Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2300 GÜN 7 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

misyonerlerin faaliyetleri ..

hanne

Uzman Çavuş
Genel olarak misyonerlerin görüşleri şöyle:
(Müslümanları hıristiyan yapmak, gerek Katolikler, gerekse Protestanlar tarafından çok makbul sayılan bir iştir. Çünkü, müslümanları hıristiyan yapmak, çok müşküldür. Zira müslümanlar, her şeyden önce ananelerine son derece sadıktır. Ancak aşağıdaki hususlar iyi netice vermektedir.

1- Müslümanlar umumiyetle fakirdir. Fakir bir müslümana bol para vererek veya ona bir hıristiyan yanında iş imkanı sağlayarak, kendisini Hıristiyanlığa teşvik etmelidir!Kaynakwh webhatti.com:

2- Müslümanların çoğu, din ve fen bilgilerinde cahildir. Ne Kitab-ı mukaddes, ne de Kur'an-ı kerim hakkında tam malumatları yoktur. İbadet etmek için kendilerine gösterilen bir tarzı, şartlarını anlamadan ve hakiki ibadetin ne olduğunu bilmeden, gafil olarak tatbik ederler. Çoğu Arabi bilmediği ve İslam ilimlerinden haberdar olmadığı için, Kur'an-ı kerimdeki ve İslam âlimlerinin kitaplarındaki ince bilgilerden tamamen habersizdir. Ezberledikleri bazı âyetlerin tefsirini bilmeden, okurlar. Hele Kitab-ı mukaddesi hiç bilmezler.

Onlara hocalık eden müslüman din adamlarının çoğu da, İslam âlimi değildir. Müslümanlara, yalnız ibadetin nasıl yapılacağını gösterirler. Onların ruhuna hitap edemezler. Böyle yetişen müslümanlar, din hakkında derin bilgi sahibi olmadan, dinin esaslarını bilmeden, gösterilen tarzda ibadet ederler. Müslümanlığa muhabbetleri, Müslümanlığın esaslarını bildiklerinden değil, ana-babalarından gördükleri ve hocalarından öğrendikleri şeylere olan kuvvetli imanlarından ileri gelir.

3- Müslümanların çoğu, kendi dillerinden başka lisan bilmezler. Hıristiyanlığın lehinde veya aleyhinde yazılmış kitapları okumak şöyle dursun, dünyada böyle kitapların mevcut olduğundan bile haberleri yoktur. Onlara kendi dillerinde yazılmış ve Hıristiyanlığı bol bol metheden kitaplar verin, okusunlar. Bu kitapları verirken, bunların içinde yazılı olan şeylerin onların anlayabilecekleri kadar basit ve açık ifadeli olmasına son derecede dikkat edin. İçinde ağır cümleler, büyük fikirler bulunan kitaplardan hiçbir fayda hasıl olmaz. Bunları anlamazlar ve okurken sıkıldıkları için, bir tarafa atarlar. Sade söz, sade cümle, sıkmayacak ifade esastır. Karşınızdaki insanların çok cahil olduğunu unutmayın.

4- Onlara daima şunu anlatın: (Madem ki hıristiyanlar ve müslümanlar Allah’a iman ediyorlar. O halde rableri birdir. Fakat, Allah Hıristiyanlığı hakiki din olarak kabul eder. Bunun ispatı meydandadır. Bakınız bir kere, görüyorsunuz ki, dünyada en zengin, en medeni, en bahtiyar insanlar hıristiyanlardır. Çünkü Allah, onları yanlış yolda olan müslümanlara tercih etmiştir. İslam ülkeleri fakir ve zaruret içinde iken, hıristiyan ülkelerinden yardım dilenirken, ilim ve fende çok geri kalmışken, hıristiyan ülkeleri medeniyetin en yüksek mertebesine vasıl olmuş, her gün daha da ilerlemektedirler.

