Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

İnsanlar 4 şey söyler ama tersini yaparlar

hanne

Uzman Çavuş
Şakik bin İbrahim (Rahmetullahi aleyh) dedi ki:
İnsanlar 4şeyde dediklerinin aksini yaptılar:

1- “Biz Allah’ın kullarıyız” dediler fakat bir kul gibi değil, hürler gibi haraket ettiler, emrine uymadılar.

2- “Allah’u Teala bizim rızkımıza kefildir” dediler fakat kalpleri ancak dünya ile tatmin oldu.

3- “Ahiret dünyadan hayırlıdır” dediler fakat dünya için mal toplamakla meşgul oldular, ahiret için amel hazırlamadılar.

4- “Biz elbette öleceğiz” dediler fakat hiç ölmeyeceğini zanneden kimseler gibi amel ettiler, dünya için çalıştılar.

Şakik ne güzel söylemiş…

Bize kulluğumuzu, köleliğimizi, ahiretimizi, ebedi yurdumuzu, asıl gayemizi unutturan şu dünyaya nasılda aldanıyoruz.

Dünyanın meşgalesi bizi nasılda ölümü hatırlamaktan, ahirete hazırlık yapmaktan alıkoyuyor.

Halimiz ve tavrımızla çelişki içindeyiz Ümmet-i Muhammed olarak. İki günlük dünya deyip ebedi yaşayacakmış gibi sarılıyoruz fani dünyaya.

Allah (Celle Celaluhu) uyanmak nasip eylesin… Ölüm uyandırmadan önce…

ipek

Uzman Onbaşı
amin ablacım
Allah c.c razı olsun bu güzel paylaşımlarım için Rabbim yar ve yardımcın olsun amin

Üst Alt