Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2300 GÜN 7 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Tüm Yönleri İle Tasarruflar Meselesi

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Bu yazdıklarımı şimdiye kadar hiçbir alim ve evliya açıklamamış yada açıklayamamıştır. İyi okuyun bir daha açıklayan çıkarmı bilinmez.
Tasarruf meselesi kurtla kuzuyu birbirine karıştıran at izini it izine karıştıran bir meseledir. Evliya ile cinin şeytanın oyuncağı olmuş, Allah'a Tapanlarla cinlere, şeytanlara tapanları insanların gözü önünde birbirine karıştıttıran bir meseledir.
Tasarruf çok şekil üzerine olur.
1-) İstidat üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi.
2-) Kıraat üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
3- Varlık üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
4-) Grup üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
5-) Gruplar üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
6-) Alem üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
7-) Alemler üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
8) S..... üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi ( Bu s..... Evliyalıktaki S..... değildir. )
9-) Kabul edilme üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi
10-) Sahiplenilme üzerine tasarruf açılımı yada genişlemesi

Her tasarruf açılım yada genişlemesinde insanda y..... yada y....... yada istidat açılır yada genişler.

1-) İnsan üzerindeki etkileri kişideki istidatın artması, özelliklerin fazlalaşması, yeteneklerin artması
2-) İnsada açılan yada genişleyen özelliklerin yeryüzünde açığa çıkarılması
3) Varlık güçlerinin kişi üzerinde açığa çıkarılması
4-) Varlık güçlerinin insanlar üzerinde açığa çıkarılması
5-) Varlık güçlerinin olaylar üzerinde açığa çıkarılması
6-) Varlık güçlerinin varlıklar üzerinde açığa çıkarılması
7-) Varlık güçlerinin h..... üzerinde açığa çıkarılması
8) Varlık güçlerinin gruplar üzerinde açığa çıkarılması
9-) Varlık güçlerinin alemler üzerinde açığa çıkarılması
10-) Varlık güçlerinin s..... üzerinde açığa çıkarılması ( Evliyalıkta bahsedilen S..... değildir. )
Aynı sayılan şeyler üzerine ayrı onar şık halinde grup güçlerinin, alem güçlerinin, v... s....., g..... s......., a..... s..........., m..... aktarımı, h....., s........ için açığa çıkarılmasıdır.
Bunların köküde alemlerdeki tiniyet yönetimini belirler. hakim tiniyet mükelleflerdeki iman ve inanç esaslarını belirler.
yani eğer şeytani grup yada alemler h.... yada a.... s..... ye ulaştılarsa doğanların yüzde doksanı şeytanilik üzerine doğar. Bu doğanlar Müslümanda olsa köklerinde şeytanlık ve şeytanilik yatar. Bunun yanında yazılacak çok şey var ama konu dağılmasın ve çok uzamasın diye yazmıyoruz.
Yada cinni alemler h... ye ulaştıysa yada a...s..... ye ulaştıysa mükelleflerden doğanların yüzde doksanı cinnilik üzerine doğar. Bu insanlar Msülüman'da olsa köklerinde cinlik yatar.
Tasarruf mücadelelerinde cinlerin ve şeytanların en büyük yardımcısı ve silahı tarikatlardır. ( Hak olmayanlar, Hak olan tarikatlar hakikaten iyidir. ) Tarikatlardaki zikir ve virdler sayesinde insanlardaki istidat açılımını, tasarruf açılımını vede genişlemesini kullanarak insanlar üzerine henüz bahsetmediğimiz yollarla yayılırlar.
Hadisi Şerifin Emridir
"Sizin her birinizin annesinin karnındaki yaratılışının toplanması/spermin yumurtayla birleşip döllenmesi kırk günde olur. Sonra aynı kırk gün içerisinde alaka/yapışkan-döllenmiş hücre haline gelir. Sonra aynı kırk gün içerisinde mudga/çiğnemlik et parçası görünümündeki şeklini alır. Sonra Allah dört kelimeyi/dört hususu yazmakla görevlendirilen bir melek gönderir ve kendisine: 'Onun amelini, rızkını, ecelini, bir de şaki veya said olduğunu yaz' diye emredilir. Sonra kendisine ruh üflenir.?" (Buharî, Bedu'l-halk, 6).
yanbi doğuştan şaki olsa bu dünya hayatında saidde olsa şaki olarak gider, doğuştan said olan bu dünya hayatında şaki olsada said gider ( En Doğrusunu Allah Bilir. )
Layık olduğunuz şekilde Yönetiriz Ayeti Şerifesi'nin Sırlarındandır Aynı Zamanda Bu.
Yada Hazreti Hızır'ın aslıhu neslihu sözünün bir anlamıda budur.
Şeytanın Allah'a asi olması ve cennetten kovulmasıda aslıhu neslihu meselesindendir. Bu meselenin kökü Cennet'ta yasak meyve yenilmesine kadar dayanır. İlk açığa çıkarak hakimiyet icra ettiği insan ise Hazreti Adem'in Evlatlarından Kaabildir.
Şeytan insana tiniyet içi, a.....s........ ve h...... olarak üç yolla egemenlik kurar.
Tiniyet içi egemenlik kurduğu insanı s....... olarak eline alır istidatını arttırmak yoluyla hissiyat verirse o insan cinin şeytanın oyuncağı olmuş bir ( halk arasında alim yada evliya bilinen yada görüken ) bir insan olur.
Bu insana diğer insanların sevgi ve muhabbetleri ile, rabıtaları ile, verdiği zikir ve virdler ile etrafındaki insanlarında tiniyetlerine karışır ve kalbi çarpılma oluşturur. Artık bakar körler topluluğu oluşmuştur. Bunlar ibadet ehlide olabilir, ibadet ehli olmayabilirde.
Hissiyatı cinni mendelle birleştirebilirse bu insan kendini alemlerde , Evliyalar arasında zanneder ve görür. Daha ileri seviyesinde kendini mehdi zanneder, Peygamberlerimize imam görür vesaire bu böyle gider.
Ama gerçekte alakası yoktur ve bu insan adı sonsuz denen bu şeytan tasallutunu insanlar arasında yaydığı için zararlıdır. Tasarrufla birleştirilirse olağanüstü haller gösterir, insanlar onu keramet ehli zanneder.
Bunlar ince ve çok geniş meselelerdir açıklanması çok uzun sürer vede doğru değildir.
Çoğu insan anlıyamaz. Eğer bu kişi üzerinde grup yada alem h.... si varsa bu insan kendini kutup, sahibul zaman yada gavs zanneder. Aslında sadece cinlerin ve şeytanların oyuncağı olmuş ve sonsuza düşmüştür.
Şeriatle yönetilen Osmanlının yıkılması ve hırıstiyan çizmesinin Anadolu içlerine kadar gelmesi sonsuzun Müslüman insanlar içinde tarikatlar vasıtası ile yayılmasıdır.
Ayeti Şerifde Emredilir Sizi layık olduğunuz şekilde yönetiriz.
Tabiki En Doğrusunu Allah Bilir. Şimdilik bu kadar.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

hanne

Uzman Çavuş
maşaAllah hocam bulunmaz nimetsiniz çok şükür doğru yerdeyiz..Allah razı olsun...
 

zümrüt

Uzman Onbaşı
güncellediğin için rahman razı olsun hannecim sevgili hocam maşaALLAH size rabbim sizi yetiştiren hocalardan razı olsun bilinmeyen duyulmayan bilgileri açığa çıkarıyorsunuz allah c.c sizden razı olsun
 
güncel
 
güncel
 
Üst Alt