Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

ne yapacağım ben şimdi :/

iskender mihr diye birisi var, aile dostarımızdan bazısı bunların tarikatine katılmış. adam mehdiliğini ilan ediyor, aile dostumuzada sen Allah'ın askerisin, senin kalp gözün açık o yüzden bana tabi oldun o yüzden mehdi olduğumu sen görebiliyorsun vb şeyler söylemiş. dahası kuranda resuller her zaman gelir nebiler gelmez yazıyor diyor, günahı çok olan ebedi cehennemde kalır cennete giremez diyor. onun yazdığı meal bendeki kitaba uymuyor, bu seferde bunu yanlış tercüme etmişler filan diyor anlatıyorum anlatıyorum senin okuduğun kitap yanlış doğrusu benim efendimin yazdığı diyor. senin efendin arapça bilmediğini söylüyor nasıl çeviri yapmış diyorum Allah isterse olur diyor. şeyhinin Rabbimle direkt konuştuğunu iddia ediyor. bende diyorumki efendimiz (SAV)ın yüzü suyu hürmetine 18 bin alem yaratılmış O'nunla bile arasında cebrail var bu nasıl bir şeydir, O'ndan sonra gelen ümmet haşa daha mı üstün diyorum evet diyor :S ilk konuşmamızda ne yalan söyleyeyim aile dostu ama o dakka öldüresim geldi, gözüm hiçbirşeyi görmedi elim ayağım titredi. sonra ben bunun yanlış olduğunu anlatayım çevireyim bu yoldan diye uğraştım bizimkilere sardı, hemen babamı vekile götürdüm babamında rızası var vekilden tövbe aldırdım. ailemin diğer üyelerinide vekil burda değil gelince Gavs hz lerine bağlayacağım onların isteğiyle inşallah. ama hadi ben ailemi kurtarmaya çalıştım ya semtimdeki diğer insanlara nolacak diye düşünüyorum, dersine çok iyi çalışmış karşımda devamlı yanlış bilgiler saçan birisi var ben buna nasıl engel olacağım bana yol gösterin. hadis söylüyorum burun kıvırıyorlar, yalan o diyorlar. Ey Allah'ın dostları yardımıma gelin, birde hacet namazı kıl sor Allah'a senin dostun mu değil mi diye diyorlar, bende dedimki o hacet namazını kılmayı kalbimden geçirdiğim anda hem Kuran'a inanmamış hemde Resulünün sözüne itimat etmemiş olurum kılmam o namazı dedim. ben ne yapacağım şimdi ?

GÜLbahçesi

Onbaşı
Sapkınlık saçmalık. İnananların da var biraz eksiklik. Tarikat yol demektir.Kuran-ı Kerim ve Sünneti Seniyye üzerine kurulmuştur. Onlara tarikat denmemeli. tanımlanamaz bir şey.

Üst Alt