Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Tüm Talebeler ve Talebe Adaylarına (Ulvi Hocadan Alıntı)

Tüm talebeler ve Talebe Adaylarına
Talebe olup havas vede ilimle uğraşmak nefsani değil nefse eziyet eden bir iştir

Bunun içindirki,

1- Talebe olmak isteyenler 5 vakit Naza Kılmalıdır

2- Talebe olmak isteyenler kesinlikle içki, alkol, esrar ve benzeri şeylerden uzak durmalıdır

3- Talebe Olmak isteyenler kesinlikle kul, hakkı, hırsızlık gibi şeylerden uzak durmalı ve boğazından haram lokma ve kul hakkı geçmemelidir

4- Talebe olmak isteyenler kesinlikle zinadan uzak durmalı, eşini aldatmamalı ve asla ve asla zina yapmamalıdır. Eğer bayansa kesinlikle namus ve vücudundan taviz vermemelidir

5- Talebe Olmak isteyenler Müslüman ve Ehli Sünnet Olmalıdır

6- Talebe Olmak isteyenler kesinlikle temiz olmalı, pislikten uzak durmalı, pis ve necis ( cenabet ) gezmemeli, bu hallerdeyken kesinlikle ağzından loklma girmemeli ve en kısa zamanda gusül abdestini almaya açlışmalıdır

7- Talebe olmak isteyenler hergün en az 10 Sayfa Kuran Okumalıdır

8- Talebe Olmak isteyenler nefsinin isteklerinden vazgeçmeli, çokça ibadet etmeli, az uyumalı, az yemeli ve içmelidirler

9- Talebe olmak isteyenler elden geldiğince ebdestsiz olmamaya açlışmalıdır ( İlle elzem değildir )

Allah Razı Olsun cümlemizden, evlatlarımızdan ve neslimizden Amin İnşaAllah

Lütfen bunları yapamayaca ve uygulayamayacak olanlar talebelik istemesinler

Ulvi Hoca / 2010

Ulvi hocalarımız şimdilik yoklar gerçi olsalarda talebelik alımını durdurmuşlar ne yazıkki yetişemedik kısmet olmadı bize henüz elhamdulillah yazılan maddelerden sadece günlük 10 sayfa Kurani kerim okuması eksik...

Üst Alt