İşgalci İtrail askerleri Filistinlilere saldırdı: 34 yaralı | İlim Yuvası - Ulvi Hocaları Sevenler Platformu
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1400 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1400 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK - ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1400 GÜN OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK

İşgalci İtrail askerleri Filistinlilere saldırdı: 34 yaralı

'Tarih Boyunca Müslüman'ların ve Türkler'in Uğradığı Soykırımlar' forumunda dost-semihbaba4125 tarafından 19 Tem 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

 1. dost-semihbaba4125

  dost-semihbaba4125 Asteğmen
  Özel mesaj gönder

  Katılım:
  29 Ara 2010
  Mesaj:
  2,246
  Alınan Beğeniler:
  19
  İ[​IMG]

  şgalci İsrail askerleri Müslümanların kutsal mekanı Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırdı. Saldırıda aralarında yaşlı ve çocuklarında bulunduğu 34 kişi yaralandı.

  Geçtiğimiz Cuma gününden bu yana ibadet ve giriş çıkışlara kapatılan İslam ümmetinin ilk kıblesi Mescid-i Aksa'da az önce çatışma yaşandı. Mescid-i Aksa'nın girişi Esbat Kapısı önünde yatsı namazını kılanlara ateş açan teörist İsrail güçleri 34 Filistinliyi yaraladı. Olay yatsı namazının kılınmasını hemen akabinde yaşandı. Yaralananlar arasında eski Kudüs Müftüsü Şeyh İkrime Sabri de bulunuyor.

  Filistin Kızılayı, Aslanlı Kapı'da yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığını, yaralıların durumunun ağır ve orta düzeyde olduğu bilgisini aktardı.

  HAMAS. 'İTRAİL KENDİSİNE CEHENNEM KAPISINI AÇIYOR

  Hamas liderlerinden İsmail Radvan'dan açıklama: İşgalciler ateşle oynuyor. İşgal edilmiş Kudüs'te namaz kılanlara saldırmakla kendisine cehennem kapısını açıyor.

  İtrail güçleri, Mescid-i Aksa'nın kapılarına kurulan elektronik metal arama dedektörü uygulamasını protesto etmek amacıyla yatsı namazını Aslanlı Kapı'nın yakınında kılan Filistinlilere müdahale etti. İtrail güçlerinin aşırı güç kullanarak dağıtmaya çalıştığı cemaatte bulunan Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Sabri de plastik mermiyle yaralandı.

  AA muhabirinin Filistin Kızılayı kaynaklarından aldığı bilgiye göre, yaralanan Şeyh Sabri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan el-Makasid hastanesine kaldırıldı.

  Şimdiye kadar Şeyh Sabri'nin sağlık durumuna ilişkin herhangi bir makamdan açıklama yapılmadı. Ayrıca Hamas lideri İsmail Heniyye de Sabri'yi arayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

  Vakit namazlarını Aksa'nın kapılarında kılan cemaate İtrail polisi zaman zaman sert şekilde müdahale ediyor. Yahudi yerleşimciler ise daha önce olduğu gibi çok sayıda İtrail polisi eşliğinde Aksa'nın avlusuna alınmaya devam ediyor.

  İtrail işgal güçlerinin saldırısından çocuklar da etkilendi.

  Filistin Kızılayı, Aslanlı Kapı'da yaşanan olaylarda çok sayıda kişinin yaralandığını, yaralıların durumunun ağır ve orta düzeyde olduğu bilgisini aktardı.

  Alıntıdır

  Allah belanı versin itrail!
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...