Ulvi Hocadan Duyduğumuz Sözleri Bu Başlık Altında Toplayalım | Sayfa 6 | İlim Yuvası - Ulvi Hocaları Sevenler Platformu
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1200 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1200 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1200 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK

Ulvi Hocadan Duyduğumuz Sözleri Bu Başlık Altında Toplayalım

'Ulvi Hocanın İlmi Paylaşımları (Hepsi Bir Arada)' forumunda dost tarafından 25 Şub 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Kulluğu kabul olup rıza makamına nail olmuş insanlar yanlış anlaşılmışlardır o insanlar Rab'be ulaşmayı değil kulluğa ulaşmayı öğretmişlerdir Ulvi Hoca / 2011

2. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    ALLAH'ım bize kulun olma şeref ve üstünlüğünü nasip et. Ulvi Hoca / 2011

3. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Ulvi Hocadan Dualar

Allah'ım nefsimin heva ve hevesinden koru beni Allah korkusundan müdavim yap Ulvi Hoca

Allah 'ım Yarattığın'dan Varedeceğin Sonsuza Kadar Nasip Ettiğin aklıma gelen ve gelmeyen düşünebildiğim ve düşünemediğim bildiğim ve bilmediğim şimdiye kadar Hamdını Eda Etmeyip Şükrünü eda etmediklerimde dahil Şükretmem ve Hamd Etmem gereken herşeye Ya Rab 'bim Affına Mazhar Olup Rızana Nail Olana Kadar Şükretmeyi Sen 'den Diler ve Hamd ve Şükrederim..amin..

Allah'ım Nolur Sana Ettiğim Dua'mdaki imanımı kabul et,bana kulluğunu nasip ederek kulun olma üstünlüğünü ve şerefini bana nasip et kıyamete kadar ve bu kulluğu ve nasip olan kulluğum vesilesi ile sana olan kulluğumu kabul et Ya Rab'bim Sonsuza kadar

Sen küfürden şirkten ve günahlardan bu aciz kulunu koruyarak uzak tut küfürden şirketen ve günahlardan sana sığınırım ya Rab'bim...Amin.

Hamd ve Şükür Duası (Ulvi Hoca)

Allah 'ım Yarattığın'dan Varedeceğin Sonsuza Kadar Nasip Ettiğin aklıma gelen ve gelmeyen düşünebildiğim ve düşünemediğim bildiğim ve bilmediğim şimdiye kadar Hamdını Eda Etmeyip Şükrünü eda etmediklerimde dahil Şükretmem ve Hamd Etmem gereken herşeye Ya Rab 'bim Affına Mazhar Olup Rızana Nail Olana Kadar Şükretmeyi Sen 'den Diler ve Hamd ve Şükrederim..amin

Ulvi Hocadan Günlük Tevbe Duası
    Allah 'ım şu andan vefat edip ruhumu teslim edeceğim ana kadar dünyaya geldiğim andan şu ana kadar bilerek ve bilmeyerek isteyerek ve istemeyerek işleyeceğim ve işlemiş olduğum her günahtan küfürden şirkten Azabına Nail Olmamı sağla yacak gazabına düşürecek İmansız gitmemi sağlayacak Rızandan Uzaklaştıracak rahmetinden Uzaklaştıracak herşeyimden hareketlerimden düşüncelerimden sözlerimden günahlarımdan isyanlarımdan asiliklerimden Hamd Etmeyişlerimden Şükretmeyişlerimden nefsani hareketlerimden şeytana ve nefsime tabi oluşlarımdan bu dünyaya tamah ve meyil edişlerimden riya kibir kin ve hasetlerimden aklıma gelen ve gelmeyen bu tip şeylerin tamamından ve benim vesilemle ve benim vesilem olmadan kendiliğinden bunlara uyan ortak olan organlarımın bu tip günah ve herşeyimden Tövbe Ederim ya Rab Tövbe Ederim Ya rab Tövbe Ederim ya Rab

Sen'den Sana sığınırım Ya rab Sen'den Sana sığınırım Ya Rab Sen'den Sana sığınırım Ya Rab

Azabından Gazabından Rahmet 'ine Sığınırım Ya Rab Azabından Gazabından Rahmet 'ine Sığınırım Ya Rab Azabından Gazabından Rahmet 'ine Sığınırım Ya Rab

Affına Mağfiretine talibim Ya Rab. Affını diler Affına sığınır Affına Dua Eder Affını dilenir ve Sen 'den isterim Ya Rab

Aciz bir kulum Ya Rab Yoktur Sen 'den Başka Gidecek Kapım ya Rab Bırakma ortada Affet Al Beni Rızana ya Rab günahlardan Sakındır ve Koru beni Ya Rab

Şükrüm her daim Sana ya Rab Amin.

