Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Hakkin rahmetine kavusan yasin hocamiz icin 70.000 kelimeyi tevhit okuyalim.

islam73

Uzman Onbaşı
Yasin hocamiza Allah rahmet eylesin , mekani cennet olsun.insallah kardeslerim hocamiz icin 70.000 kelime tevhit (Lailaheillallah)okuyalim

Resûli Ekrem (s.a.) bir hadisinde; Her kim 70.000 defa kelime-i tevhidi söylerse o kimse bağışlanır. Kim için söylenirse o da bağışlanır”buyurmuştur. (Mübârekfûrî, Mukaddime, s. 308; Haldun el-Ahdeb, Esbâbu ihtilâfi’l-muhaddisîn, s.614.)

Bu rivayetle ilgili olarak Muhyiddin-i Arabi (k.s.) Hz’nin anlattığına göre, kendisi bu rivayetteki 70.000 kelime-i tevhidi hiç kimseye niyetlenmeden bir defa okur. Bir gün bazı dostlarla yemek için birlikte bulunduğu sırada aralarında keşfi ile meşhur bir genç yemek

esnasında birden ağlamaya başlar. Gence neden ağladığını sorar. O da cevap olarak annesini azab içinde gördüğünü söyler. Muhyiddin-i Arabi (k.s.) Hz, içinden okuduğu o 70.000 tehlilin sevabını gencin annesine bağışlar.Bunun üzerine ağlayan genç gülmeye başlar. Annesini güzel bir yerde gördüğünü söyler. Muhyiddin-i Arabi (k.s.) Hz sözlerinin devamında şöyle der:
“Ben hadisin sahih olduğunu keşfinin doğruluğu ile, keşfinin doğruluğunu da hadisin sahihliğiyle anladım.”( Mübârekfûrî, a.g.e., s. 308. Aynı örnekle ilgili başka bir rivayet için bk. Bursevî,Kitâbü’n-Netice, I, 226. Münâvî, Feyzu'l-kadir, VI, 189.)

BU KONUYU GIZLI VADI VE ILIM YUVASINA ORTAKK OLARAK IKI TARAFA ACIYORUM VAKTI OLAN KARDESLERIM TAKIP ETSIN

Moderatör tarafında düzenlendi:

ipek

Uzman Onbaşı
Rabbim rahmet eylesin ...2000 binde ben alıyorum konuyu açan islam abimizden rabbim razı olsun...

Üst Alt