı said nursinin işine geldiğine göre değişmektedir. Said nursi ilk lakabın said kürdidir, 2. Abdulhamit Handa ise lakabın deli saiddir, sen ise doğduğun yer olan nurs köyüne hitaben nurslu said anlamına gelen said nursiyi kullanmaktasın.
    Niye Kuranı Kerim'de diğer lakapların yokta ebced hesabına göre nurslu saide göre ebced hesabın var. Niye anne ismine göre ebced hesabın yok.

O zaman seni ebcedle gösteriyor diye iddia ettiğin bu Ayetlerin tamamı nurs köyünden doğan ismi said olan her insanıda göstermekte. Niye sadece sende diğerleri değil. Sen olupta diğerleri olmadığına ispatın nedir.
    Nedense bu ebcedle gelecekten hiçkimse birşey bulamamıştır, ama bulunana bakıp hep şudur bu olayın aslı denilmiştir. Said nursi ve diğer ebcedciler birde şeytanın ebcedini hesap edin, şeytanla ilgili Ayetler'de şeytanın yaptığı işleri çıkarın, bakalım kaç tane said nursi çıkacak.. Niye şimdiye kadar bunu hiç yapmadınız.
    Onu bırakın Allah İsmi Şerifi'nin ebcedi bellidir hadi Allah İsmi Şerifi geçen Ayeti Şerifeler'le bu ebcedi birleştirin Allah Hakkında bilgi çıkarın haşa.
    Ama kendiniz hakkında çıkarabiliyorsunuz, tersine gitmek işinizemi gelmiyor yoksa bunu göremeyecek kadar ahmak ve körmüsünüz.
    Niye hep bana Rabbena şeklinde kullanılıyor bu ebced hesabı.
    O zaman bu yüzyılda ismi Muhammed olan herkesin ebcede göre kaderi Peygamber'imizle aynı o zaman haşa. fakı ve ayırımı neye göre yapıyorsunuz mantık ve tahmine göremi.

Ebced geleceği ve insanları bildirmez. Ebced sadece havasçıların, büyücülerin, yıldıznamecilerin, sonsuzcuların, m....lerin kullandığı cinle şeytanla bağlantı kurabilmek için kullandıkları bir bağlantı ilmidir.Bazende hadim veya hüddamlarla Ve basit çoğu yerde hatalı bir ilimdir. İkincisi ise büyü yapılacak yada etki edilecek insanın hedef tayin eden bir ilimdir başka birşey değildir.
    Ebcedle kimse Pirleri bulamaz, dünya savaşlarını bulamaz, alemleri bulamaz. Kimse elektriği ve edisonu bulamaz. Ebcedle birşey bulunabilseydi tüm bilimsel keşifler ebcede göre yapılırdı. Ebced dikkat ederseniz insanı etkilemek ve manevi varlıklardan yardım istemek için kullanılır. İnsan hükmü olduğu gibi ebcedin manevi varlıklara göre hükmü yoktur.

Kuranı Kerim tüm zamanlara ve tüm alemlere inmiştir. Bana hadi ebcedle padişah meymunun yada padişah yusufun başına gelen bir olayı bulun hadi ebcedle.
    Niye karşıdaki cin olura Kuranı Kerim ve Kuran İlmi diye tanıtılmaya çalışılan bu ebced aciz ve zavallımı oluyor. Yoksa haşa Allah bunu hesap edememişmi.
    BU ebcedin aslında kökünün insan yada cinlere dayalı olduğunu ve İlahi bir ilim olmadığını göstermektedir.
    İlahi olmayan bir İlim said nursi seni gösterse ne olur, göstermese ne olur.

<ulvi> Said nursi kurtuluş savaşında

<ulvi> ermenilere valilik ve kaymakamlık verin demiştir

<ulvi> ermeniler halkı katledip kadına kıza tecavüz ederken

<ulvi> şerefi olan namusu olan bunu istemez

<ulvi> said biraderi azamı şeyh said

<ulvi> bir osmanlı askerini öldürmek 70 kafiri öldürmekten efdaldir

<ulvi> sevaptir demiştir

<ulvi> Bre şerefsiz veledi zina şeyh said

<ulvi> hani senin dinin

<ulvi> kini karşısında satıldı

<ulvi> İşlerine gelmediğinde Müslümanın katlini bile sevap ve helal ilan eden şerefsizler bunlar

<ulvi> hepsi vatan haini islam düşmanı köpek soyu

<ulvi> Atatürkten halkı soğutmak için Atatürkü din düşmanı göstermeye çalışıyorlar

<ulvi> bre şerefsiz bre deyus

<ulvi> Atatürk son haçlı seferini durduran komutandır

<ulvi> Orda İslam Alemini yok etmeye çalışan hırıstiyanlardır

<ulvi> Müslümanı katleden hırıstiyanlardır

<ulvi> Müslüman kadına kıza tecavüz eden hırıstiyanlardır

<ulvi> birde bunların azınlık uşakları

<ulvi> Atatürk ise bunlar İslam Ümmeti üzerinden ve yurttan atandır

<ulvi> Peygamber Efendimiz ve Hakiki Evliyaların Savaşına destek verdiği komutandır

<ulvi> hırıstiyan deccal yada süfyan olmuyorda Atatürkmü deccal yada süfyan oluyor

<ulvi> Atatürke deccal yada süfyan diyenler kimdir Bu savaşta Peygamberimiz ve geçmiş Evliyaların yanında yer almayıp hırıstiyana tek kurşun atmayan, ermeni ve hırıstiyanları başına yönetici isteyen

<ulvi> vatan haini said nursilerdir

<ulvi> Bir Müslüman Peygamberi savaşırken arkasını dönüp çekip gidermi

<ulvi> bunu ancak münafık ve süfyan olan yapar

<ulvi> Onlara göre Atatürk niye süfyandır çünkü hırıstiyanı yenmiş ve aleme rezil etmiştir

<ulvi> Dikkat ettiyseniz hırıstiyana uşaklık ruhlarına işlemiş hala amerikanın kendilerini kurtarmasını bekliyen zavallıcıklardır

<ulvi> Nerdeyse haşa hırıstiyan çizmesine tapma derecesine varmışlardır

<ulvi> Atatürke niye süfyan deccal derler

<ulvi> kendi gibi şerefsiz vatan ve islam hainlerine yönetim vermediği için

<ulvi> Onlara yönetim vermedi bu şerefsizlerde ülkeyi hırıstiyana teslim edemediler

