Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Ulvi Hocadan Duyduğumuz Sözleri Bu Başlık Altında Toplayalım

Asaletin meyvesinden tadamayanlar asaletsizliğin çukurunda boğulmaya mahkumdurlar

Ey Rab'bim ilmim olup şeytan gibi olacağıma, ibadetim olup azıp yoldan çıkacağıma beni Üveys gibi cahil et

Ulvi Hoca

Manevi Alemden gelen bilgiyle zahire hükmolunmaz. Asıl Asrı Saadettir, asıl İlim Asrı saadetten Nakildir

Hiç dikkatinizi çektimi, bizler veli yada evliya yada Alim değiliz sadece İlmiKullanan İnsanlarız deriz devamlı kendimiz hakkında

Niye bizlerden hiçkimse aldığı ilhamla kitaplar yazmaz aksine yazmış olan varsa yazdığı kitap yaktırılır bizde

Niye Dine his ve ilham sokulmaz Nakil Yoluyla Sahih Olanlarla Asrı saadete Ulaşılır Bizde

Bizden çoğu kimsede Evliya ve Efendilerimizin Ruhaniyetleriyle şereflenebilir ama niye hiçbiri Şu Efendimiz yada şu hazret şunu dedi bunu dedi demez bizde

Peki görülen o kadar şey var niye bizden kimse bu kadar gözüken olağan dışı şeye rağmen ben Evliyayım yada Alimim gibi şekillere girerek kendine cemaat oluşturmaz yere post atmaz

Hiç dikkatinizi çektimi bizler kullandığımız İlimle istersek çok kısa sürede halk içinde Evliya olarak da tanınabilirdik niye bizlerden kimse Evliyalığı kabul etmez onu ancak Allah Bilir bana kul olmak nasip olursa ne mutlu bana der İnşaAllah

Peki dikkatinizi çektimi bir taraftan Hz Ali görüştüğünü söyleyen said nursi, diğer tarafta onun en büyük halifesini deccal olarak gören Mümine Sultan kardeşimin dediği zatı muhteremler

İçlerine girin Onlarda Büyüklerle Görüşüyordur

Hangisinin gördüğü büyük sahta , hangisi yanıltıyor

Yada hangisi yalan söylüyor said nursinin Hz Ali 'si ........ Efendinin Hz Ali 'sine karşı benzetmeyle anlatırsak

Bakın manevi alemden gelen his, ilham ve bilgiyle müceddid olunmaz, müçtehit ise hiç olunmaz

Dediğim gibi asıl olan Asrı Saadettir Nakille Asrı Saadet 'e ulaşacaksınız İnşaAllah

Demekki manevi alemden gelenler madem çatışma çıkarıyor bizde asıl olanda yani zahir alemde birleşeceğiz yani Asrı Saadet 'te İnşaAllah

Ulvi Hoca / 2011

Anneler emreder ulvi yerine getirir, Allah'tan hepimize asla değerini bilemediğimiz annelerimizin değerini bilmek ve Hayır Dualarını Almak Nasip Etsin Amin

Ulvi Hoca

Geçmişten gelmişim geleceğe ilerlerim
Tarihin sayfalarından şanla gecerim
Ne yersizim ne yurtsuz ne zavallı ne sefilim
Dünyayın Yurt yapmış bir neferim

Ulvi Hoca

Medresemi Tekkemi sisteminde bence Medrese Yinede Allah Bilir Ulvi Hoca

1- Sahabi Efendilerimiz ne derse kayıtsız şartsız Doğrudur
2- İmamı Azam ne diyorsa doğrudur ulvi Hoş ve boştur
3- İmamı Gazali ne diyorsa doğrudur ulvi hoş ve boştur

Ulvi Hoca

Kardeşim Takva Kalpte'dir İbadette Değil..Kardeşim Kişinin Bu Dünyada Aldıkları Değildir Esas Olan Kalbi İle Ahiretine Kazandıklarıdır. Ulvi Hoca

İhaneti bir sefer gördüğüm insana kalbim düzelmez Ulvi Hoca

100 tane erkekle flört etmiş bir kız kesinlikle benim eşim olamaz.Bir dudağı öpen ya ilk benimdir nikahla helal dairede yada asla hayatta yüzüncü öpen olmam.Mesele bu kadar basit aynı şey erkek için de geçerli.Evliliğin anlamı bu hayatta herşeyi yaşadıktan sonra biriyle nikahlanmak değildir bence. Ulvi Hocam

Bu Vatanı Kim Bölmeye KALKARSA BİLSİN Kİ ONU İFLAH ETMEM

bu VATANA KİM İHANET EDERSE BİLSİNKİ ONU İFLAH ETMEM

Varsın bölebilen varsa bölsünde göreyim

Türk Olmak Onur ve Gurur Verici, Ele Geçmez Duygulardan Biridir.

Ne Şerefki Müslüman Doğmuşum Elhamdulillah, Ne Şerefki Türk Olmuşum.

Ulvi Hoca

ulvi -
insanlar Peygamberleri öldürmeye kalmışlar, Allah'ı inkar etmişler, velileri idam etmişler
putlara tapmışlar, kendilerine sahte evliya ve veliler edinerek aşırı gitmişlerdir.
biz inananlar kirli insanların oluşturduğu bu girdap ve kaosta fenerler gibiyiz,
en büyük ilim fenerliğini bozmamaktır

ulvi -
şeytan kıskanana ve ihanet edenlerin başıydı kim ki şeytana biat eder onda kıskançlık ve ihanet olur
o hain olur Hz. Hızır Aleyhisselamın sözüdür Aslıhu Neslihu ihanet edenler aslında ihanet olanlardır
bir insanın aslı nedir anne babasıdır. zina bundan büyük günahtır. aslı bozar aslı şeytanlaştırır halbuki bizim aslımız Hz. Adem'dir Tüm Meleklerin secde ettiği Peygamber

bizler evliyalık velilik iddiasında olan insanlar değiliz
ünü ve namı sevmeyiz
hep gizliyizdir
gizli olmayan Ehli Hızır olamaz
yinede Allah Bilir
Ulvi Hoca

kardeşim bizlerin insanlarla görüşmesi yasaktır
yani zahirde aşikar olmayız
insanlara kendimizi gösterirsek ilmimizi kaybederiz.hadimlerin yarısından çoğu şeytanidir
bence uzak dur derim
Ulvi Hoca

Hocam peki sizce vahdet-i Vücud felsefe mi yoksa öğreti mi
Vahdet-i Şuhud'u sorma gereği duymuyorum İmam Rabbani ne derse doğru demiştir
Ekberi yani Muhyiddin İbn Arabi Vahdet-i Vücud'u savunan mutasavvıftı
Hakiki varlık Allah'tır ondan başka varlık yoktur der gördüğümüz Alem Allahın isim ve sıfatlarının yansıması yani Gölgesi der
Ama şöyle bir kötü yanı var sözün yani Allah'tan başka mevcud yoktur der ama zahiri alimler o halde gördüğümüz her nesne Allah'tır der
kafir diye suçlanır ama Öyle biri değildir Muhyiddin Arabi

Kardeşim baktığın yere göre değişir mahluk ile Mahlukattaki Yaratılış ve Tecelli Sırrını Anlamış İnsanlar cevaplayabilir bu dediğini
Muhyiddini Arabi Hazretler Yaratılış ve Tecelli Sırlarına Aşikar Bir Hazret
elbetteki farklı Görür
Ulvi Hoca

Peygamber Efendimiz Zamanında yani Asrı Saadet 'te yahudi ve hırıstiyanlar varsa ve buna rağmen dinler arası diyalok kurulmadıysa zaten söz bitmiştir

Kuran Zamana Göre mana ve Anlam değiştirmez tüm Zamanlar Kuran 'a Uymak Zorundadır

