Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Güzel Konu , saçma Yorum (Ulvi Hocadan Alıntı)

r.... e..... sitesinden s...67 denilen bir şahıs tesadüfi olucak güzel bir konu açmış

Havas araştımacıları hadi ilk kitabı bulalım

Altınada güzel bir saçmalamış

.................................................. ...........................

herkes az çok havasla lgili araştırmalar yapıyor ordan burdan formül koyup tartışmaya açıyor kimi zamanda havas büyüdür yada havasın içine büy katılmıştır gibi muhabbetlerimiz oluyor ,peki bugüne kadar arkadaşlarımızdan hiç biri ilk havas kitabı nedir diye kendi lkendine sordumu ? hadi herkes karınca kararınca bunu araştırsın ve öğrenme gelişme adına bişeyler daha yapmış olsun .
herkese havas alimi deniyor hatta yaşayan en büyük havas aliminin formülü diye şzofen sapığın ortağının ismini buraya yazanlar bile oldu biliyosunuz ,konuyu herkes bilgisi dahilinde, bilgisi az olanlarda daha değişik yollarla araştırsın ve konuya eklesin mesela nasıl olabilir yeni dönemdeki rahmetlileri geçtik firdevsi napmış el buniden almış seyyid süleyman napmış hepsinden almış iloğlu napmış oda hepsinin aldıklarından derleme yapmış vs vs peki bu kitapları ilk piyasaya kim çıkarmış ve ilk halleri nasılmış herkes bir kaç gün bu konuda bi araştırma ve inceleme yaparsa ve illa nasredinhoca yada star67 gibi yaşayan efsane havas alimleri bişey yazsada okusak diye beklmese çok seviniriz
ve tartışmalara katılan üyelere ilerde hüddam bile sevdirebilirim
yeni araştırma konumuz hayırlı olsun

.................................................. ...................................

Şimdi bu şahıs daha İslami İlimlerden ve Alimlerin birbirleirne karşı hal ve hareketlerinden habersiz olduğunu ve bu konunun cahili olduğunu hemen belli ediyor

Elbetteki havas kitapları kendilerinden önce yaşayan Alimlerin kitaplarından alıntı olucaktır

Çünkü

havas İlmindeki bilgiler geliş şekline göre direk ve görevli vasıtasıyla vede endirekt olarak üçe ayrılır

Direk gelenler, rüyalar, ilham, his, sezinleme ve en meşhur olanı keşf iledir

Görevli vasıtasıyla geleni ise kişiyle muhatap olan görevli öğretir

Endirekt olan ise tesadüfi olarak açığa çıkanlardır

Şimdi rüyalar, his, ilham, sezinleme gibi durumlarda kişinin kabiliyet ve inkişafına göre aldığı bilgiler bereketin nevileri hükmüne bürünür ve farklılıklar arz edebilir

Ne kadar farklılıklar arz etsede manevi alemde o bilgi o şahısa aksettirildiği için kabul görür ve orjinal etkisini yapar

Bunun için bilgilerde farklılıklar olabilir

ikinci bir husus ise kişideki havassal bilgi ve güç kişinin maneviyatına, seviyesine ve durumuna göre değişir

mesela normal seviyedeki bir insanda Besmele cinleri uzaklaştırmak içinken, işleri seviyedeki bir insanda Besmele ağrıları kesmek için kullanılır

Mesela inkişafı henüz açılmaya başlamış bir normal seviye insanında cinleri uzaklaştırmak için Bin Besmele lazımken inkişafı açılmış ileri seviye bir insanda 50 Besmele yeterli olucaktır

Buda bu kişilerin İlimleri gelecek nesle aktarırken kaybolmasın diye yazdığı havas kitaplarında farklılıklar doğuracaktır

Havassın aslı kabul ve seviyedir vede tasarrufun bereketine nail olmak

Burdan ötesi uygulama ve pratiktir

Bunlara ise gerçek manada takva ile ulaşılır ama berekete nail olmak çalışmaktanda geçer

Bir dinsiz dahi berekete nail olabilir çalışmasıyla

Onun içindirki havas bereket üzere giden genel havas, kişinin inkişafına göre şekil alan şahsi havas, kişinin seviyesine göre şekil alan seviyye havası, kişinin bağlantıda bulunduğu gruba göre şekil alan grupsal havas vede kişinin görevlisine göre şekil alan görevli havası olarak insanlarda değişik şekillerde zuhur eder ve açığa çıkar

Ama çoğunlukla ve asıl olan bereket üzrine giden genel havastır

Bunun için kişilerin kendi şahsi gelişimlerine göre aldıkları ve yaydıkları havas bilgileri elbetteki farklı olabilir

Ama bu alimler arasında şu saygı vardır herkes karşısındakini kendinden üstün bilir vede yukarıda yazdıklarımı bilir

Onun içindirki Havas Alimleri Çoğunlukla kendi bilgilerini değilde, kendilerinden daha üstün ve ileri kabul ettikleri daha Eski alimlerin Kitaplarındaki bilgileri yazmış ve onları daha doğru kabul etmişlerdir

Şimdi bu s...67 Pir Abdulkadir Geylani Hazretleri 'nin tasavvuf Hakkında Kitabı dururkrn diğer Alimlerin Kendi Kitaplarını yazmalarını ve Pir 'in Kitabından Alıntı yapmamalarını bekliyor,

Sizce olabilirmi böyle birşey mümkünmü, hangi alim yada Evliya böyle bir terbiyesizlik yapabilir , hem Pirim deyip hemde benimki daha doğru diye değişik bir bilgiyle çıkabilir

Aynı Olay Havas Alimleri içinde geçerlidir ama bu s...67 denilen şahıs anladığınm kadarıyla bunu idrak edememekte ve ağlanacak cahilane haline gülmektedir

Vah zavallım birde bu cahillikle yaşayan efsane havas alimiymiş vah garibim vah vah vah

Herhalde nas..rettin hocasıda iki cin sesine tırsan nasret..tin Hocadır

yaşayan korkak efsane havas alimleri lafı kime yakışır size bırakıyorum

Bizlerde bu zavallıyı gülerek seyretmekteyiz

Ulvi Hoca / 2011

Üst Alt