<ulvi> Aynı yahudilerin İkinci Abdulhamit Han Hazretlerini kızıl sultan olmakla suçladıkları gibi

<ulvi> Atatürkü deccal ve süfyan olmakla suçladır

<ulvi> tek fark o zaman direk yahudiler suçlamıştı

<ulvi> şimdi ise yahudi ve hırıstiyanların uşağı Müslüman gözüken gizli misyonerler suçladı

<ulvi> Atatürk Kuranı Kerim'leri yaktırmadı

<ulvi> bunu ismet inönü yaptırdı

<ulvi> Atatürk camileri kapattırmadı

<ulvi> bunu ismet inönü yaptırdı

<ulvi> Atatürk hakikaten Müslüman olan şeyhlere dokunmadı

<ulvi> ama hain ve satılık olanları kaybetti

<ulvi> Hakiki Müslümanlara ismet inönü saldırdı

<ulvi> niye ismet inönü süfyan değilde adı bile geçmiyorda

<ulvi> Atatürke süfyan diyorlar

<ulvi> Çünkü Atatürk onların efendisi olan hırıstiyanları tarumar etti

<ulvi> son haçlı seferini durduran büyük komutandır Atatürk

<ulvi> can çıkar huy çıkmaz

<ulvi> huylu huyundan vazgeçmez

<ulvi> küfür tek millettir

<ulvi> nasıl zamanında said Atatürke karşı hırıstiyan ve ermenilerle birleştiyse

<ulvi> bakın şimdi onun yolundan giden haydarı kerrar ateist uşakları ve tecavüzcülerle birlik oldu

<ulvi> Atatürke süfyan dediler iftiracı köpekler

<ulvi> bakın haydarı kerrar şerefsizinin yanındakilerinin ve kendinin bize iftirası cin çalgını, gay, münafık , kafir gibi ithamlar oldu

<ulvi> dikkat ederseniz roller aynı isimler farklı

<ulvi> Nasıl said nursi ermenilere valilik ve kaymakamlıkı verin dedi

<ulvi> dikkat ederseniz haydarı kerrar şerefsizi ateist uşaklarına yöneticilik verdi ve Peygamber Efendimiz'in İsmi Şerifini indirip başına yahudi bayrağını çekti

<ulvi> Hadisi Şerif >Emrediyor

<ulvi> Kişi sevdiği ile beraberdir

<ulvi> said nursiyimi sevdin

<ulvi> al işte böyle ateist uşağı münafık olursun

<ulvi> işte sana ispatı

<ulvi> Burda Atatürkün yaptığı yeni kurduğu devleti böyle hainlerden korumak için laik düzeni getirmekti

<ulvi> Çünkü hak olanlar suskun ama münafık olanlar etkindi

<ulvi> İçine virüs girmiş aşıyı ilaç diye kullanamazsın

<ulvi> Laik sistemi getirince böyle süfyanlar ve deccal uşakları

<ulvi> Yönetimi ele geçiremedi ve hırıstiyana hizmet edemedi

<ulvi> o zaman bomba atıpta Abdülhamit Han Hazretlerini öldüremeyen yahudilerin

<ulvi> kızılsultan iftira ve lakabı gibi

<ulvi> Atatürke süfyan iftira ve lakabını taktılar

<ulvi> Gelelim Osmanlıya aynısını yapmışmıdır

<ulvi> Yapmıştır

<ulvi> Nasıl

<ulvi> İslam Halifelikle Yönetilir ve Halifeler seçimle Gelir

<ulvi> Kraliyet sistemi yoktur

<ulvi> Padişahlık sistemi yoktur

<ulvi> Ama Münafıklığın çok olması ve münafıkların hepsinin Müslüman gözükmesi sonucu

<ulvi> Osmanlı Yönetimi Müslümanlarda bırakabilmek için Padişahlık sistemi ile yönetmiştir

<ulvi> Yani seçim olayını kullanmamıştır

<ulvi> Buda münafığa engel olabilmek için gerektiğinde yönetimde esneklik yapılabildiğinin ispatı ve göstergesidir

<ulvi> Hiçbir Osmanlı Padişahı kendi nefsi için İslama karşı çıkmaz

<ulvi> onlar tahtlarında bile vazgeçerler

<ulvi> ama İslamın selahiyeti için

<ulvi> Padişahlık sistemine uymuşlardır

<ulvi> O zaman Atatürkün Müslüman gözüken münafıklara karşı

<ulvi> İslam yönetimi değilde

<ulvi> tedbirli bir yönetim getirmesi

<ulvi> deccaliyet değil yada süfyanlık değil

<ulvi> doğru olandır

<ulvi> Dikkat ettiyseniz az önce eksik kaldı

<ulvi> said nursi ben Rab'bimden ilham alıyorum demiştir

<ulvi> Haydarı kerrarda ben haydar Rab'biyle muhataptır demiştir

<ulvi> ama iki cinle baş edememiştir

<ulvi>

<ulvi> Bakın kimi sevdiğinize dikkat edin

<ulvi> insanları veli ilan edip sonra peşine ahmakça gitmekle sadece kendinizi kandırırsınız

<ulvi> aynı saidin peşine giden haydarı kerrar gibi

<ulvi> sonunuz tecavüzcülerin yanı olur

<ulvi> ya namusunuzdan vazgeçersiniz

<ulvi> ya rezil olup ortada kalırsınız

<ulvi> Yok said ömrünü İslama adamış ne biliyorsun belkide misyonerliğe adadı

<ulvi> saidden daha çok sıkıntı çeken koministler var

<ulvi> papaz ve rahipler var

<ulvi> kominizm için

<ulvi> hırıstiyanlık için

<ulvi> geçin bunları

<ulvi> Artık hırıstiyan akıllı oynuyor

<ulvi> said gibi bir satılmış malı buldular

<ulvi> alim diye sundular

<ulvi> artık Müslümana karşı Müslüman oluşturuyorlar

<ulvi> Onlar işe bu kendini Müslüman zanneden eşeklerin eşekliğini seyrederek sadece gülüyorlar

<ulvi> aynı cinlerin haydarı kerrar şerefsizine güldüğü gibi

<dost> aynen hocam televizyonlar hep hristiyan yahudi mason uşağı sapık hocalarla doldu

