Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Günahsiz agiz ile destek olalim birbirimize..

Dualariniza Ihtiyacim var Dostlarim...
Selaminaleykum Dua Dostlarim,
ben burda yeniyim ve sizleri bulduguma cok sevindim Allah ima sükürler olsun.
Biz Kullar o kadar Aciziz ki bu Dünyada Günahsiz kalmak nefsimize yenilmemek imkansiz ama birbirimize yardimci oldugumuz sürece Dualarimiz kabul olur insallah. Birbirimizin Günahsiz agizlari ile Duamizi eksik etmiyelim birbirimizden.

Ben suan cok zor zaman geciriyorum Lütfen benim icin Dualarinizi eksik etmeyin. Dügünüme 3 ay kala nisanlimla ayrildik birbirimizi cok sevdigimiz halde ve aramizda sorun olmadigi halde araya maddiyat sikintilari girdi ve nisanlim cok bunalima girdi benden uzaklasti. Suan konusuyoruz arkadas gibiyiz(aslinda ne oldugumuzda belli degil) ama ben onu hala cok seviyorum ve onunla yasayacagim sikintilara dahi raziyim cünkü o cok iyi birisi sirf maddiyat konusu beni ondan sogutmayacak. Allah im insallah dualarimi kabul eder ve biz hayirli bir yuva kurariz ve o bu bunalimdan kurtulur. Dostlarim Dualarinizi benden eksik etmeyin.

Allah razi olsun Hakkinizi helal edin.

"Cenâb-ı Hakk'ın Mûsâ(a.s)’a: “Bana günah etmediğin bir ağızla duâ et!” diye buyurması

Cenâb-ı Hak; “Ey Mûsâ! Bana günah etmediğin, kötü söz söylemediğin bir ağızla duâ et, sığın!” diye buyurdu.
Hz. Mûsâ; “Benim öyle ağzım yok” dedi Hakk da buyurdu ki: “Öyle ise bize başkalarının ağzı ile duâ et!
Sen, bana başka birisinin ağzı ile yâni, başkasının ağzından “Allah’ım!” diye yalvar, duâ et! Çünkü sen, başkasının ağzı ile günah etmediğin için o ağız temizdir, günahsızdır.
Öyle hareket et ki, başkalarının ağzı gece gündüz sana duâ etsin.
Sen, başka birinin ağzı ile kötü söz söylemediğin, günaha girmediğin için o başka özür dileyen ve duâ eden ağız yok mu, işte o ağız senin için günah etmediğin bir ağızdır.” (27)
Yâhut da kendi ağzını günahtan, kötü sözlerden arıt, temizle; rûhunu günah yükünden kurtar, çevik hâle getir.
Allah’ı zikretmek, tertemiz bir hâldir. O tertemiz hâl gelince, temizlik erişince; pis hâl, pislik yükünü toplar, dengini bağlar, dışarı çıkar gider.
Zıtlar zıtlardan kaçar. Nasıl ki güneş doğunca ece dayanamaz, kaçar gider!
Allah’ın tertemiz adı, ağza gelince, yani zikir başlayınca, ne pislik kalır, ne de gam ve keder."

ebruli04

Çavuş
Allah yardımcın olsun kardeşim, inşallah tez zamanda içindi bulunduğun sıkıntılarından kurtulursun.Dua kardeşliği bölümümüz var, bu kardeşliğe sende katılırsan ,diğer kardeşlerimizinde duasını almış olursun.Selametle..

zümrüt

Uzman Onbaşı
ailemize hoşgeldiniz kardeşim rabbim yar ve yardımcınız olsun
Allahım ! yarattıklarının adedince, zatının rızası, arşının ağırlığı, kelimelerinin sayısı, ilminin sonsuzluğu ve bütün mahlukatının ağırlığınca, ilminin kuşattığı ve ilminle bildiklerinin katlarınca sürekli devam eden kullarına nazaran zatının fazıleti gibi bütün kullarından salavat okuyanların salavatlarından daha fazla ve üstsn salavat olması için hem efendimiz nebin Muhammed’e hem de efendimiz dostun İbrâhîm’e ve bütün peygamberlerine yer ve gök ehlinden seçip çıkardığın asfiya kullarına salat eyle.
Bu Salavâtın Ardından Cenâb-I Hakk Tarafından Kabul Edileceğini Umarak Şu Duâ Okunur

47- Allahım ! beni nebîn ve efendimiz Muhammed’in dininden ayrılmayanlardan, onun hürmetine ta’zim edip kelimesini, kelime-i şahâdeti aziz bilenlerden, ahdini tevhid ve risalet inancını ve zimmetini kur’ân ve sünneti koruyanlardan, dininde samîmi olan mensuplarına ve onun çağrısına yardım edenlerden, ona tâbî olanları ve onun ümmeti
olmayı kabûl edenleri çoğaltanlardan eyle. Beni kıyâmet günü, onun hamd sancağı altında toplanan zümreden, onun yoluna ve sünnetine aykırı hareket etmeyenlerden eyle.
48- Allahım ! ben onunsünnetine sımsıkı sarılmakistiyorum, onun getirdiği emir ve yasak olan şeyleri değiştirmekten sana sığınıyorum.

zümrüt

Uzman Onbaşı
49- Allahım ! efendimiz, nebîn, rasulün, Muhammed’in senden istediği hayırlardan bende istiyorum, onun sana sığındığı ve şer olan şeylerin hepsinden sana sığınıyorum.
50- Allahım ! beni fitnelerin şerrinden koru. Bütün meşakkatlerden bana âfiyet ihsân eyle. Benden görünür ve görünmez meydana gelen işleri ıslâh eyle. Kalbimi kin ve hasetten temizle. Beni üzerinde hiç bir kul hakkı kalmayan biri eyle.
51- Allahım ! şüphesiz ben senin bildiğin hayırların en güzeline yapışmak, yine senin kötü olarak bildiğin şeyleri terk etmek istiyorum. Rızkıma kefîl olmanı, yeterli olana kanaat edebilmeyi, her şüpheli şeyden doğru bir îzah tarzı bulmayı, her delilde hak olanı gerçekleştirmeyi, öfke rızâ hâlinde âdil olmayı, kaderin cereyân ettiği işlerde teslîm olabilmeyi, zenginlik ve fakirlik hâlinde iktisatlı davranmayı, sözde ve fiilde tevazû göstermeyi, ciddî veyâ şaka bütün sözlerde dosdoğru olmayı senden taleb ediyorum.
52- Allahım ! şüphe yok ki gerçekleştiği sadece seninle benim aramda bilinen bâzı günahlarım var. Bir de insanlarla benim aramda olanlan, hem senin hem de insanların bildiği nice günahlarım var.
53- Allahım ! bu günahlardan seninle aramda olanı bağışla. İnsanlarla aramda olan günahlarımı tekeffül eyle. O günahları da benden al. Fazlınla beni ihtiyaçsız kıl. Şüphesiz sen bağışlaması çok olansın.
54- Allahım ! kalbimi ilminle nurlandır. Bedenimi taatinde kullan. Rûhumu fitnelerden temizle. Fikrimi mûteber işlerle meşgûl eyle. Şeytanın vesveselerinden beni koru. Ey Rahmân olan Allahım ! Ey Rahmân, üzerimde şeytanın hiç bir gücü kalmayıncaya kadar beni ondan kurtar.

Üst Alt