Son yüzyılda İslam Hakimiyetini bile hırıstiyanlardan beklemek Müslüman olunda hadin tüm dünyayı Müslüman edin demek zaten hırıstiyanlara karşı boyun bükülmüşlüğü kabul etmektir

Ulvi Hoca / 2011

Kıyametin Tarihine Kuranda Diyorki Allah Resulune Hitaben Kıyamet tarihini ''Onu bilip söylemek nerede, sen nerede?'' (Naziat 43) ama said nursi çıkıyor kıyamet hicri 1545 te kopacaktır diyor

Allah Resulunden daha torpilli galiba Allah Katında

Bakıyorsun Kıyamet tarihini nasıl bulmış ebced hesabıyla

İbni Abbas RA Diyorki ebced hesabı ile uğraşanların Ahiretten Nasibi Yoktur

Sahabimi Doğru Said Nursimi

Ulvi Hoca / 2011

Sıkıntı şurda şeytan bir insana çok rahat ilham verir, yahudi ve hırıstiyanlara büyüyü nasıl öğretti, direk gidip konuşarakmı öğretmenlik yaptı zannediliyor bence değil

şeytan pek çok Alimden daha Alimdir çünkü Meleklerin Hocalığına kadar yükselmiştir

şeytan bir insana verir hissi ilhamı yazdırır yüztane doğru Dini Bilgi içine sokar çok basit bir yerde şirki yüzbirincide

O İnsan bu dünyadanda mahrum kalmış olur şirk üzere gittiği için Ahiretindende olmuş olur

Onun için İlhami Bilgiler kişinin şahsını bağlar geneli bağlamaz, kimse gelen İlham Allah 'tandır diyemez çünkü salt isbatı yoktur

İnşaAllah Rab 'bim hepimize Doğruyu ve Hidayeti Nasip Etsin Amin

Ulvi Hoca / 2011

Müslüman Türk denilmesi kafatasçılığa ve diğer dinlerden olan Türklere karşı çıkılmasıdır yani kim olduğunu belli etme vede Müslümanlar İçinde Osmanlının Torunlarının Kureyşe Tabi Olması şartıyla savunulacağının yani içtir

Hem Dinsiz Türklere karşı, Hemde İslam Ülkelerinden Müslüman Türke düşmanlık yapanlara karşı

İkincisi ise ne olursa olsun Müslüman 'a düşmanlık yapanlaradır yazıda kavmiyetçilik yok, sadece tarafını gösterme ve mantık var

Aynı evden sokağa çıkmaya çalışan bir aile reisinin, çocuğuna seni döverim, dışarıdan çağıran arkadaşlarını gidin kızıyorum demesi gibi benzetmeyle anlatırsak

Dikkat Ettiysen Türk denilmemiş Müslüman Türk denilmiş, sence bir hırıstiyan yada yahudi Türk bu yazıyı nasıl algılar, kavmiyetçilik olmadığının ispatı budur

Ulvi Hoca / 2011

Elhamdulillah Müslüman 'ım Rab 'bime kul olabileyim bana yeter, hoca olsam ne olur olmasam ne olur

Tüm dünya bana dost olsa ne olur düşman olsa ne olur inan umrumda değil

Zaten bunları gözetseydim şu an çok farklı ülkelerde çok farklı yerlerde olurdum,

Rab 'bim İmanımı Kabul Edip Sonsuza kadar Daim Etsin dünya umurumda değil

Peygamber Efendime Hizmet Eden Bir Köpek Olma Şerefine Erişebiliyorsam bu bana Şereflerin En Büyüğüdür dünyaya kral olcaksın deseler dönüp bakmam, tınımda değil

Ulvi Hoca / 2011

siyonizm asla ve asla kabul etmiyeceğimiz ve kesinlikle düşman olarak kabul ettiğimiz bir yapılanma, siyonizme karşı olan herşeye destek veririm İnşaAllah

Ulvi Hoca / 2011

Son düzenleme:
Üst Alt