Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Esed rejimi ABD/RUSYA destekli katliam yapıyor

Abd ile Rusya sözde birbirleri ile çekişiyor ama hakikatte ikisi de Esed’in arkasında durarak, iran’ın da el vermesiyle sivil/sunni Müslüman katliamına devam ediyorlar.


Esed rejimi çoğu çocuk 100’ün üzerinde kişiyi kimyasal gazla öldürdü
Rejime ait savaş uçaklarının İdlib’in güneyindeki Han Şeyhun bölgesine klor gazlı saldırısında çoğu çocuk 100’ün üzerinde sivil hayatını kaybetti, 500 kişi de gazdan etkilendi.

Suriye geçici hükümeti Sağlık Bakanı Ferras Cundi, Esed rejiminin İdlib’in Han Şeyhun beldesine düzenlediği kimyasal silah saldırısında 100’den fazla sivilin öldüğünü, çoğu çocuk 500 sivilin de gazdan etkilendiğini söyledi.

Cundi, düzenlediği basın toplantısında, “Saat 07.15’te İdlib’in güney kırsalında yer alan Han Şeyhun ilçesinin kuzey mahallesini Sohoy uçakları zehirli gaz taşıyan roketlerle hedef aldı.” iddiasında bulundu.

Bölgede yaralıları tedavi edecek yeterli sayıda hastane olmadığı için, kritik durumdaki yaralıların ambulanslarla Türkiye’ye taşındığını belirten Cundi, “Ölü sayısı 100’ü geçti. Çoğu çocuk, 500 sivil de gazdan etkilendi.” dedi.

Sivil savunma merkezi ve hastane de vuruldu
Cundi, beldede kurtarma faaliyetlerine katılan sivil savunma merkezinin ve yaralıların tedavi edildiği hastanenin yaklaşık 1 saat önce hava saldırısına maruz kaldığını belirtti.

Bu sabah saatlerinde Esed rejimi, Han Şeyhun beldesine klor gazı içerikli kimyasal silahla saldırmış, saldırıda ölenlerin sayısı 100’ü geçerken çoğu çocuk 500 sivil yaralanmıştı.

Kritik durumdaki yaralılar Türkiye’ye götürüldü. Yetkililer, ölü sayısının artmasından endişe ediyor

Son 10 günde dördüncü kimyasal saldırı
Esed rejimi, son 10 günde 4 defa sivillere yönelik klor gazı içerikli kimyasal silah saldırısı düzenledi. 25 Mart’ta Hama’nın Latamne beldesinde 2 sivil ölmüş, 30 kişi de gazdan etkilenmişti. 30 Mart’ta Şam’da, rejim kuşatmasındaki Kabun mahallesinde de klor gazı saldırısının olumsuz etkilerine 35 sivil maruz kalmıştı.

İdlib’in El Habit beldesine dün gece düzenlenen klor gazlı saldırı, 20 sivili zehirlemişti.

Sakın Allah’ı, zâlimlerin yapmakta olduğu şeylerden gafil sanma! (Rabbin) onları, ancak kendisinde gözlerin dehşetten donup kalacağı bir güne erteler. İbrahim Suresi 42. Ayet
 
Üst Alt