Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1600 GÜN 4 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Dinler Arası Diyalog Varmıdır

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Dinler arası diyalog diye bir şey yoktur, çünkü Peygamber Efendimiz ve Ashabı Kiram Efendilerimiz Asrı Saadet' te diğer dinlerle diyaloğa girmemişler sadece İslam'ı Tebliğ Etmişlerdir.

İbrahim, ne Yahudi, ne de Hıristiyan idi; o, Allah’ı bir tanıyan doğru bir Müslüman idi; müşriklerden de değildi. Ayeti Şerifesi'nde Allah Müslümanları yahudi ve hırıstiyanlardan ayırmıştır aynı ayırma şeytan hakkındada yapılmıştır.
18-51 Yine o vakti hatırla ki, meleklere: "Adem için secde edin!" demiştik, hemen secde ettiler, ancak İblis cinlerden idi Rabbinin emri dışına çıktı.

Başka bir Ayeti Şerife'de ise
Allah’a ve onun ümmi nebi olan Resulüne iman edin, ona uyun ki doğru yolu bulasınız.
Kim Allah'a ve Peygambere inanmazsa bilsin ki, şüphesiz biz, inkarcılar için alevli bir ateş hazırladık.

Hadisi Şerif'te ise
Beni duyup da Peygamber olduğumu kabul etmeyen Yahudi ve Hıristiyan, mutlaka Cehenneme girecektir.) [Hakim]

O zaman Müslüman'ın görevi diyalog kurmak değil İslam'ı Asrı Saadet'teki gibi Tebliğ Etmektir.
Kimse ResulAllah'tan ve Sahabi Efendilerimiz'den akıllı, bilgili ve alim değil. Herkes haddini bilsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah razı olsun hocam MaşaAllah :9:

Büyük Ortadoğu projesi eşbaşkanı ve malum cemaat takunyalı mandacılar siyonizme ve emperyalizme hizmet yolunda müslümanları ''Dinde Diyalog'' yalanıyla iğfal ederek ağa babaları İngiltere-ABD-İsrail şeytanlarına hizmet etmekteler.Bu emperyalist sömürgeci ülkelerin arzuları zulme ve sömürüye karşı çıkmayan işi gücü sadece ibadet olan koyun gibi müslümanlar.bunun için de bir çok tarikat ve cemaat iderleri ingiliz altınlarıyla satın alınmışlar belliki.Nereden biliyorsun sui zanda bulunma diyenlere şunu ifade edeyim:Hiç bir cemat liderinden veya tarikat şeyhinden İngiliz-ABD-İsrail karşıtı bir beyanat bir demeç duydunuzmu hiç?Bir tek cübbeli Ahmet Hoca bu konuda bir açıklama yapmıştı TV ekranlarında onun da hemen ipini çekmek için düzmece iftira bantlarıyla içeri tıktılar.Bakara suresi ayet-120 ve Maide suresi ayet-51 in Türkçe meallerini iyice okuyup iyice düşünmek lazım.bu konuda bahsi geçen ayetler bizi uyarmaktadır. Aşağıdaki linkteki videoyu iyi izleyin arkadaşlar.Selamlarımla... Cübbeli'nin Fişini Çektiren Konuşması !!! - YouTube

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Din nedir inanıştır, Din İmandır. İnanışlar arası diyaloğ olurda İmanlar arası diyaloğ olmaz. Allah'a İman edenlerle şeytana İman edenler, nefsine İman edenler diyaloğ içine giremezler. O kimselerin nefsini yada şeytanını Allah'a muhatap bir seviyeye çıkarmaya kalkmak herkesin haddini aşar haşa. Siz Allah'la şeytan yada insan nefsi arasında ortak noktamı bulacaksınız. Bunu bulmaya kalkarsanız şeytana uyar, Ayetler tarihsel sürecini bitirmiştir der, Allah yahudi ve hırıstiyanlara haksızlık yapmıştır, Ayetler çok serttir dersiniz ve Allah'ı haksız bulup adalete davet edersiniz aynı f. gülen hocacık gibi :3:
Buda sizin dinler arası diyaloğta başarışı olduğunuzu göstermez ama İman Dairesinden kovbulduğunuzu gösterir.
Çünkü şetyan yada nefis Allah'la muhatap olamazlar, ancak şeytan yada nefisle muhatap olurlar. Allah kimseyi körlerden Etmesin Amin.

