Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1825 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Hz Muaviye`ye küfür etmek günah değil mi?

F@lsefe

Uzman Onbaşı
arkadaşlar alevi arkadaşlara muaviye denildiğinde cığlık atıyorlar bunun
nedeni nedir?
ve gerçekten alevilenrin dediği kadar var mı ?
Cevap Lütfen

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Hz. Muaviye Efendimiz bir Sahabidir, kimse küfredemez. Hz. Ali Efendimiz ile aralarındaki olayın hesabı ise Allahu Tealaya Aittir. Büyüklerin Arasına Girmek bizlerin haddini çok çok aşar

Peygamber Efendimiz Emretmiştirki Sahabilerim gökteki yıldızlar gibidir, hangisine tutunursanız göğe erersiniz

Diye biliyorum ama yinede bu konuda kendi bilgime değil Allah Resuluna Tabi Oluyor ve İki Efendim 'ede saygımı yitirmeden, düşünmeden ve yorum yapmadan bekliyorum.

En Doğrusunu Allah Bilir

Ne Olursa Olsun Bir Sahabi Efendimiz 'e dil uzatmak bizlerin haddini aşar

Bu konuda sevgili haydarıkerrar kardeşimizin vereceği bilgi benimkinden daha güvenilirdir

Kendini Ehli sünnet akidesinin dışında bulmak için bu durum tek başına fazlasıyla yeterlidir.
Resulallahın kabul ettiği sahabeyi, ümmetin avam tabakasının kabul etmemesinin akıl ve mantık izahı olamaz. (Affedersiniz ama siz,biz kimiz de beğenmiyoruz.)
Hz. Muaviye veya sahabe efendilerimizin herhangi birisine değil küfür, Allah muhafaza sevgisizlik bile Resulallahın sevgisinden mahrum kalmaya sebebiyet verecektir.
Hocalarımında dediği gibi herşeyin en doğrusunu Allah bilir.

polathoca

Uzman Onbaşı
Hz. Muaviye Efendimiz bir Sahabidir, kimse küfredemez. Hz. Ali Efendimiz ile aralarındaki olayın hesabı ise Allahu Tealaya Aittir. Büyüklerin Arasına Girmek bizlerin haddini çok çok aşar

Peygamber Efendimiz Emretmiştirki Sahabilerim gökteki yıldızlar gibidir, hangisine tutunursanız göğe erersiniz

Diye biliyorum ama yinede bu konuda kendi bilgime değil Allah Resuluna Tabi Oluyor ve İki Efendim 'ede saygımı yitirmeden, düşünmeden ve yorum yapmadan bekliyorum.

En Doğrusunu Allah Bilir

Ne Olursa Olsun Bir Sahabi Efendimiz 'e dil uzatmak bizlerin haddini aşar

Bu konuda sevgili haydarıkerrar kardeşimizin vereceği bilgi benimkinden daha güvenilirdir
hocam allah razı olsun aynen dediğin gibi düşünmek düşer bize....