<ulvi> Ayeti Şerifede Diyor

<ulvi> İbrahim ne yahudi nede hırıstiyandı

<ulvi> O dosdoğru bir Müslümandı

<ulvi> bu hırıstiyan uşakları bu Ayeti Şerifeyi bilmezmiş gibi

<ulvi> İbrahimi dinleriz Amentüde ittifakımız var diyor

<ulvi> Ayet yok diyor kardeşim Ayet yok diyor

<ulvi> kendi uşaklıkları uğruna Allah'ın Ayetini sinsice red ediyorlar

<ulvi> Allah şerlerinden emin Etsin

<dost> Amin

<ulvi> said nursisi amerikaya asrın süper gücü demiş

<ulvi> be bre salak be bre mal

<ulvi> Allah'ı olana kulunun süper gücümü olur

<ulvi> madem süper güçtü korede niye yenilerek kaçtı Allah'tan ilham aldığını iddia eden aptal

<ulvi> haşa taptığın bu kadarmı salak

<ulvi> hiç süper güç yenilirmi zavallıya

<ulvi> Hırıstiyan amerika asrın süper gücüyse

<ulvi> tüm hırıstiyanları ülkeden kovan Atatürkte asrın süper komutanı

<ulvi> Başarı hırıstiyanda olursa övgü, ama Müslümanda olursa hemen yergi, yok süfyandı yok deccaldi diye

<ulvi> Çünkü adam hırıstiyana uşak ve zavallı efendisi hırıstiyan

<ulvi> Hırısitiyana haddini bildiren Müslümana ise

<ulvi> köpek misali

<ulvi> aynı haydarı kerrarlar gibi

<ulvi> dediğimiz gibi roller aynı senaryolar aynı

<ulvi> isimler ve oyuncular farklı sadece

<ulvi> Fizik kardeşim kısaca terih tekerrüden ibarettir

<ulvi> iyi ile kötü çatışması

<ulvi> kafire uşak münafık yılanlığı her zaman olucaktır

<fizik> Guzel bilgiler hocam...

<ulvi> Fizik kardeşim gerçek bilgiler

<ulvi> Hayatı filim gibi yazdım size

<ulvi> iki ayrı zamanı karşılaştırdım

<ulvi> hareketler aynı isimler oyuncular ve zamanlar farklı

<dost> hocam bu tarihi hangi kitaptan öğrenebiliriz bu yazdıklarınız hangi yayın evi kitabında yazıyor kimden öğreniyorsunuz

<ulvi> Şirin kardeşim bunlar hiçbir kitaptan okumuyorum

<ulvi> Basiret ve feraset kitabından okuyorum

<fizik> ben bazisini bilyor ve sahit oldum hocam...

<fizik> Benim nerede yasadigimi biliyormusunuz hocam?

<ulvi> Fizik kardeşim .... diye duymuştum ama doğru yanlış bilmiyorum

<ulvi> senin için Hatem Kardeşimiz yardım istemişti bizden

<fizik> dogrudur hocam

<ulvi> hatem kardeşin değerini bilmezler

<ulvi> adam uğraşıyor

<ulvi> gücü yada bilgisi yetmezse

<fizik> uzun suredir yardim etmeye calisiyor hocam Allah RAzi olsun..

<ulvi> sizin adınıza yardım istiyor

<ulvi> kapı kapı geziyor

<ulvi> hiçbirinizin haberi olmuyor

<ulvi> adama kötü demeye çalışıyorlar

<ulvi> terbiyesiz herifler

<ulvi> hatem kardeş hakikaten iyidir ve hak ettiğini aldı

<ulvi> daha ben ona neler vereceğim seyredin nasip olursa İNşaAllah

<ulvi> Terbiyesiz derken havas yurduna ve haydarı kerrar taifesine diyorum yanlış anlama fizik kardeşim İNşaAllah

<fizik> Hatem hocamdan benim hic suphem yok hocam. Her zaman bana ve bir cok kisiye yerdima kostu... Hatta karsiliksiz

<ulvi> Buda kurtuluş savaşına benzer

<ulvi> Kurtuluş savaşında said nursi ilim öğrenmek savaşmaktan efdaldir diyerek savaşa arkasını dönüp giderken

<ulvi> cezayirden ve yurtdışından gelen şeyhler ise halkı kurtuluş savaşına yönlendirmiştir

<ulvi> Biz ateistlere karşı mücadele verirken

<ulvi> haydarı kerrar taifesi ilim adına çekip giderken

<ulvi> site dışından gelen Hatem Kardeşimiz yardımımıza koştu

<ulvi> said nursi Atatürke süfyan dedi

<ulvi> haydarı kerrar taifesi bize cin talkını, kafir gibi şeyler dedi

<ulvi> fizik kardeşim tarih tekerrüden ibarettir

<ulvi> her dışı güzele kanma

<ulvi> asıl güzellik özde mevcuttur

Dinler Arası Diyalogmu Islah Edilmiş İslammı Said Nursi Hakkında (Ulvi Hocadan Alıntı)

2. lawrence said nursi ile başlayan ıslah edilmiş İslam çalışmaları bugün meyvesini vermeye başlamıştır. Yaklaşık 8-10 kere haçlı seferi düzenleyerek İslamı yok etmeye çalışan hırıstiyanlar, artık kafasını çalıştırmaya başlamışlar ve bu işin böyle çözülemeyeceğini anlamışlardır. Bunun için kafalarına uygun bir misyoner insanı, zamanında yurda soktukları sünnetsiz şeyhlerden faydalanarak zamanın büyüğü ilan ettirmişler ve onun bu durumundan faydalanarak İslam'da reforma ve islah hareketlerine girişmişlerdir. Dikkat edilirse bu reformda hrıstiyanların en büyük hizmetçisi said nursi genel vurgu olarak hrıstiyan ve yahudilerin dost edinilebileceği, onlarında iman ehli olduğu gibi konuları vurgulamıştır. Zaten asıl amaçta budur, hırıstiyana hizmet eden, hırıstiyan sevdalısı müslümanlar topluluğu. Aslında bu hırıstiyanın ilk oyunu değildir devlet yönetimlerindede aynı sistemi uygulamış devletleri işgal etmeyerek kendilerine bağlı yöneticiler tarafından iliklerini sömürmüşlerdir. Aynı durum şimdi dinlere ve İslam'a da uygulanılmaktadır. Peygamber'imizin ve Evliyalarının savaştığı kurtuluş savaşında bir tarafından bahane uydurarak hırıstiyana kurşun atmayan tek insan said nursidir. Bu gün bu insan cia ve mossad desteği ile insanlara beddizaman, müceddid gibi kabul ettirilmiş, savunucularını amerika beslemiş ve korumalığını FBI yapmıştır. Zamanımızın sünnetsiz hırıstiyan uşağı satılmış şeyhleride bu zevatın müceddidliğini onaylayarak hırıstiyan a hizmetlerini açıktan göstermişlerdir.

