Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Sen Bize Yağmur Ol Ey Resul!...

hanne

Uzman Çavuş
Sen Bize Yağmur Ol Ey Resul!...
Bize Yağmur Ol Ki;

Nicedir Kuraklıktan Çatlamış Kalplerimizi
Senin Gözlerinin Serinliğiyle Islatalım
Alnımıza Yağ Ki Ey Sevgili!
Sesimizi Geri Çağıralım
Sözümüzü Hatırlayalım

Esselatu vesselamu aleyke ya HabibAllah!

Seninle hatırlıyorum sözümü Melekler selamımı ulaştırırken benim gözümde yaş gönlümde hüzün bağrımda taş var Efendim Gözümün yaşını durdurmak için kapanıyor gözlerim
Gözlerimi kapatıyorum Sen yokken kuyulara düşüyor düşlerim Sensiz hesapların hepsi yarım kalıyor. Sensiz defterlerin hepsi açık duruyor. Hata etmişim şimdiye dek varlığını hesaplamışım hep; çok geç anlıyorum. Yokluğun ne hesaba gelmezmiş; kıvranıyorum yanıyorum ağlıyorum
Düşlere sığınıyorumTekrar gözerimi kapatıyorumSeni düşlerimde arıyorumSonra yastık bineğim yorgan hicabım oluyor aniden Yeşil kubbenin karşısında duruyorumEsselatu vesselamu aleyke; diyorum sessizce. Bu kez melekler aracı olmuyor selamıma Duymuyorum belki ama yürekten hissediyorum Aleyküm selam ve rahmetullahdediğiniŞimdiye kadar hiç hissetmediğim kadar hissediyorum Allahın rahmetini iliklerim rahmet doluyor Gönül yaram kapanıyor Hasretim vuslat oluyor Vuslatım oluyorsun ey Nebi! Ruhum ruhuna kavuşuyor
Bu sefer şefaatini umarak kapatıyorum gözlerimi Ravzanda buluyorum kendimiŞairin dediği gibi;

Aşkın aldı benden beni
Bana seni gerek seni
Ben yanarım dün-i güni
BANA SENİ GEREK SENİ

Yalvarıyorum Rabbime beni şefaatine nail etsin diyeAlevler üşümez mi sevdiceğim sen yokken? Karanlık seni görmeyi özleyip de açmaz mı gözlerinin bandını bir gece yarısı? Işık bakışına değmeye can atmaz mı
Ben de seni görmek için can atanlardanım Sultanım Gözlerimi açtığımda gördüklerim yüzümü kızartan cinsten Yüzümün karşında kızarmaması için kapatıyorum gözlerimi Dediğim gibi ; düşlerimde arıyorum seni! Bir kez daha kapatıyorum gözlerimi
Evin ve minberin arasında buluyorum kendimi. Evimle minberim arasında cennet bahçelerinden bir bahçe vardır.Dediğin geliyor aklıma Cennette secdeye kapanıyorum adeta
Duamda ne cenneti ne kevseri ne de cennet taamlarını istiyorum
Cennet cennet dedikleri
Birkaç köşkle birkaç huriİsteyene ver anları
BANA SENİ GEREK SENİ

Yeşil kubbenin altında sen yeşil halının üzerinde ben duruyorumsusmayı ar sayıp sustukça susuyorum Ruhumun bedenimden ayrıldığını hissediyorum Ve yine yüceler yücesi Allah(c.c;a dua ediyorum Seni örnek alıp senin yaptığın gibi cennetini selamlıyorum
Minberimle evim arasında namaz kılan çıktıktan sonra VAllahi cennetteydimDese yemini yerine gelmiş olurDediğini anımsıyorum
Efendim!...
Gözlerimi açtım
VAllahi cennetteydim

Sen ey sevgilerin emanetçisi
Dağların eteğinden pınarların taşması gibi
Elimizde olanı dudaklarımıza taşı
Ben sustum sen söyle sensizliğimizi

Üst Alt