Ulvi Hoca

Ulvi Hoca / 2011

4. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    bu beddizaman neymiş be [​IMG]

Hasanı Basri hazretleri biz der Bir sahabinin atnının burnuna giren toz olamayız derken bedidizaman dedikleri Hz Ali 'ye senli benli konuşur , haşa neredeyse akıl verir

bediizamanın talebesine Peygamber 'ler hizmet eder [​IMG]

Mevlana guya bediizamanı kapıda karşılar [​IMG]

bediizamanda hırıstiyanları sever ve korur, şehittirler der, merhamet gözüyle yaklaşılmalıdırlar der [​IMG]

bedizamnın talebeleri papa eli öper [​IMG]

Peygamberler kim ki yani onlarda papa eli öpmüş olurlar dolaylı yoldan [​IMG]

hırıstiyanların elini öpen guya İslam Alimleri 'nin en büyüğü [​IMG]

gelde gülme [​IMG]

gerçekten haddi çok aşıyorlar, saçmalardan seçmeler [​IMG]

komedi filmi diye izle [​IMG]

Hz Ali 'ye sen diyen papaya hazret diyenden ne hayır gelirse artık [​IMG]

Peygamberler kendilerine saygı duyup hizmet ederken, kendileride papaya saygı duyup hizmet eden bediizamanın talebeleri [​IMG]

yahudilerin prensibi geldi aklıma tek insan ırkı yahudilerdir diğerleri yahudilere hizmet için yaratılmış iki yakalı hayvanlardır

Hayvanın Peygamber 'ide hayvandır haşa oda hizmetle mükelleftir Haşa Tövbe Tövbe, mantığa bak be

Ulvi Hoca / 2011

5. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Hataların sırrını öğrenmeyen hatasızlığın mutlakına eremez Ulvi Hoca

6. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    bana Peygamber Efendimiz 'i Gördüğüm Kaç rüyam olduğunu soruyorsun sorma

Benim Peygamber 'im Adını ağzıma almaya korktuğum ve utandığım Tarifine aklımın ve dilimin yetmeyeceği yaratılmışların Efendisi, En Büyüğü ve Tekidir

Sorma , cevap alamazsın sorma, ama ulvi hocanıda boş sanma [​IMG]

Rab 'bin Vermişse Hikmeti, Şükreder kul olmaya çalışır Hocan anca

Demeye utanırım Rab 'bim Hikmet Vermiş mi nerden bilirim

Allah 'tan korkarım Alimim demem kul olmaya kalkarım

Cehalet gemisine binmeyenler varamazlar ufka

Ufuk cahillikte Alimlik cahilliğin içinde

Kulluk İlmin içinde , kul olan Alim olan değil Alim Yaşayandır Unutma

Hataların sırrını öğrenmeyen hatasızlığın mutlakına eremez

Bildiği çok olsa da doğru yola giremez

Yolun tarifini bilmişsin ne ala

Depondaki benzin miktarını bilmiyorsan çıkma yola

Kalırsan eğer yolda yaya

Bilgin fayda vermez sana asla

Ne yolun önemi vardır orda

Ne de yolun tarifinin

Alim olup düşmektense yola

Cahil olup araştırmak efdal ulviye göre

Ben az anlatayım sen çok anla

Her Alimim diyene asla kanma

Gün gelir oyunlar bozulur

Ulvinin lafları yerini bulur

Ulvi Hoca / 2011

7. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Disiplin başarıyı getirir onun için bir riayet ve hiyeraşi sırası iyidir.
    Ulvi Hoca

8. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    İnsan bildiğinin alimi bilmediğinin cahilidir Ve cahil insan bilmediği herşeyi eleştirir araştırmaz
    Bu yüzden dünya yuvarlak dedi diye galilei asılmıştır zamanında
    Ulvi Hoca

9. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Bazıları kızıl koministtir bazıları yeşil koministtir. İşlerine gelmediklerinde bakın hepsi bir koministtir, hareket tarzları aynıdır. Hepsi eğridir ama kendi doğrularını oluşturan eğrileri savunmak adına yapmadıkları hainlik, ihanet kalmaz. Düşmedikleri alçaklık, söylemedikleri yalan kanmaz. Ahmakça zannederler ki savunduklarının adının İslamiyet olması onları kurtarır. Şunu bile düşünemezler savunduğunun adının İslamiyet olması insanı kurtarsaydı ehli bidatta kurtulurdu, şiada kurtulurdu, vehhabide kurtulurdu. Çünkü onların savunduklarının adı da İslamiyet. Ama içi boş bir tiniyet. Ulvi Hoca

10. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    RAB ' bim ben bu nefesi alıyorum ihtiyacım var mecburum ama ben bu nefesi önce senin rızan için almak istiyorum ve Rızana Nail olmak Bana bunu nasip Eyle RAB 'bim Aldığım her nefes senin rızan için

Rabbim sensin sen her seyi bilensin.

Rab 'bim gönlümdekini bilirsin Senden Senin Rızan İçin Rızana Nail Olacak Şekilde İsterim

Beyaz lalelerin bile siyah gölgesi olur.
    Ne Şerefki Müslüman Doğmuşum Elhamdulillah, Ne Şerefki Türk Olmuşum
    (ULVI hocamdan)

11. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Bazıları kızıl koministtir bazıları yeşil koministtir. İşlerine gelmediklerinde bakın hepsi bir koministtir, hareket tarzları aynıdır. Hepsi eğridir ama kendi doğrularını oluşturan eğrileri savunmak adına yapmadıkları hainlik, ihanet kalmaz. Düşmedikleri alçaklık, söylemedikleri yalan kanmaz. Ahmakça zannederler ki savunduklarının adının İslamiyet olması onları kurtarır. Şunu bile düşünemezler savunduğunun adının İslamiyet olması insanı kurtarsaydı ehli bidatta kurtulurdu, şiada kurtulurdu, vehhabide kurtulurdu. Çünkü onların savunduklarının adı da İslamiyet. Ama içi boş bir tiniyet. Ulvi Hoca

12. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    fal insanın İmanını tehlikeye düşüren unsurlardan birisidir uzak durulması gerekir Ulvi Hoca

13. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Gecenin karanlığından gündüzün aydınlığından Kullarına hayr Çıkaran Rab 'bim
    İmdatım sende
    Yardım et bana

Ulvi Hoca

14. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    bakın Allahu Teala'ya Dua Ettiğiniz zaman şeytan umudunuz kırılsın
    Rab 'binize asi olun diye kabul olmamış hissi ve düzelmediniz hissi verir
    sakın kanmayın
    aldırmayın
    sadece Rab 'binize Hamd edip Şükredin

Ulvi Hoca

15. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Bizler makama değil, mevkiye değil insana önem veririz. Ulvi Hoca

16. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Ülkücülük parçadan bütüne Millet ve İslam Birliğini Örerek, Peygamber 'ine Kendini Hizmet Etmeye Adamış İnsanların ulvi yoludur bizde

Başkalarında anlamı nedir bilemem. Ulvi Hoca

17. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Osmanlıyı tarikatlar yıkmıştır. Ulvi Hoca

18. dost

dost Asteğmen
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Hiçbir okuduğunuzu hemen doğru kabul etmeyeceksiniz. Asrı Saadet 'te Sorulsaydı Doğru Denseydi Doğrudur yanlış denseydi yanlıştır. Doğru yada yanlış diyemem. Rab 'bime havale ederim En Doğrusunu Allah Bilir diyeceksiniz. Yazan söyleyen kim olursa olsun. Çünkü karşınızdaki doğru söylemiş olsa bile sizin anladığınız yanlış olabilir.

Unutmayın insan yaratılana kadar şeytanda büyük abid, alim ki ( Meleklerin Hocalığına Yükselmişti. ) idi.

Kimin ne zaman nerde hata yapacağını anca Allah Bilir. Kula düşen tedbir alıp tevekkül etmektir. Bizlerin tedbiri ise budur Asrı Saadet 'te Doğru kabul Edilirse Doğru Yoksa yanlıştır doğru yada yanlış kabul edemem Allah Bilir demektir

Ulvi Hoca

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...