Zaten hrıstiyan aleminin iki uğraşısı vardır. Bir başlattığı kurtuluş savaşına Evliyaların bile destek verdiği Atatürk'ü insanlara din düşmanı aksettirmek ( çünkü hınçları vardır, Atatürk kurtuluş savaşında hrıstiyan ordularının tamamını tepelemiş, hrıstyanların Müslümanların karı ve kızlarına tecavüz etmelerine engel olmuş, Müslüman çoluk çocuğu hırıstiyan kölesi olmaktan kurtarmış, Müslüman insanların hırıstiyanlar tarafından katledilmesine engel olmuştur. ) İkincisi ise said nursi gibi bir misyoneri İslam Aleminde büyük kabul ettirmeye çalışmak olmuştur. Peki kurtuluş savaşında said nursi ne yapmıştır hrıstiyanlar Müslümanları katledip öldürürken, Müslüman çoluk çocuğu kendilerine esir ederken bir tarafından bir bahane uydurmuş, ilim öğrenmek cihad etmekten üstündür diyerek İstanbul'da boğazda bir yalıya yerleşmiş, yalıda keyif çatarak ilim öğrenmiştir. Ona o yalıyı hangi hırıstiyanın verdiğide bir araştırma konusudur. Azınlıklar, hırıstiyanlar Müslüman kadın kıza tecavüz ederken said nursi ne demiştir, hırıstiyanlar ve ermeniler başımıza yönetici olsunlar, vali olsunlar, kaymakam olsunlar demiştir. Bu şekilde içindeki özlemini duyduğunu hırıstiyan yönetimi sevgisini dile getirmiştir, belkide asıl babalarını istemiştir.

Peki bu said nursi ruslara kurşun atarken niye cihad etmiştir aslında etmemiştir. Yanında bulunan hain olmayan talebelerini ruslara vurdurmuş, sonra kendi gibi satılıklarla beraber ruslarla birlik olup gitmiştir, bunun adınada esir düştü denilmiştir. Rusyada 4 sene misyonerlik eğitimini tamamlayan said nursi sonra almanyaya gitmiş ve sertifakasını onaylatmıştır. Bunun adıda kaçtı almanyadan çıktı olmuştur. Peki yanında diğer teslim olan talebeleri niye kaçamamıştır?. Almanya da kaç tane şehir vardır oralardan niye çıkmamıştır. Sonra Anadolu'ya geri dönen said nursi İslamı islah etme çalışmalarında baş rolü üstlenmiştir.
    İleride ispatlarıyla göstereceğimiz bu misyoner öncelikle Allah'ın Ayetlerine ters her hükmü kaldırmaya çalışmıştır. Yahudi ve hırıstiyanı iman ehli kabul ettirmeye çalışmış, yahudi ve hırıstiyanın sevilebileceğini insanlara aşılamış, yahudi ve hırıstiyanlara hizmet etmeyi İslamın bir gereği gibi göstermeye çalışmıştır. Biraderi azamım dediği misyoner şeyh ' bir Türkü öldürmek yetmiş gavuru öldürmekten efdaldir' diyen insandır. Yani 70 hırıstiyan öldürme 1 Türk öldür diyen insandır. Niye çünkü o zaman ki Türk Müslümandır ve hırıstiyanın son haçlıı seferine karşı mücadele ediyordur.Said nursi bu misyoner şeyhe ne demiştir intikamını aldım demiştir. Çünkü Müslümanı hırıstiyan sempatizanı, hırıstiyana uşak hale getirmenin temellerini atmıştır.
    Bakalım said nursinin İslama getirdiği ıslaha, yani dinler arası diyalog ( Islah edilmiş İslam ) neleri yenilemiş.

1. Hadisi Şerif'de Kişi sevdiği ile beraberdir derken, misyoner saidin düzeltmeleriyle kurtuluş savaşında Müslümana karşı savaşan, Müslüman askerleri öldüren ve Müslüman Halkı katleden, Müslüman kadın ve kıza tecavüz eden hırıstiyan ve yahudiden dolayı, hırıstiyan ve yahudiler iman ehlidir, hırıstiyan ve yahudilere karşı şefkat ve merhametle yaklaşın diyerek Müslümanları kendilerini savunmaktan alıkoymaya, kadın ve kızlarına tecavüz edilmesine meşruluk getirmeye çalışarak hrıstiyan ve yahudiyi korumaya çalışmıştır. Aynı zamanda hırıstiyan ve yahudiden dolayı aşılamaya çalıştığı sevgi ile Müslüman' yahudi ve hırıstiyanla bu dünyada ve Ahiret'te birlik etmeye çalışmıştır.

