Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3300 GÜN 9 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Hüddam edinmek için bir mürşid'den icazet almak gerekli mi? (Nurer Hocadan Alıntı)

1) Hüddam edinmek için bir mürşid'den icazet almanın gerektiğini yazanlar...???

2)gerçekten böyle olaya şahit olan var mı yoksa herkes sallıyormu?

hiç hüddam edinen oldu mu yoksa hepsi masal mı...? diye soran birine

Nurer hocanın cevabı:

hadim köle demektir hüddam ise görevliler topluluğu hadim çağırmak hüddam çağırmaktan zordur o sayısız hadim çağırdım diyen arkadaş daha tek hadim görmemiş hadim sahibi insanın hüddama ihtiyacı kalmaz zaten hüddamlar hadimlerin emri altındadır

--------------------

alinazik gerçeğe gelince hüddam diye bişey yoktur senin hüddam dediğinde hadim dediğinde cin yada benzeri birşeydir aynı Cin Suresinin hadiminin Müslüman cin padişahlarından olduğu rivayet edilen Padişah Ebu Yusuf olduğu gibi

--------------------

Cin Suresinde der ki 'İnsanlardan bazıları cinlerden bazılarına sığınırlardı buda onların azgınlıklarını arttırırdı' diye başlar ve devam eder oku nefis islahiyle hadimin ne alakası var onlar kim ki seyri süluğu bilirlerde sana yaklaşırlar ya evliyalığın okulumu olur yok şeyh yada mürşit izin yada el verecekmişte bi ton saçmalık şeyhlere bu izin verme hakkını kim veriyor safsata evliyalık bi cincilik okulu değildir hadim yada hüddam meselesi bi ilimdir onlara ulaşmakla ve onlardan yardım alarak keramet vari şeyler yapmakla evliya olunmaz

--------------------

havasla uğraşan insanların çoğu tarikat ehlidir ve çoğunun manevi sorun ve sıkıntıları vardır şeyhlerinin yaptıkları her şeyi bildiklerini iddia ederler ama şeyhleri bu sıkıntıları niye bilmez ve yardım etmez diye düşünmezler şeyhten manevi izin alırlar bu işlere girebilmek ve korunmak için ama bu sıkıntılar şeyh varken niye diye düşünmezler belki de şeyhin gücü sadece bağlı bulunduğu sistemsel grup için geçerlidir ondandır bilinmez

Nurer Hoca / 2009

Son düzenleme: