Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2300 GÜN 7 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Şii Haydar Baş’ı DEŞİFRE

Şii Haydar Baş’ı DEŞİFRE

Türkiye’de hiç konuşulmayan, konulmasına da gerek olmayan, Şia’nın gündemi olan konuları getirip burada dillendiren Haydar Baş’I DEŞİFRE ediyoruz.

Bir insan dün ehli sünnet olup bu gün Şia’yı Türkiye’de yaymaya çalışıyor ise bunda bir iş olduğunu anlamak zor değildir. O halde birileri tarafından bu iş için istihdam edildiğini söylemek yanlış olmaz.
Ancak tehlike Şia’yı ehli sünnet göstererek ve ehli sünnet adına sözde deliller uydurarak savunmasıdır.
Size bir kaç örnekle bu “dall” ve “mudil” olan zatı deşifre edelim..

HAYDAR BAŞ’IN KİTABINDAN SADECE BİR ÖRNEK

Haydar Baş’ın kaynak verdiği kitap Seyyid Razi adıyla bilinen Şii alimlerinden biri sayılan Muhammed b. Hasan Musevi (359-406) tarafından yazılmış. Yani adam kitabında sahabeye hakaret etmek için Şia’yı kaynak olarak gösteriyor. Halbuki aynı kitapta Hazreti Ebubekir, Ömer ve Osman (Radıyallahu anhum) hakkında Hazreti Ali’nin bir sözü daha var, hiç onu görmüyor. Yani eğer bu kitap muteber ise işte o kitapta Hazreti Ali’ye atfedilen bir söz:


“MUAVIYE’YE MEKTUPLARI 6
Ebubekir’e, Ömer’e, Osman’a biat edenler, onlara biat ettikleri şartlarla bana da biat ettiler. Orda bulunanlardan birinin, bir başkasını seçmesi, bulunmayanın bu biati reddetmesi mümkün değil. Meşveret ancak Muhâcirlerle Ansara ait. Onlar toplandılar da birisine uydular, ona imâm dediler mi bu, Allah’ın da razı olduğu bir şey. Onların yaptığı işe razı olmayıp imâmı kınamak, yahut bir bidate uymak sûretiyle verdikleri hükümden çıkanı, çıktığı şeye bırakırlar. Fakat ısrâr ederse, inananların yoluna uymadığı için onunla savaşa girişirler ve döndüğü şeyin vebâlini de Allah, onun boynuna yükler.”
Görüldüğü gibi kitabın işine gelen yerini alıp, işine gelmeyen tarafını da bırakıyor ancak kitap bu şekli ile kendi içinde çelişiyor zaten.

Yazdığı kitabın bazı yerlerinde de kasıtlı olarak: “Ehli sünnetin büyük alimlerden” diyerek isim verdiği kişilerden alıntı yapıyor. Buhari Ve Müsim’i de uzunca bir hadiseden bir cümle alarak kaynak olarak göstermeye çalışıyor… Yani adama şia adına kitap yaz demişler de elinden geleni yapmış gibi bir izlenim var ortada…


Bu video da nasıl sapıttığına örnekler bulacaksınız.
Şii Sapık Haydar Başın Gerçek Yüzü - YouTube
CÜBBELİ HOCA’DAN TOKAT GİBİ CEVAPLAR
Cübbeli Hoca Şii Haydar Baş Sapığına Cevap veriyor - YouTube
 

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Haydar baş şeytanlardan ilham alıp onların peşine giden vede şu an yeryüzünün en büyük evliyası olduğunu iddia eden bir dengesiz.
Uzak durun, hem ahiretinizden hemde bu dünyanızdan olursunuz. Türkçesi bu adamın Allah' a taptığı bile belli değil. Cennetle Müjdelenen Sahabi Efendilerimiz'i bu dünya makam hırsı yüzünden sahtekarlık ve yalancılık yapan kişiler olduğunu ilan etmeye kalkan şeytanlaşmış bir hain.
 
Üst Alt