Birçok müslüman, hıristiyan ülkelerinde iş bulmak için, oralara gitmektedir. Sanayide, ilimde, fende, ticarette, kısaca her şeyde hıristiyanlar müslümanlardan üstündür. Bunu kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Demek ki Allah, İslam dinini doğru bir din kabul etmiyor. Onun bâtıl bir din olduğunu size, bu hakikat ile göstermek istiyor. Allah, hakiki din olan hıristiyanlıktan ayrılanları cezalandırmak için, onları daima sefil, hakir, perişan bir halde bırakacak ve müslümanların hiçbir zaman iki yakası bir araya gelmeyecektir.)

İşte misyonerler, bu yalanlarla müslümanları aldatıp hıristiyan yapmaya uğraşmaktadır. Ellerinde bol para olduğundan, bu paraları büyük miktarda, bu maksat için kullanmakta, müesseseler, hastaneler, okullar, spor salonları, eğlence yerleri, kumarhaneler, fuhuş evleri kurarak müslümanları iğfal etmeye, ahlaklarını bozmaya çalışmaktadır:

Zamanımızda, Yehova şahitleri denilen hıristiyan misyonerler, yukarıda yazılı tatlı, okşayıcı dillerle müslüman yavrularını aldatmaya, hıristiyan yapmaya çalışıyorlar. Telefon rehberlerinden aldıkları adreslere, broşürler kitap ve risaleler gönderiyorlar. Şık, süslü giyinmiş güzel kızlar, kapı kapı dolaşarak, evlere bu kitap ve risalelerden bırakıyorlar.

Müslüman uyanık olmalıdır! Dinini bilmeyenin aldatılması daha kolay olur. Dinimizi öğrenmek için piyasadan rasgele kitap almak doğru değildir. Bilhassa günümüzde yazılan Mısırlı, Suriyeli yazarların kitapları çok bozuktur. Bid'at ehlinin kitapları değil, bin yıldan beri her asra ışık saçan İslam âlimlerinin eserleri okunmalıdır.
 

hanne

Uzman Çavuş
Müslüman uyanık olmalıdır! Dinini bilmeyenin aldatılması daha kolay olur. Dinimizi öğrenmek için piyasadan rasgele kitap almak doğru değildir. Bilhassa günümüzde yazılan Mısırlı, Suriyeli yazarların kitapları çok bozuktur. Bid'at ehlinin kitapları değil, bin yıldan beri her asra ışık saçan İslam âlimlerinin eserleri okunmalıdır.
 

bikovali

Onbaşı
kafama bir soru takiliyor simdi bu adamlar her turlu entrikayi ceviriyor ve muslumani seytana uydurup dininden donduruyor yada kocaman bir musluman ulkesini bu entirikalarla allak bullak ediyor bide peygamber efendimiz diger dinden olan alimlerin katlini yasaklamistir denir peki bu kadar yalan dolan ve her turlu serefsizlik yapan muslumanlarin katlini orgutleyen bir devleti icten yikmaya kalkan bu sozde din adamlarinin katli vacip olmazmi rabbim ayetinde buyurmazmi allah katinda tek din islamdir h.z omer bile birgun bi kosede tevrata bakarken peygamber efendimiz ne dir o elindeki dediginde omer tevrattir ya muhammet dedigi anda peygamberimizin yuz sekli degismis sinirlenmis ve vallahi musa burda olsaydi bana tabi olurdu dememismidir ve h.z omer anlatir peygamberimizi ilk defa o zaman kizgin gordum. bulgaristnda yunanistanda yuzlerce cami yikilmis ve musluman din adamlari katledilmistir onlara helal bizlere harammidir neden hala muslumanlar bu ninnilerle uyutulmaktadir kisasa kisas yokmudur affetmek oyle kolaymidir gel sen benim oglumu kara topraga gonder diri diri insanlari yak bende dinimizde papaz katletmek yasak diye elim kolum bagli oturayim benim zoruma gidiyor arkadas musluman mahallesinde salyangoz satmak fitne cikarmak ev kiliseleri acip zorda kalmis ac susuz yasayan muslumanlarin aklini celmeye calismak ataturke laf atan it soylari bursada bir okulda hristiyan yapilan bir kiz cocugunun hikayesini bilmezler ataturk o okulu kapattirmis suclularin cezasini verdikten sonra o okul acilmistir o yuzden artik uyanma vakti geldi birakalim dunyayi ulkemizde gercekten o kadar zorda kalmis musluman turk varki bir an once bu ise el atilmazsa dahada zor durumlara dusecekler ve en korktugum nokta ise bi kosede acliktan öleceklerdir ayni acliktan ölen gazimiz gıbı artık madem mısyonerlık var bızde yapalım aynısını ama once kendı mılletımızden baslıyalım aklı basında olan kısıler elını koysun tasın altına bu ugurda gerekıre robın hoot olmaya razıyız bu benım gorusum tabıkı
 