2. Peygamber Efendimiz'e Kur'an-ı Kerim'de '' Sana kıyamet tarihini soruyorlar onu bilmek kim Sen Kimsin '' diye emir Buyurulurken, said soytarısı Allah bana kıyamet tarihini bildiriyor ben biliyorum naralarıyla ortaya çıkmış ve soytarılığını ifşa etmiştir. Aklı sıra Peygamber Efendimiz'i gayb bilgisine ve ilimde geçtiğini ima etmeye çalışmış ve bir nevi Peygamber'imize karşı üstünlük davası gütmüştür. Bu hareketiyle Benim Ümmetimin Alimleri israiloğullarının Peygamberleri gibidir Hadisi Şerif'ine zıt giderek intikam almaya çalışmıştır. Ben hırıstiyanı seven bir alimim senden üstünüm davasını yaşamıştır.Olay şudur bir gün Hz. Ali Efendimiz bir yolculuğa çıkacaktır ama yolculuk oldukça tehlikelidir. yahudinin biride aynı yolculuğa çıkmak istemektedir ama korkuyordur Hz. Ali Efendimiz'den medet ister benide yanında götür Ya Ali diyerek kendisinide yanına almasını ister. Hz. Ali Efendimiz kabul eder yol sonuna vardıklarında ise Hz. Ali Efendimiz şunu sorar, siz yahudiler kalleş olur ille kötülük yapmaya çalışırsınız ( said misyonerinin iman ehli dediği yahudiler bunlar ) sen bana hiç kalleşlik yapmaya çalışmadın neden der? yahudi cevap olarak bana zarar vermeyeceksen söyleyeyim Ya Ali der. Sana kötülük yapmayı çok istedim ama cesaretim yetmedi. Dikkat ettiysen yol boyunca hep arkanda geldim. Bende Ali'ye kötülük yapamazsam Ali'yi tepeleyemezsem gölgesini tepelerim dedim ve hep gölgene basarak geldim, yol boyunca gölgeni tepeledim der.

Said misyonerlik görevinden dolayı açıkça İslam Hükümlerini tepelemeye kalkamış, açık olsaydı çünki kimse kabul etmezdi, İslam Hükümlerinin manalarını tepelemeye kalkmışladır. Peygamberimizin ve Alimlerin, Evliyaların konumlarını tepelemeye kalkmıştır.

Bakın başka bir ispatı daha guya said Hz. Ali Efendimiz ile karşılaşmış, Hz. Ali ona hal hatır sormuş nasılsın ya said, saidde Hz. Ali'ye akıl vermiş kızmış beni boşver ya Ali, sen nur risalelerinden haber ver diyerek azarlamıştır

Gerizekalıların bile güleceği bir uydurma saidin yalanlarından biri bu, tabi saidin anlatışı farklıdır. Said Aliyle karşılaştım bana halimi sordu bende beni boşver risalelerin geleceğinden haber ver dedim şeklinde.

Evet gerizekalıların bile güleceği bir uydurma, rişsalelerin şu anını bırakın geleceğini bilen Hz. Ali said nursinin o anki halini bilmiyorda nasılsın diye soruyor

Said nursi burda Hz. Ali'nin risalelerin önemimi kavramadığı farkediyor ve bunu farkettirmek için beni bırak risaleler hakkında konuş diye talimat buyuruyor Hz. Ali'ye. Hz. Ali 'de bu talimatı alınca hemen risaleler hakkında gelecekten ve gaybtan bilgi vermeye başlıyor

Hani zamanında ben çok anlatmıştım, kendini meleklerle görüştüğünü zannedenler, evliyalarla görüştüğünü zannedenler gaybtan ve gelecekten haber veren falcılar, cinlerin şeytanların oyuncağı olmuşlar. Said nursi onlara ne kadar benzemektedir.

Said nursi tüm eserlerini Allah'tan geldiğini iddia ettiği bir ilhamla yazmıştır ama ilhamın kimden geldiğini asla görmemiştir ve bunu araştırabilecek ilme ve bilgiye sahip değildir.

Said nursi bir ara Mevlana Celaleddin Rumi hazretleri'nin kabrini ziyarete gider ve giriş kapısında iki üç dakika oyalanır yine saidin uydurması tabiki bu. Sonrada Mevlana'nın kapıda kaşılayıp kendiyle sohbet ettiğini söyler Herhalde kapıda karşılayan Mevlana Efendimiz'in içeri buyur etmek aklına gelmemiştir.

Bu arada Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri 'nin Ruhaniyetiyle görüşebilen varsa bu olayın aslının olmadığını ve Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri 'nin asla said nursi iile görüşmediğini bilirler. Ama said nursinin ilham aldığı şeytanı Mevlana'da olur kendine Ali 'de.

Başka bir olayda Hz. Mehdi kendininin Mehdi olduğunu bilmeyecek denilirken Hadisi Şerifler'de bu said kendinin Mehdiliğin bir parçası olduğunu ve Mehdilik yolunun kurucusu olduğunu iddia etmiştir

Garibime Allah akıllar ihsan Etsin diyeceğim ama zaten vefat etmiş.

Başka bir olay nedense kendine hep önemli insana, mühim bir insan gibi terimler dedittirmesidir. Aklını başına al ey cahil said İslam için önemli bir insan, mühim bir insan gibi kelamlar yoktur. Önemli ve mühim kelimeleri hırıstiyan ve yahudilerde olur, mesala önemli bir misyoner, mühim bir islah görevine sahip gibi. Allah Peygamber'ini bile tehdit ediyor. Allah için önemli kimse yoktur Sevdiği kulu vardır.

Vaktim gelmedi dahası gelecek.

Ama şunu herkes bilsin Türkiye islah edildikten sonra asla islah olmayan iran üzerine jandarma olarak dikilmeye çalışılacaktır, hırıstiyanlar tarafından. Ve Türkiye iranın hırıstiyan alemine karşı çıkması yüzünden iran üzerine saldırtılacak ve Müslüman Türk Askeri hırıstiyana hizmet emir eri olarak iran ile savaştırılacaktır. Dinler arası diyaloğun sonucu budur Ahmak olmayın. Saidin intikam aldım demesininde sonucu budur. Lawrence de Müslüman araplara Osmanlı Askerinin karnını deştirmişdi. İran iyi bir devlet değil ama bizde hırıstiyan için kendi canımızı verecek eşekler değiliz.

