Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1600 GÜN 4 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Esmaül Hüsnanın Ebced Değeri İle Okunması (Yaşayan Efsane Nurkul Hocadan Alıntı)

Alıntı:
islam73 Rumuzlu Üyeden Alıntı

HOCAM ESMAUL HÜSNANINDA EBCED DEGERI ILE OKUNMASI HAKKINDA GÖRÜSÜNÜZ NE
COGU HAVASCI HEP EBCED DEGERI ILE OKUNMASINI TAVSIYE EDIYOR

Kardeşim Esmaul Hüsna ve Ayeti Şerifler 'deki Hesap sadece kısayollar bildirimidir

Eğer dikkat edilecek olursa denilirki misalen Allah İsmi Şerif 'ni 100 defa günde zikredersen şu olur, 1000 defa zikredersen şu olur 5000 defa zikredersen şu olur

Bu olay ebcedi aşar ebcede göre Allah İsmi Şerifi günde 66 defa zikredilmelidir yada 66.66 = 4356 defa yada 66.5 0 330 defa diye

Peki bu 1000 yada 2000 ler nerden çıkmıştır

Şimdi Esmaul Hüsna tüm alemlere açılan kapıdır Havas İlmi Muhatapı Olan Alem ve Varlıklarada ebced hesabında bulunan yöntem ve metotlarla açılan kapısı olabilir ama bu tamamını kapsamaz ve herşeyi göstermez

Vede gösterilenin gerçek olduğunu göstermez yada daha başka şeyler olmadığınıda göstermez

Olaylara yaklaşım önemlidir burdaki püf seçilen giriş kapısıdır

Aynı zikri biri yapar nefsi islah olur, biri yapar Allah Rızasına Nail Olur, biri yapar cinlerle görüşmeye başlar belkide Ahiret 'i batar

Burda Ameller 'deki niyetlerin çok önemi vardır asıl olan her zikirde Allah Rızasını düşünmek ve Ona Göre zikretmektir

Zikir Berekettir bu dünyadaki bereketi yani faydasını görmek için ise havas kapısına müracat edilebilir

Yani devamlı Allah Rızası İçin zikreden biri bu dünyadaki bir sıkıntısı için Zikrin bereketine başvurabilir oda normal zikri harici misalen ... kadar o zikri okuyabilir

İnsanların en büyük hatası budur, temelle getiriyi karıştırmaları

Zaten büyük havas Alimlerinin tarikatlardan çıkma sebebide budur, daimi olan nefsi ıslah Allah Rızası İçin zikirleri vardır

Bunun harici getiri olarakda havas kuralları dahilinde zikir yaptıkları zaman tutmakta ve zikrin bereketine ulaşmaktadırlar

Ama günümüz insanı şunu yapmakta yaptığı zikirler hem nefsi islah etmeye çalışmakta, hem Allah Rızasına Nail Olmaya çalışmakta, hemde berekete yani havas getirlerine ulaşmaya çalışmaktadırlar

Bakın havasta başarılı olmanın en basit yolu nedir biliyormusunuz

Günlük 10 sayfa Kuranı Kerim Okuyun ama asla boşluk vermeden

Bunu yapmaya başladıktan bir kaç gün sonra havas uygulamalarınız tutmaya ve olmaya başlıyacaktır

Ama bu Kuranı Kerim Okumayı sadece ve sadece Allah Rızası İçin yapın haramdan kaçının , günahlardan sakının Hayra ve İyiliğe dönün

Ve havası kullanırkende bunlara dikkat edin

Şimdi adama bakıyorsunuz yalancılık boy boy aynı ruhsal eziklerde olduğu gibi bunların havassı tutmaz işte

Çünkü ciddi sistemin ciddi varlıkları ciddiyetsiz ve eminsiz insanları sevmez ve kabul etmezler, dışlar atarlar

Hayr Aleminin hayr üzere olan varlıkları günahkarı sevmezler dışlar atarlar

ben günahımdan vazgeçmem havassımıda yaparım dersen kendini cinin şeytanın elinde oyuncak bulursun,

Ondan sonrada shad.w gibi zekası geriler çıkar saçma saçma hepsi cindir şeytandır gibi saçma saçma safsatalarda bulunurlar

İnsan önce yaşamını düzeltmeli havasla uğraşacaksa sonra niyetini

Ondan sonra havasla uğraşmalı

Yinede

En Doğrusunu Allah Bilir

Yaşayan Efsane Nurkul Hoca / 2011