sadece gulup geciyorum bazen asiri sinirleniyorum ya bu laf cok uzadi artik avrupa medeniyeti ile ilk diyalogu saidi nursi kurmustur ama bu nasil bi diyaloktur bilinmez ayrica o kadar hadis ve ayet varken ben kalkip bu yezit soylarinami inanayim ulkenin gundemini 2 dakikada degistiriyorla ama vatani habersiz ce parsel parsel satiyorlar acilim adi altinda sehitlerin serbet gibi dokulen kanini hice sayip bu guzelim topraklarda kurdistan kurduruyorlar bizleride hala diyalog kavrami ile oyalarken keselerini dolduruyorlar adi ustunde turban turban dediler 2 defa af cikardilar hirsizi soysuzu disari cikardilar kck dendi 105 kisi bi anda serbest kaldi kim biliyor yada kim duydu bu haberleri kimse duymadi cunki biz hala bu yezitlerin suni gundemi ile ugrasiyoruz cok basit aslinda ayet var allah katinda tek din islamdir bu kadar basit ya lafa geldiginde muslumanlar bu ulkede eziliyor laiklik dinsizliktir tir diyen yezit soylari bize ogretmeye kalkti islami gorduk kimse kusura bakmasin vatan sevgisi herseyden once gelir vatanin olmazsa dininde olmaz en basit ornegi gagavuzlar benim anlamadigim neden simdi bu kadar din adami guya o ornek gisterdigi ayetleri yillar once gostermedide suan yok efendim ayette derki hristiyanlarda cennete girecek turkiyenin yuzde 58 i koyun olabilir ama biz koyun degilizz abi

hanne

Uzman Çavuş
Peygamber Efendimiz zamanından beri hutbelerde okunan "İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM" ayetinin okunmasına Yahudilere ve Hıristiyanlara "Dinler Arası Diyalog" çalışmaları kapsamında şirin görünmek amacıyla son verildi.(2005 yılından bu yana)
"Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini kim inkâr ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür." Ali imran 19 .ayet
"Kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, (o din) ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır." (Al-i İmran: 3/85)
"İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM" ayetini kim gizliyorda Cuma hutbelerinde okutmuyorsa bakın onlar için Allah cc ne buyuruyor.
BAKARA 159. İndirdiğimiz açık delilleri ve kitapta insanlara apaçık gösterdiğimiz hidayet yolunu gizleyenlere hem Allah hem de bütün lânet ediciler lânet eder.
Dikkat edin Cuma hutbelerinde Türkçe metinden sonra bu ayet okunmuyormuş.

hanne

Uzman Çavuş
Din nedir inanıştır, Din İmandır. İnanışlar arası diyaloğ olurda İmanlar arası diyaloğ olmaz. Allah'a İman edenlerle şeytana İman edenler, nefsine İman edenler diyaloğ içine giremezler. O kimselerin nefsini yada şeytanını Allah'a muhatap bir seviyeye çıkarmaya kalkmak herkesin haddini aşar haşa. Siz Allah'la şeytan yada insan nefsi arasında ortak noktamı bulacaksınız. Bunu bulmaya kalkarsanız şeytana uyar, Ayetler tarihsel sürecini bitirmiştir der, Allah yahudi ve hırıstiyanlara haksızlık yapmıştır, Ayetler çok serttir dersiniz ve Allah'ı haksız bulup adalete davet edersiniz aynı f. gülen hocacık gibi :3:
Buda sizin dinler arası diyaloğta başarışı olduğunuzu göstermez ama İman Dairesinden kovbulduğunuzu gösterir.
Çünkü şetyan yada nefis Allah'la muhatap olamazlar, ancak şeytan yada nefisle muhatap olurlar. Allah kimseyi körlerden Etmesin Amin.
Allah razı olsun hocam...

güncel