Ulvi Hoca /Yazının Yayınlandığı Tarih: 2013

Kişilere kutsaliyet verilipte her dedikleri doğru kabul edilemez, her yaptıkları mübah görülemez.. Ulvi Hoca

2. dost-semihbaba4125

Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    19
    said nursiyi tımarhaneye attıran bürokrasi değil 2. Abdulhamit Handır. nurcuların kendi sitelerinde verilen bilgiler zaten taraflıdır. İnsanların en büyük hatası budur birini alim yada veli kabul ederler sonra onun eksik ve hatalarını örtmek için haramı helal yalanı mübah ederler. Bunun adıda din olur vede bu yanlış olur. said nursi 2. Abdulhamit Tarafından 3 ay deli diye tımarhaneye kapatılmış bir insandır. İkincisi ise 4 sene rusyada kalmıştır ama hapishanede ama bir eğitimde ancak Allah Bilir. Üçüncüsü ise 1400 yüzyıllık Ümmet inancını değiştirerek hırıstiyan ve yahudiye dost yapmaya kalkmış bir görüş elbette karşılığını bulacaktır. Bir insanın ömrü zindanlarda geçmiş diye içindeki bozuk fikirler ve yanlışlar söylenmemeli mi? Ömrü zindanlarda geçmiş koministler var hatta bu uğurda canlarını verenler var. Bir kişinin ömrünün zindanda geçmesi bu kişinin kendi inanadığına olan bağlılığını gösterir. Ama bu demek değildir ki illa kendi inandığı doğrudur. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Söz konusu imansa kim olursa olsun yanlışı elbette ortaya dökülecektir. Bu alim, şu alim incinmesin diye insanın imanını zedeleyecek yanlış fikirlerine ses çıkarılmayarak insanların imanından olmasına göz yumulmayacaktır. Buna göz yummak İslamsa ben o İslamda yokum. said nursinin ömrü İslam davasına mı hapishanede geçmiş yoksa kendi fikirlerini yaymak uğruna mı bu düşünülür.

Sorular bellidir Kuran 'da Peygamber Efendimiz (S.av.) 'e Onu bilmek kim Sen Kimsin Denilen Kıyamet Tarihi said efendiye ilham edilmiş said efendide bu devri ahir zaman, kıyamet devri kabul ederek devri fetret devri ilan etmiştir. O zaman fetret devri ise hıristiyanlar ve yahudilerdende cennete gidecek vardır demiştir. Bunlar İslam değil sadece said efendinin kabuludur. Peygamber Efendimiz 'e Denilen Onun tarihini bilmek kim sen kimsin insanoğlunun sınırlarını göstermektedir. Kim bana Peygamber Efendimiz 'e bildirilmeyen bildirildi diyebilir. Bu ne cüret bu ne hadsizliktir. Kimin görmesi ve manaya vakıf olması Peygamber Efendimiz 'den üstün olabilir. Ahmet Yesevi 'ler değilmiydi 63 ten sonra toprak altına girerek yaşayan Efendimiz Bu Yaştan Sonra gün ışığı Görmemiş Bende görmem diyen. Ama bu zamanda Peygamber Efendimiz 'in Vakıf Olamadığına vakıf oldum O'nun Bilmediğini bildim, O'na Bildirilmeyen bana bildirildi diyen var. Hadisi Şerif'te Emrolduğu Gibi Müminin ferasetinden korkun çünkü O Allah 'ın Nuruyla Bakar. Cincilerle uğraşacağınıza cinlerden ilham alanlarla uğraşsanız o zaman gerçekleri daha doğru görürsünüz. Cin, şeytan öyle gelip birebir mücadeleye girmez verir iki ilham iki ibadet isteği topluca insanları ateşe sürer. Sende o insanı alim yada evliya zannedersin ve kabul edersin. Ama buda senin kabulündür seni kurtarmayabilir.

Hani bir kıssa anlatırlarya İbrahim Ethem Zamanında bir gencin ibadet aşkı ve şevki dillere destan olur. İnsanlar evliya kabul eder. Hazret merak eder ziyaretine gider. Bakar ki gencin yediğinde haram vardır bu aşkı ve şevki veren şeytandır insanları yanıltmak için. Hazret genci evine davet eder. Genç kabul eder ve Hazretin evinde bir yemek yer. Bir den tüm aşk ve şevki kesilir. Derki İbrahim Ethem 'e sen bana ne yaptın. Tüm aşkım ve şevkim gitti der. İbrahim Ethem cevap verir o aşk ve şevk şeytandandı, yediğinde haram vardı onun için veriyordu. Şimdi ise helal lokma yedin şeytanın gücü kesildi. Bunun gibi yani bu genç İbrahim Ethem ile karşılaşmasaydı o zaman belki, şu an bizler için tarihte yaşayan büyük İslam Alimi ve velisi kabul ediliyor olabilirdi belkide. Ama gerçekte şeytanın velisi olurdu. Birde bu şeytanın velisi denilmesine engel olmak için insanlar susturulurdu, bu kadar insanın vebalini almakta İslam olurdu doğrumu sence

hata nerdedir biliyormusunuz kişilerin kendi kafalarına göre insanları alim müceddid kutup veli kabul edip sonra onlar hata yapmaz diyerek onların hatalarına Dini uydurma çabalarıdır buda Dini bozmuştur.

Zaten Ayette belirtilen ruhbanlar edinmeyiniz bunu simgeler büyük ihtimalle.

Hazreti Ömer Olması Lazımdı yanlış hatırlamıyorsam Sahabi Efendilerimiz'e Soran yanlış yaparsan ne yaparsınız diye üç sefer . İlk ikisinde ikaz ederiz üçüncüsünde ise kılıcı çekip bununla düzeltiriz diyen Sahabi Efendilerimiz Değilmiydi. Hazreti Ömer Şükretmemişmiydi.

Kardeşim münafıkların listesi verildiğinde Sahabi Efendilerimiz Ağlayarak Bende Varmıyım Ya Resulullah Diye Sormadılarmı.

Said efendi ne yaptı Ayetler beni bildiriyor dedi aradaki farkı ve Asrı Saadet 'ten ve Ehli Sünnet 'ten uzaklaşmayı görüyormusun.

Kişi asla kendinden emin olmaz bin tane said Hazreti Ömer'in kılı etmez. Hazreti Ömer bile hata yapabilirim korkusu yaşarken bana ilham geliyor her yazdığım Kuran Tefsiridir her dediğim doğrudur diyemez hiç bir said.

Allah 'tan korkarım yanlış gördüğüm şeyleride görmemezliğe gelerekte hataya müsade etmem.

