Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Hazret-i Aişe'nin duası

rana1981

Çavuş
Resul-i Ekrem Efendimiz,mübarek hanımı H.z Aişe validemize,"Bütün duaların manalarını içine alan cümleler ilr şöyle dua et"buyurdu ve şu duayı ögretti:"Allahümme inni es'elüke mine'l-hayri küllihi a'cilihi ve acilihi ma alimtü minhü vema lem a'lem ve euzü bike mine'ş-şerri küllihi a'cilihi ve acilihi ma alimtü minhü vema lem a'lem.Ve es'elüke'l-cennete vema karrabe ileyha min kavlin ve amelin ve euzü bike mine'n-nari vema karrabe ileyha min kavlin ve amelin ve es'eüke mine'l-hayri ma seeleke abdüke ve resulüke Muhamedin Sallallahü Aleyhi Veselleme ve esteızü bike mimme's-teazeke minhü abdüke ve resulüke Muhammedin Sallallahü Aleyhi Veselleme ve es'elüke ma kadayte lı min emrin en tec'ale akıbetehu raşedan bi-rahmetike ya Erhamerrahimin."
(Allah'ım!Şimdi ve gelecekte bildigim ve bilmedigim bütün iyilikleri Senden isterim.Bildigim ve bilmedigim şimdi ve gelecekte bütün kötülüklerden Sana sıgınırım.Allah'ım!Cenneti ve Cennete götürecek söz ve işleri senden isterim.Allah'ım!Cehennemden ve cehenneme sürükleyecek söz ve hareketlerden sana sıgınırım.Allah'ım!Kulun ve Resulün Muhammed Sallallahü Aleyhi Vesellemin Senden istedigi hayır ve iyilikleri Senden ister ve Sana sıgınıp iltica ettigi kötülüklerden bende sana sıgınırım.Allah'ım!Benim için taktir ettigin herşeyin sonunun hayır olmasını Senden,Senin merhemetinden dilerim.Ey merhamet edenlerin en merhametlisi...)

Üst Alt