Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

recep ayı içerisinde dua kardeşliğinde okunacak dularımız

birgün

Uzman Onbaşı
kardeşlerim recep ayı münasebeti ile hep beraber dua kardeşliğinde okuma başlatıyoruz ..tüm ilim yuvası ailesinin katılmasını bekliyoruz ..buyrun bir olalım dularda buluşalım....

tövbe suresi son ayetleri okuyacagız

Bismillahirrahmanirrahıym*
*
Le kad caeküm rasulün min enfüsiküm aziz, aleyhi ma anittüm harıysun aleyküm bil mü'minine raufün rahıym*Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym*

BESMELE İLE YUNUS AS DUASINI OKUYACAGIZ...
La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin ( anlamı : ey Allah'ım sen bütün eksikliklerden münezzeh olansın, bense (günah işlemek suretiyle) kendine zulmedenlerden olduM

KARDEŞLERİM BOL BOL NAMAZ KILALIM..HACET NAMAZLARINA DEVAM EDELİM.
BOL BOL SELAVAT GETİRELİM...
BOL BOL TÖVBE EDELİM....
VE DUALARDA BİRBİRİMİZİ UNUTMAYALIM....

Moderatör tarafında düzenlendi:

zümrüt

Uzman Onbaşı
bismillahirrahmanirrahim.La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin ( anlamı : ey Allah'ım sen bütün eksikliklerden münezzeh olansın, bense (günah işlemek suretiyle) kendine zulmedenlerden oldum
rabbim günahlarımızı af etsin bu mübarek gecede namazını da kılarız inşaALLAH konu için rahman razı olsun bir güncüm

birgün

Uzman Onbaşı
bismillahirrahmanirrahim.La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin ( anlamı : ey Allah'ım sen bütün eksikliklerden münezzeh olansın, bense (günah işlemek suretiyle) kendine zulmedenlerden oldum

rahman cümlemizden razı olsun abla,,mevlam bu günler hürmetine tüm duarımızı kabul etsin....dualarda buluşalım......

zümrüt

Uzman Onbaşı
Recep Ayı'nda nafile namaz kılmak isteyenler için, işte Recep Ayı'na özel şükür namazı...

Recep ayı içinde otuz rekat namaz kılınır. Bu otuz rekatın on rekatı Recep ayının ilk on günü içinde kılınır. İkinci on rekatı da ikinci on günü içinde kılınır. Üçüncü on rekatı da üçüncü on günü içinde kılınır. Her rekatta fatiha okunduktan sonra üç kere ihlas suresi okunur, ihlası okuduktan sonra da üç kere de Kâfirun suresi okunur. Bütün rekatlar bu şekilde okunarak tamamlanır. Bu namazın kılınma zamanı nafile namazların kılınacağı vakitlerdir. Belli bir vakti yoktur.
oruç tutmak isteyenler bu akşam sahur yapmayı unutmasınlar
Recep Ayı Girdiğince Yapılacak Duâ

Okunuşu: "Allahumme barik lena fi recebe ve şa'ban ve belliğna ramazan"
Açıklaması:
"Allah'ım! Recep ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır". Amin!..
Üç ayların ilki olan recep ayı girdiğinde bu duayı sıkça yapalım, Resulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem bu duayı yaparlardı ve ümmetinin de yapmasını istemiştir. Allahım, Sana mahzun gönlümle, isteklerini kabul buyurduğun dostlarının duası ile niyaz ediyorum. Zatına eriştirdiğin ve Senin rızanı isteyenlerin dili ile Senden talep ediyorum. Umarım Senin ululuğundan, Seni bileyim ve kulluk edeyim.

Yâ Rab, bu gecenin rahmet ve bereketinden sevap ve mükâfatından beni nasiptar et.

Allahım, kullarından istediğine, istediğini verirsin, kim Seni onlara ikram etmekten alıkoyabilir? Ben fakir ve âciz bir kulum. Fazl ve kereminden nimetlerini ümit ediyorum. Sana sığınırım ve ancak Senden yardım dilerim

Yüce Mevlam, bu gece biz kullarına çok rahmet ve bereketini döker, saçarsın. Allahım, Sana yalvaran dilleri, Sana kalkan elleri boş çevirme. İyilik ve yardımınla faydalandır bizi. Nimetlerinle donat hepimizi.

Allahım, salât eyle Muhammed ve evladına, eşlerine ve dostlarına, bitip tükenmeyen rahmet ve bereketinle. Yâ Rabbe'l-Âlemin!”

hanne

Uzman Çavuş
La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin ( anlamı : Ey Allah'ım sen bütün eksikliklerden münezzeh olansın, bense (günah işlemek suretiyle) kendine zulmedenlerden oldum
100 tane okudum (Allah razı olsun sizlerden )..

Son düzenleme:

c sonay

Çavuş
selamun aleykum kardeşlerım ben fazla gelemıyorum annem ve babam 3 aydir hasta onlarla ilgılenıyorum dualarinızı bekliyorum allah hepimizın yar ve yardimcisı olsun

elvin

Çavuş
La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin ( anlamı : ey Allah'ım sen bütün eksikliklerden münezzeh olansın, bense (günah işlemek suretiyle) kendine zulmedenlerden oldum..100 tane okudum.. ALLAH cümlemizin yar ve yardımcısı olsun

ebruli04

Çavuş
*
Le kad caeküm rasulün min enfüsiküm aziz, aleyhi ma anittüm harıysun aleyküm bil mü'minine raufün rahıym*Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym*

La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin ( anlamı : ey Allah'ım sen bütün eksikliklerden münezzeh olansın, bense (günah işlemek suretiyle) kendine zulmedenlerden olduM

birgün

Uzman Onbaşı
*

200 okudum.rahman kabul etsin...

Üst Alt