İnşaAllah verdiği tarihte kıyamet kopmazda sorarlar o zaman insanlar noldu kıyametiniz. Bumuydu Kuranı Kerim 'iniz. Bakın yalan ve yanlış çıktı. Buna (risalelere) bunlar Kuranı Kerim Tefsiri demiyorlarmıydı. O zaman Kuran yanlış Allah vaadinden vazgeçen olacak haşa.

said nursiye göre kıyamet tarihi 1545 dir kastamonu lahikası. Oda miladı 2120 senesine denk geliyor yani kıyamete 108 sene kaldı neye göre. Kimden bu bilgi. Allah 'tan derseniz kıyamet o tarihte kopmazsa Allahınız kim , kime tapıyorsunuz diye sorarlar insanlar haberiniz olsun. İslamın Allah 'ı hatalardan münezzehtir haşa ama sizin Allah 'ınız hata yapıyor derler.Şimdiye kadar Muhyiddini Arabi Hazretleri 'de dahil çok İslam Alim ve Evliyası kıyamet tarihini ebcedle hesap Etmişler ve hiç biri tutmamıştır. Ama onlar ebcedle geleceğin bilinmeyeceğini Göstermek İstemişlerdir.

said nursinin cahilliğini nerden anlarım biliyormusun Kuranı Kerim 'de dünya Yaratıldığından Kıyamete kadar düşecek kuru yaprağın hesabının yazılmış olmasının sırrı ebced yada cifr hesabı değil M.V. İlmidir. Bu ilimde herşey kelime kelime çıkar. Ebcedle said nursi geleceği hesap etmeye kalktıysa zaten hatası var demektir. Ebced rivayet edilirki altı şeytanın adı ile çıkarılmış bir hesap biçimidir. Altı şeytanın adında bu sırlar ne gezer.

Ebced yardımcı bir ilim değildir, sadece bağlantı ilmidir. Ebcedle yıldıznameciler gelecekten haber verir ve yıldıznamecilik sihirden bir babtır.

Bunu yıldıznameci ebcedle gelecekten haber verirse kahinlik olur, said nursi verirse hikmet olur,kardeşim sence doğrumu bu.

Kardeşim dediğim gibi vaktim yok İnşaAllah uzun uzadıya yazacağım ama said nursi hakkında bunları demekle insana yazık olmaz, ama said nursinin bu fikirlerine inanmakla gerçekten yazık olur.

Ben hala merak ediyorum said nursinin aldığı ilhamın nerden geldiğini.Aynı ilhamla beş vakit namazlı mihr iskender peygamberlik ilham etmiştir, said nursiden farkı ben peygamberim demesidir, said nursi ise peygamber gibiyim anlamına yazmıştır. Bana ilham geldi, Kuranın Tefsiri bildirildi, deccal bildirildi, kıyaamet tarihi bildirildi, 33 ayet beni gösterdi, bu Ayetler benim için indi vesaire. İslam 'ın ruhu olan iman kısmı önemlidir Peygamber 'den nakille gelen dini ilhama teslim etmek ne zaman doğru olmuştur. Direk Peygamberim diyen iskender mihr dir, ama dolaylı yoldan Peygamber 'ler gibiyim diyen said efendidir.

Kardeşim dediğim gibi bir insanı İslam Alimi kabul edip onu aklayabilmek için kimse dinini değiştirmeye ve bozmaya kalkmasın.

İslam Nurunu elbet tamamlayacaktır ama bu Ruh asla ne ilhami alimler, ne yalancı deccaller, nede başkaları tarafından bozulacaktır. Asla bozulmasına müsade verilmeyecektir.

Ulvi Hoca

Son düzenleme: 20 Ara 2017
  3. dost-semihbaba4125

Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    19
    hangi Kuran ve Ehli Sünnet Çizgisi Peygamber Efendimize Bildirilmeyen bana bildirildi der. Ama sadi efendi diyor.

Kardeşim din nakil dinidir. İlham değil. İlhamla kaç Sahabi Efendimiz gelecekten haber vermiş ve iş yapmıştır Hiçbiri.

İlhamla kaç mezhep kurulmuştur hiç.

Hangi Hadis Kitabı ilhamla yazılmıştır ve kaç Hadis Alimi bana ilham geldi bu Hadisi Şerif vardır demiştir hiç yoktur.

İlhamla kaç tarikat kurulmuştur ve kaç tarikat nakille değil ilhamla devamlılığını sürdürmektedir hiç.

Sahabi Efendilerimiz Nakletmiştir. Mezhepler Nakle Dayanılarak Kurulmuştur. Hadisi Şerifler Nakil Yoluyla Bulunmuştur ve Güvencesi Nakildir.

Tarikatlar şeyhden şeyhe nakille devam eder. Yani nakiille gelen bir Din. Ama ne yazıkki Kutsal Kitabı Kuranı Kerim 'i ilhamla tefsir edilir sence mantıklımı.

Çıkar bir tanesi bana ilham edildi der Peygamber Efendimiz 'in Bile Bilmediği vurgulanan kıyamet tarihini haber verir.

Çıkar aynı kişi gelecekten haber vermek yasakken bana ilham geldi der gelecekten haber verir.

Çıkar aynı kişi ebced hesabı caiz görülmezken ebcedi meşrulaştırır.

Çıkar aynı kişi kendi ilhamlarına göre devri fetret devri ilan eder İmanın Şartlarından ikisini düşürerek Kitaplara ve Peygamberler 'e İmanı hırıstiyan ve yahudiden cennetlik çıkarır ve hatta bazılarını şehit ilan eder.

Çıkar aynı kişi bana ilham edildi der ve ilhamını Kuranı Kerim Tefsiri ilan eder hırıstiyan ve yahudileri dost edinmeyiniz diye Ayet varken hırıstiyan ve yahudileri dost edinin der. Ayetin tarihsel süreci dolmuştur der yani artık Ayet geçerliliğini yitirmiştir anlamına gelir.

Çıkar aynı kişi Hadiste Onlar Müslümanlara karşı yumuşak ve şefkatlidir kafirlere ise serttirler derken Müslümanlara karşı sert hırıstiyan ve yahudilere karşı yumuşak olun der.

Çıkar aynı kişi bana ilham geldi bakın şu Ayetler beni gösteriyor der ve Ayetleri kendine mal eder Ama İmamı Azam , Mehdi Hazretleri Hadislerle Bildirilmişken aslında kendi hiç bildirilmemiştir. Onun için Hadislerden pek dem vurmaz.

ÇIkar aynı kişi La İlahe İllallah yeterlidir der Muhammedun Resulullah'ı demeye gerek yoktur der.

