Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Sapık Vahhabi Zihniyeti

541565_528430573868825_371146836_n.jpg

Umre ve Hacca gidenler, muhakkak görmüşsünüzdür ve dikkatinizi çekmiştir. Kur’an-ı Kerimi başının altına koyan, ayağının üstüne koyan, yatarak okuyan araplara rastlamışsınızdır. İşte onlar vehhabi araplardır.
Vehhabilere göre “ayetin mürekkeb ile yazılmış halinin diğer yazılardan hiçbir farkı yoktur.”
Türkiye’de en cahil, en avam Müslüman bile bunu yapmaz. Neden? Saygısından…
Elinde ki mushafın ismi kitap değil KİTABULLAH’tır, içindeki kelam değil KELAMULLAH’tır. Dolayısıyla Yüce Rabbimizin emir ve buyruklarını bizlere bildirdiği için en üst seviyede saygı ve edebi hak eder. Bu nedenle yere koymak, ayağına almak edep sınırlarını çok aşmaktır. Büyüklerimiz Kur’an ayeti olan bir kitabı bile belden aşağı tutmayı edepsizlik saymışlardır.
Çünkü mürekkebe dökülen o cümleler Yüce Rabbimizin ayetleridir.
Okuma meselesi de ayndır. Peygamberimiz: “Kur’an okuyan bir insan, Allah ile konuştuğunu söylese ve yemin etse yemininde yalancı çıkmaz.” buyurmuştur. Seni yaratan Allah (Celle Celaluhu) ile böyle mi konuşuyorsun?
Başka bir hadis-i şerifte: Enes (Radıyallahu anh) rivayet ediyor:
“Allah katındaki hissesini Öğrenmek isteyen kimse, Allah’ın kendi*sinin yanındaki hissesine baksın.” (Dârekutnî’nin Sünerfı ve Ebû Nuaym’ın Haşinden.) buyrulmaktadır.
Sen Allah’ın emirlerini tutmada, onun kelamını okumada, onun kitabına, kelamına saygı ve hürmette ne haldesin?
Bakın İmam-ı Rabbani nasıl değer veriyor:
Bir gün tuvalete girip, aniden hızla çıkıyor. Sebebini sorduklarında ders esnasında kalemi denemek için eline yazdığı noktayı gösteriyor. O noktanın besmelenin “ba” sını yazdığını söylemiş ve “böyle bir halde durmam ihtiyacımdan daha şiddetli gelmiştir” buyurmuştur.
Gerisini siz hesap edin…

Üst Alt