bikovali

Onbaşı
Ibn Abbas (r.a.) dan yapılan rivayete göre:

"Resûlüllah (a.s.) Efendimiz askerlerini bir tarafa gönder*diğinde şöyle buyururdu: "Şanı Yüce ALLAH'ın ismiyle yola çıkın, ALLAH yolunda ALLAH'ı inkar edenlerle savaşıp vuruşun. Haksız*lık, acımasızlık, ahde, anlaşmaya vefasızlık etmeyin. Ganimet malından aşırmayın. Diri bir kimseyi hedef alıp delik deşik et*meyin, insanların organlarını kesmeyin, bu tür azapta bulunmayın ve bir de çocukları, kendilerini mabede Vermiş (rahip, ra*hibe ve benzeri) kişileri öldürmeyin." [95]
burda dikkat edersek kendini mabede vermis din admalrindan bahsedilir savasan , fitne cikaran yada savasanlara herturlu yardimda bulunan din adamlari bu gurubun icine girmemektedir simdi bazi din adamlari cikar hala yok din adamini oldurmek haramdir der ama hadis oyle demiyor hatta baska bir hadiste Tirmizi ve Ahmed'in Semure'den yaptıkları ve sahih kabul ettikleri hadiste ise şöyle buyurulmuştur: "Müşriklerin şeyhlerini öldürünüz, sakalı bitmedik gençlerini diri bırakınız!.." Nitekim Resûlüllah (a.s.) Efendimiz Huneyn Savaşı'nı tamam*ladıktan sonra ashabdan Ebu Amir'i Evtas'taki askerler üzerine gönderdi. Evtas'ta yüz kadar savaşçı müşrik toplanarak yaşlı tecrübeli Düreyd b. Samt'ten bilgi alıyor ve savaş taktiğini öğreniyorlardı. Ebu Amir onları kuşattı ve onları tahrik eden yaşlı Düreyd'i öldürdü. Böylece o yüz kişi de dağılıp kaçtı. Ebu Amir (r.a.) dönüp durumu Resûlüllah (a.s.) arzetti ve Düreyd'i öldürdüğünü söyledi. Resûlüllah'a (a.s.) Efendimiz hiçbir şey söylemedi ve böylece Ebu Amir'in bir yaşlıyı öldürdüğünü tasvip buyurdu.
 

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Misyoner arıyorsanız yahudi yıldızını başında gezdiren veledi zina haydarı kerrar ve onu eşek diye kullanan star takımından iyisini bulamazsınız. Ruhsalda şeyhlerle dalga geçerler, havasyurdunda ehlullah ve şeyh düşkünü kesilirler, bukelemun gibi renkten renge kılıktan kılığa girerler, benliğinin esiri eşek haydarda iki tokat yedi diye onlara hizmet ederler.
Hazır olun misyoner sitelerin gönüllü uşakları ve onların peşinden giden eşekleri. Her an üzüntü ve sıkıntı başlayabilir hayatınızda.
 
Üst Alt