Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

İşgalci İtrail askerleri Filistinlilere saldırdı: 34 yaralı

İ
isgalci_israil_askerleri_filistinlilere_saldirdi_34_yarali1972017619.jpeg

şgalci İsrail askerleri Müslümanların kutsal mekanı Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırdı. Saldırıda aralarında yaşlı ve çocuklarında bulunduğu 34 kişi yaralandı.

Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana ibadet ve giriş çıkışlara kapatılan İslam ümmetinin ilk kıblesi Mescid-i Aksa'da az önce çatışma yaşandı. Mescid-i Aksa'nın girişi Esbat Kapısı önünde yatsı namazını kılanlara ateş açan teörist İsrail güçleri 34 Filistinliyi yaraladı. Olay yatsı namazının kılınmasını hemen akabinde yaşandı. Yaralananlar arasında eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri de bulunuyor.

Filistin Kızılayı, Aslanlı Kapı'da yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığını, yaralıların durumunun ağır ve orta düzeyde olduğu bilgisini aktardı.

HAMAS. 'İTRAİL KENDİSİNE CEHENNEM KAPISINI AÇIYOR

Hamas liderlerinden İsmail Radvan'dan açıklama: İşgalciler ateşle oynuyor. İşgal edilmiş Kudüs'te namaz kılanlara saldırmakla kendisine cehennem kapısını açıyor.

İtrail güçleri, Mescid-i Aksa'nın kapılarına kurulan elektronik metal arama dedektörü uygulamasını protesto etmek amacıyla yatsı namazını Aslanlı Kapı'nın yakınında kılan Filistinlilere müdahale etti. İtrail güçlerinin aşırı güç kullanarak dağıtmaya çalıştığı cemaatte bulunan Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Sabri de plastik mermiyle yaralandı.

AA muhabirinin Filistin Kızılayı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, yaralanan Şeyh Sabri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan el-Makasid hastanesine kaldırıldı.

Şimdiye kadar Şeyh Sabri'nin sağlık durumuna ilişkin herhangi bir makamdan açıklama yapılmadı. Ayrıca Hamas lideri İsmail Heniyye de Sabri'yi arayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Vakit namazlarını Aksa'nın kapılarında kılan cemaate İtrail polisi zaman zaman sert şekilde müdahale ediyor. Yahudi yerleşimciler ise daha önce olduğu gibi çok sayıda İtrail polisi eşliğinde Aksa'nın avlusuna alınmaya devam ediyor.

İtrail işgal güçlerinin saldırısından çocuklar da etkilendi.

Filistin Kızılayı, Aslanlı Kapı'da yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığını, yaralıların durumunun ağır ve orta düzeyde olduğu bilgisini aktardı.

Alıntıdır

Allah belanı versin itrail!

Üst Alt