( Ben merak ederim La İlahe İllallah dedi adam peygamberler kim oluyor, Peygamber yoktur dedi yeterlimi. Bu insana Müslüman denilebilirmi. )

hanifler denilen sadece Kuran diyenlerin dediklerine göre denilebilir yada said efendinin ilhamına göre

Çıkar bir tanesi ilhamıyla güneşin batıdan doğması İslam Nurunun batıdan yükselmesidir der, Nedense hep kıyamet ile ilgili hadisler alınmıştır ele diğerleri bunun pek ilhamlarında yoktur.

diyeceğim şudur biliyorum diyen insanların daha öğrenmesi gereken çok şey var.

Ulvi Hoca

4. dost-semihbaba4125

Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    19
    Bana göre yöne yani ulviye göre

1- Devir ahir zaman mıdır? bilmiyorum Allah Bilir. Ama insanların lafıyla ahir zaman kabul etmem.

2- İkinci fetret devri gelmiş ve yaşanmış mıdır? bilmiyorum Allah Bilir ama insanların lafıyla yaşanmış kabul etmem.

3- Kıyamet Tarihi belli midir? hayır değildir onu yalnız ve yalnız Allah Bilir.

4- Ebcedle gelecek bilinebilir mi? hayır bilinemez, bilinseydi yıldıznamecilerin hepsi doğru olurdu.

5- hırıstiyan ve yahudiden cennetlik var mıdır? Peygamber Efendimizi ve İslamı duyan ve kabul etmeyen , İmanı red eden hiçbirinden yoktur.

6- Edison cennetlik midir?, edison buluş yaptı diye cennetlik olduysa ondan çok daha faydalı bir iş yapan genetiğin mimarı ama sapık evrimin kurucusu darvinde cennetlik olmalıydı kıssas neye göre, onun için Kelimei Şehadet getirmediyse asla cennetlik değildir.

7- La İlahe İllallah'tan Muhammedun Resulullah ayrılabilir mi? hayır asla ayrılamaz

8- tarihsel sürecini tamamlayıpta yürürlükten kaldırılması gereken , bu yüzyılda insanları tarihsel sürecini tamamladığı için hata ve yanlışa düşüren Ayet Var mıdır? Hayır yoktur.

Ve bu böyle gider, eğer ben bu şekildeyim diye bana yazık oluyorsa varsın olsun :)))

Ama yazık olmadığına ve olmayacağına emin olabilirsin

Ama said nursiye ve onlara inananlara göre

1- Devir ahir zaman mıdır? evet çünkü sadi nursi söylemiştir.

2- İkinci fetret devri gelmiş ve yaşanmış mıdır? evet said nursi söylemiştir çünki

3- Kıyamet Tarihi belli midir? evet said nursi söylemiştir çünki

4- Ebcedle gelecek bilinebilir mi? evet said nursi bildiğini ve kendine bu yönde ilham geldini söylemiştir çünki

5- hırıstiyan ve yahudiden cennetlik var mıdır? evet vardır hatta şehit olanları bile vardır said nursi söylemiştir çünki

6- Edison cennetlik midir? evet onların mantığına göre cennetliktir

7- La İlahe İllallah'tan Muhammedun Resulullah ayrılabilir mi? evet ayrılabilir sadece La İlahe İllallah demek yeterlidir ( Bunu hırıstiyanları Müslüman yapmak için verilmiş bir taviz kabul edebilirsiniz. Siz taptığınız üç Allah'ın ikisinden vazgeçin bizde Peygamber Efendimiz'in Varlığını ve Resulluğunu İkrardan vazgeçelim gibi haşa. )

8- tarihsel sürecini tamamlayıpta yürürlükten kaldırılması gereken , bu yüzyılda insanları tarihsel sürecini tamamladığı için hata ve yanlışa düşüren Ayet Var mıdır? evet vardır fetoya göre, Müslümanlara hırıstiyan ve yahudiden dost tutmayın diyen Ayetlerden bir tanesi. O Ayet tarihsel sürecini doldurmuştur, ( Demekki artık gereksizdir, hatta anlamı ile insanları hataya düşürüyordur.)

kardeşim bunları kabul edenlere yazık olmuyor da kabul etmeyenlere mi yazık oluyor. Kardeşim emin misin bunları kabul edenlere yazık olmadığına.

Bence bunları kabul edenlere yazık oluyor.

Adamlar ne demiş tamam ibadetinize devam edin, ama bize düşman olmayın. Peygamber 'inizi fazla önemsemeyin haşa. Bak hırıstiyanlar incil okur said nursiye inananlarda her namazdan sonra risalei nur. Ezan İnerken hırıstişyan ve yahudinin çağrısına benzemesin diye o kadar uğraşılırken bak burda bile benzetme var.

Yok böyle bir saçmalık kardeşim.

Ulvi Hoca

Son düzenleme: 20 Ara 2017
  5. dost-semihbaba4125

Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    19
    Bu hırıstiyanlarda neymiş ve bu dünyayı yönetiyorlar, artık Ahiretede el attılar orayıda kendilerine göre ayarladılar. Bakın İslam Dünyasınıda kendilerine göre ayarladılar. Hırıstiyanlara laf atan olursa onun başını ezicek gerizekalı Müslüman takımı grupları var artık. hay bunların muhteşemleri batsın be. Bediiye bak be bediiye. Ülkeyi hırıstiyanların işgalı altından kurtardı diye Atatürk deccal oluyor, onun ayağı altında gezdiği muhteşem hırıstiyanları ise cennetlik oluyor ve buda bedii oluyor. Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu çözemedik. Herhalde hırıstiyanlarıda Osmanlıyı yıktı, İslam ülkelerini işgal ett, Müslüman kadın ve kızlara tecavüz etti, Müslümanları dul ve yetim bıraktı diye cennetlik oluyordur. Adamın kafası ancak bu kadar çalışıyor Allah kimseyi zekası kıt Etmesin.

Cennet için ibadet etmeye gerek yok artyık bedi yeni metot bulmuş ateislere karşıyım de, Müslüman canını yak oldun sen cennetlik tabiki hırıstiyansan. Ya sen 1400 senelik İslam Alimleri gibi ömrün boyunca ne uğraşacaksınki. Ha unutmadan iki kelamda Allah hoştur güzeldir de ikide Allah 'ı öv olsun bitsin, İşte sen bedisin, sen sahibul zamansın, sen müceddidsin, sen alimsin, sen evliyasın, sen gavsın sen herşeysin.
    Allah cahillerin şerrinden herkesi emin Etsin.

Ulvi Hoca

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...