KOÜ Tıp Fakültesi Tüp Mide Serüvenim | İlim Yuvası - Ulvi Hocaları Sevenler Platformu
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1300 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1300 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1300 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK

KOÜ Tıp Fakültesi Tüp Mide Serüvenim

'Bilim Gündemi' forumunda tupmide tarafından 12 May 2018 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. tupmide

tupmide Er
    Özel mesaj gönder

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba bugün tüp mide ameliyatı olalı 40. günüm (12 Mart Salı) bende bu bloğu açmak yaşadığım deneyimleri paylaşmak istedim. Öncelikle kendimden bahsediyim 128 kilo 172 boy ile bu ameliyatı olmaya karar verdim. Aslında bu ameliyatı araştıralı 4 yıl oldu ama 2018 de nasipmiş olmak o zamanlarda da çok araştırdım olmadı herşeyde bir hayır vardır belki o zamanlar olsam böyle güzel, içten, iyi niyetli, işinin ehli, dürüst, samimi bir doktora rast gelemeyecektim. O yüzden pişman değilim geç olduğuma neyse konumuza dönelim. Ben Kocaeli Üniversitesi Genel Cerrahi Yrd. Doç. (Öğretim Görevlisi) Dr. Sertaç Ata GÜLER Hocama ameliyat oldum. İyi ki de oldum tek pişmanlığım böyle temiz, güler yüzlü, samimi, dürüst, işinin ehli iyi niyetli içten bir doktoru geç tanımam Ata hoca gerçekten işinin ehli bir doktor bir kere görmem yetti zaten iyi ki var Allah başımızdan eksik etmesin. Allah razı olsun ondan. Ayrıca vizitlerdeki samimi ilgi ve alakaları ile iyi niyetleriyle Sayın Dekanımız Prof. Dr. N.Zafer UTKAN ve Başhekimimiz Sayın Prof.Dr.Nuh Zafer CANTÜRK teşekkürlerimi bir borç bilirim. Konumuza dönecek olursak Prosedür şöyle işliyor bu yazıda Ameliyat öncesi hazırlığı anlatıcam. Önce Genel Cerrahından Özel Muayene Alıyoruz Ata hocamıza yada doktorumuza sonra randevu günümüz gelince gidiyoruz bakıyor doktor ameliyat olmamıza engel bir şey var mı diye sonra endoskopi yapıyor bir sıkıntı varmı midede ameliyata engel diye midede de sorun yoksa bu sefer fotoğraf ve kimlik fotokopinizle sağlık kuruluna başvuru yapıyorsunuz tüp mide ameliyatı diye ordaki görevli size bir kağıt veriyor 6 bölüm var bunlardan onay almanız gerekecek 1.Fizik tedavi 2.Kardiyoloji 3.Genel Cerrahi 4. Psikiyatri 5.Endokronoloji 6.Göğüs Hastalıkları bunları tek tek gezip onay alıyorsunuz bunları gezerken Endokronolijide kan ve idrar tahlili veriyorsunuz Kardiyoloji bölümünde Eko ve Efor testleriniz yapılıyor Göğüs hastalıklarında solunum testiniz vs yapıyorsunuz. Son olarak kemik tarama testi ve yağ oranı testiniz yapılıyor hepsinin onayını alınca (en az 3-4 hafta sürüyor çünkü ileri tarihe tahlil vs numara veriliyor başka hastanelerde testlerinizi yaptırıp o bölüme getirebilirsiniz tabi bunu o bölümün sekreterine yine de sorun) en son anestezi uzmanı ameliyat olup olmayacağınızı tahlillere vs bakıp onaylıyor ondan sonra en son kurula çıkıp ameliyat gününüze alınca artık ameliyat tarihiniz veriliyor salı günü ameliyat olmam için gün verildi ameliyattan önce bir kaç gün biraz diyet yapıyorsunuz 3-4 litre günde su içiyorsunuz. Her neyse ameliyat günü geliyor sizden herhangi bir medikalden kendi bedeninize göre Diz Üstü Anti Emboli Çorabı ve (Triflo) Akciğer Solunum Egzersiz Cihazı isteniyor onları da alıp ameliyat gününden bir gün önce pazartesi öğlen yatışınızı yapıyorsunuz o saatten sonra sadece su ve meyve suyu içiyorsunuz gece 12 ye kadar. Sonra sizden kan grubunuza göre 2 ünite kan verilmeniz isteniyor hastaneye akrabalarınız veya aynı kan grubuna dahil birisi gelip verebiliyor 2 ünite kan. 1 insan 1 ünite.siz vermiyorsunuz kanı yani. sonra akşama doğrı musil ilacı içiyorsunuz bağırsaklarınız boşalması için serum ile lağma da yapılıyor 2 kere sadece musil ilacının tadı kötü onu da meyve suyuna karıştırıp içiyorsunuz. Gece 12 den sonra hiç bir şey içmek yemek yok serum var zaten kolunuzda. Sonra sabah ameliyata yakın soyunup emboli çorabını giyiyorsunuz ayaklarınıza bir cihaz bağlanıyor tansiyon aleti gibi çok sıkmadan şişip iniyor masaj yapıyor bunlar bacaklarda pıhtı oluşmasını engellemek için sonra ameliyat elbisenizi giyip ameliyathane yolunu tutuyorsunuz. Ameliyattan önceki başıma gelenler bunlar bundan sonraki yazım ameliyat günü ve sonrası olacak. Kaç kilo verdiğimi merak edin biraz :)

sorularınız için koutupmide@gmail.com

http://koutupmide.blogspot.com.tr

Moderatör tarafından düzenlendi: 14 May 2018

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...