Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

israil mallarına boykot işte o mallar

toplum örgütlerinden biri olan tüketiciler birliğinin hazırladığı liste internette paylaşım rekorları kırıyor. Sosyal medyada İsrail ürünlerinin listeleri paylaşımla hızla yayılıyor.

İŞTE TÜKETİCİLER BİRLİĞİ'NİN BOYKOT LİSTESİ AÇIKLAMASI
Yapılan açıklama aynen şöyle, "Terörist İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yaptığı kanlı baskından sonra başlatılan boykot kampanyası sürecinde, tüketicilerden gelen soru ve yorumlar üzerine Tüketiciler Birliği bu açıklamayı yapmayı gerekli görmüştür:
Liste nasıl hazırlandı?
Boykot listesi hazırlanırken uluslararası kaynaklar araştırılarak İsrail sermayeli firmalar ile İsrail'e destek veren, ülkemizde faal olan ve boykotu mümkün olan firmalar dikkate alınmıştır. Buna göre;
· Listedeki firmaların bir kısmı İsrail sermayelidir.
· Firmaların bir kısmı İsrailli ortakları vasıtasıyla İsrail'e yatırım yapan firmalardır.
· Ayrıca listede görülen bazı firmalar, İsrail devletine yaptıkları katkılardan dolayı bizzat İsrail hükümetince ödüllendirilmiş ve listemize girmeye hak kazanmıştır(!)
· Boykot listesindeki kimi firmalar da, bir takım Siyonist web siteleri tarafından yandaş ve desteklenmesi gereken firmalar olarak anons edilmiş; bu durum da bahsedilen firmaları boykot listesine almak için tarafımızca yeterli gerekçe olarak görülmüştür.
Belirtilen kriterlerin bir veya birkaçını taşıyan markalarla boykot listesi oluşturulmuştur. Global kaynaklardaki listelerle yapılan karşılaştırmalar da Tüketiciler Birliği'nin boykot listesinin temel ve üzerinde ittifak edilmiş bir liste olduğunu göstermektedir.
Şu firmalar neden listede değil?
Tüketicilerden yoğun olarak, yaygın kullanımı olan ve aralarında gıda, kozmetik, temizlik, otomotiv ve tütün firmalarının bulunduğu bazı firmaların neden boykot listesinde yer almadığına dair sorular almaktayız.
Tüketiciler Birliği her markaya eşit mesafede bulunarak sadece tüketicilerin çıkar ve hassasiyetini gözetmekte, edinilen bilgi ve delillere göre de boykot listesini güncellemektedir. Ancak bazı Amerika, İngiltere veya diğer Batı menşeli firmaların İsrail'le ilişkili olduğuna dair yaygın kanaat bulunsa da, sağlam bilgiler olmadan Tüketiciler Birliği bu firmaları boykot listesine almamaktadır. Elinde somut bilgi bulunan tüketicilerin bu bilgileri Tüketiciler Birliği ile paylaşması bu noktada büyük önem arz etmektedir.
Önceki listede bulunan birçok firma bu listede neden yok?
Bilindiği üzere önceki yıl İsrail’in Gazze’ye saldırması ve birçok sivili katletmesinden sonra Tüketiciler Birliği bir boykot kapmanyası başlatmıştı. Ancak, o zamanki boykotun kapsamına, İsrail’e dolaylı yoldan destek veren Amerika’nın ve İngiltere’nin önde gelen markaları da dahil edilmişti.
Geldiğimiz noktada ise İsrail’in insani yardım taşıyan gemilere saldırmasıyla boykot yeni bir hal almıştır. Hedefin İsrail olmasından ötürü daha uygulanabilir, yoğun ve doğrudan amaca yönelik bir boykot planlanmıştır. Dolayısıyla, bu kampanyaya İsrail sermayeli veya İsrail’e destek veren firmalar dahil edilmiştir. Elbette listede gerekli güncellemeler yapılmaktadır." şeklinde açıklama yapıldı.
İŞTE HERKESİN PAYLAŞTIĞI İSRAİL ÜRÜNLERİ BOYKOT LİSTESİ
Şu mübarek Ramazan ayında Filistinli müslümanların kanını akıtan İsrail'e tepkiler çığ gibi büyüyor. Çoluk çocuk demeden bomba yağdırıp katliam yapan Siyonistlere karşı dünyadan ve Türkiye'den tepkiler gelmeye devam ediyor.
BAZI DUYARLI İNSANLAR İSRAİL MALLARINI BOYKOT EDİYOR!
Zulme karşı çıkan insanlar elimizden bir şey gelmez deyip kenara çekilmiyor. Özellikle de COCA COLA'ya karşı müslümanları uyanık olmaya çağırıyor. Ankara'nın Çankaya İlçesi Aşağı Öveçler Mahallesi'nde İzzet Latif Aras İlkokulu yakınlarında bir mevkiye bırakılan Coca Cola şişesi üzerine iliştirilmiş notta :" FİLİSTİNLİ KARDEŞİNİN KANINI İÇME! COCA COLA İLE İFTAR AÇARAK, ORUÇ İBADETİNE ZARAR VERME" şeklinde ifadelere yer verildi. Notun kim veya kimler tarafından oraya bırakıldığı ise bilinmiyor.
 
Üst Alt