Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Evlenecek kıza annesinden nasihat

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Evlenecek kızlara nasihat...

Sen ona bir hizmetçi gibi ol. Oda sana bir hizmetçi gibi olacaktır. Şu on nasihatimide unutma:

Ona itaat etki onunla selamette olasın. Onu dinle ve isteklerine karşılık ver. Onun görebileceği ve koklayabileceği şeylere dikkat etki, sende hoş olmayan birşey görmesin ve daima senin güzel kokunu duysun. Onun yeme ve uyku vatine dikkat et, çünkü yemeğini vaktinde yemeğen erkek sinirlenip etrafına huzursuzluk verebilir. Onun malına ve akrabalarına çok dikkatli davran. Sakın onun üzüntülü ve kederli anında mutlu olma, ve sakın onun mutlu olduğunda üzüntülü ve kederli olma. Bilki ondan elde etmek istediğin şeyleri ancak onun isteklerini dikkate alır ve yerine getirirsen elde edersin.

Peygamber Efendimiz Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem mealen şöyle buyurmuştur:

'
'Kadın dört şey için nikahlanır. 1. mal için, 2. güzelliği için, 3. nesebi için, 4. dindarlığı için. Dindar olanı tercih eden mutlu olur.''

Peygamber Efendimiz mealen şöyle buyurmuştur:

''En büyük haklardan birisi adamın karısı üzerindeki hakkıdır.''

''Dünyada çok nimet ve mükafat çeşitleri vardır ve (erkek için) dünyadaki en büyük nimetlerden biri saliha bir kadındır.''

''Bir kadın farz olan beş vakit namazını kılsa, Ramadan orucunu tutsa, kendisini zinadan korusa ve eşine itaat ederse, Cennet'in hangi kapısından girmek isterse girer.''

Üst Alt