Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Tasarruflar Mücadelesi ( Yaşanmış Bir Olay )

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Bu olay bizzatihi bir kardeşimin ben yanındayken gözüm önünde olan konuşmalarını içerir başka bir arkadaşıyla

Bu kardeşimin arkadaşı rüyasında bir takım manevi varlıklar ve de bunun harici bir papaz görür

Bu rüyalar bir müddet devam eder

Ama bu rüyalarla beraber bu arkadaşta bir yetenek hasıl olmuş, gözlerini yumunca vücudunun dışına çıkarak gezebildiğini vede mekanları yerleri görebildiğini iddia etmeye başlamıştır

Hatta bu arkadaşın arkadaşları kendi ağızlarıyla anlatmıştırki 80 kilometre öteden kaybettiğimiz saatimizi bize buldurdu kendi tarif etti bahçede düştüğü yeri

Gün gelir bu rüyaları gören arkadaş bir papazın evine gider ve kör bir papazdır yanlış hatırlamıyorsam

papaz bunu tanır yanıma gel der seni yetiştireyim, arkadaşın dediğine göre arkadaş papaza hiçbir şey anlatmamış ama papaz bunu tanımıştır

Papazın yanından ayrılırken papaz demiştirki bu arkadaşa yarın öğleden sonra saat iki civarı denizin üzerinden bir adam gelicek seninle konuşacak

Ve bu arkadaşın anlattığına göre ertesi gün yani yarın deniz üzerinden bir dam yürüyerek gelmiş bu arkadaşla konuşarak davet etmiştir

Yinede Din 'ine bağlı bir insan olan bu arkadaş papazdan uzak durmuş ve yaklaşmamış kendi anlattığına göre

kafasındaki soruları ve sorunları ise kardeşimiz diye ilk başta hitap ettiğimiz kardeşimiz cevaplayarak ve çözerek aklında ve içinde huzura ermesine vesile olmuştur İnşaAllah

Aslında soru şurdadır, istidraci tasarruflarla bunlara ulaşabilenler vede yapabilenler bu şekilde değilde deniz üzerinde yürüttüklerini ilham verme şeklinde yönlendirseler ne olurdu
smile%5B2%5D.gif
)))

Yani açıktan göndermeseler , ilham verdirecek şekilde yada his verdirecek şekilde hareket ettirseler

İlk etapta bu anlatılanlar delisaçması gelebilir insana çünkü bana hala öyle geliyor

Ama olaylara benim dışarıdan gözlemci olmam, insanların birbirinden ayrı ve sayıca çok olmaları ve hatta bazılarının yeni yanışmış olması ne kadar mantığım red etsede olaylara inanmak zorunda bırakıyor beni

Ama ne olursa olsun bir papazın bir Müslüman 'da oluşturduğu kafa karışıklığını İlmi ve Bilgisiyle bertaraf ederek papazların düşmanlığını kazanmış bu kardeşime hala Allah Razı Olsun demekteyim

Bunlar açıktan yaşanmış olaylardır isteyen inanmayabilir

lebid bin asam ki sonradan müslüman olmuştur. yine ibni sayyad. bu tür olağanüstü tavırlar görülür bunlarda. hatta bir rivayete göre Allah resulü yanına ashabını alarak ibni sayyad ı görmeye giderler. ibni sayyada söyle bakalım der resul kalbimde ne tuttum. du- duha- gibi şeyler der ötesini getiremez gücü yetmez. o esnada resul a.s. duhan suresini zihninde tutuyor olduğunu söyler daha sonra.

şimdi bu ehli sünnet harici taifelerde de bazı durumlar vardır arkadaşlar aldanmasınlar. şeytan ve avaneleri bazı kendilerine sufi diyen tasavvuf ehliyim diyen ama bir pirin dizi dibine oturmamış biat etmemiş yola girmemiş olanları avlarlar.

adam rüya görür çıkar. elini atar işi halleder falan. millette sanar ki bu evliya hemen önünde diz çökerler. o adam bile kendinin ne bataklıkta olduğunun farkında değildir kendini kutup sanar. coşturdukça coşturur şeytan bu adamı. havada bile uçar. yüzlerce binlerce adamı kendine rabt ettirince şeytan bu adamı rüsvay eder. envai tür kebair günah ve ahlaksızlığı adam kendine engel olamayarak yapar. yapınca çevresindekiler evliya dedikleri bu adamın bu rezilliklerini görünce ilim de olmayınca kendilerinde direk islama ve dine karşı bir adavet oluşur kendilerinde şeytanın amacı sureti haktan görünerek halkı haktan uzaklaştırmaktır.

Rabbim bu tür insanları ıslah etsin. olmuyorlarsa def etsin. ümmeti de bu insanların şerrinden muhafaza etsin.

Velev ki dünyanın bütün olağanüstü yetenekleri bağışlansa dahi. şeyhimizin hocamızın çizdiği istikametten ve yine ehli sünnet istikametinden zerre ayrılmayacağız.

marsa çıkarsalar bizi. fasa fiso diyeceğiz.

beyazıd hazretlerinin buyurduğu gibi. denizin üzerinden balıkta gidiyor. havada kuşta uçuyor. şeytanda bir anda şarkta bir anda garpta oluyor bunlar iş değil. iş istikamet üzre olmaktır. kalanı hayaldir düştür gelip geçici kevni hadiselerdir.

güzel bir konu olmuş hocam. bazı şahsi şahit olduğum meseleler var anlatmak zihin karıştırır cihetiyle yazmadım.

Allah istikametten ayırmasın.

güncel

Üst Alt