Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Derlemeler-3 / Ulvi Hocam'dan Hadimler,cinler,şeytanlar, tasarruf konuları

Bu başlıkta gene Ulvi Hocamın başka bir sitede bu konuya değişik zamanlarda verdiği cevapları (konu bütünlüğünü bozmamaya çalışarak ) yazmaya çalışacağım.


Hadimler Nasıl Gelirler ?

Hadimler geldikleri zaman mahiyetleriyle gelir ve kalabalık görükürler. En önde kürsü vardır kürsünün üstünde hadim oturur. Görevli ve melikileri sağında ve solunda ayakta durur. Onların arkasındada onların görevli ve vezirleri. Hadimler geldikleri zaman insanın göz seviyesiyle aynı hizada asla bulunmazlar. Daima seviye olarak daha yüksekten bakar ve konuşurlar. İlk geldiklerinde direk gözükmezler önce gelip seni bir inceler ve araştırırlar. Sonra tavan tarafında ışıklarını göstererek kendilerini belli ederler. Sonra önüne alemi açarlar sırasıyla görevliler ve vezirler gelir. Sonra melikiler gelir. En sona taht ve kürsi gelir. Hadim bu kürsinin üzerinde kendiliğinden belirir. Direk kendide muhatap olabilir yerine melikilerde konuşabilir. Önce hafif bir testten geçersin sonra şartları öne sürerler. Şartları kabul edersen sana bazı emanetler verirler . Çoğu zaman vekil görevli bırakırlar iş yapabilmen için. Artık ömür boyu hadime söz verdiğin şartları yerine getirerek yaşamak zorundasındır. Seni bir hadimin elinden ancak mertebe sahibi bir Alim kurtarabilir yada onun yetiştirmeleriki bu yüzyılda kaldımı bilinmez.
Gözle görükme şekline gelince genelde beyaz yada ışık şeklinde görükürler. Bazıları nur. İnsan olarak görükürlerse yaşlı ve beyza tenli bir insan şeklinde gözükürler. Arslan, güvercin şeklinde görüken ve gelen hadimlerde vardır. Şemhair hem hadim hem Reisül Ervah'tır hemde Berhetiye'nin hadimi. Arslan kılığında gelir. Çalduze helak görevlilerinin başı ve hadimidir siyah köpek kılığında gelir. Taberuş ihbar hadimidir güvercin kılığında gelir.

Bir rivayete göre Ricalı Gayb Erenleri İçerisinde cinlerin evliya olanlarındanda bulunur
Ricalı Gayb cinni Meselelerde bu Evliya Cinler Vasıtasıyla olaylara müdahale ederler
Bu Evliyalar haricindede bir kısm cinlerin yönetimi Ricalı Gayb Elindedir
Ama tamamı değil.Tabi bunlar rivayettir.En Doğrusunu Allah Bilir.

Şeytanlar ve Cinler aynı şey midir? İletişime nasıl geçilir?

Şeytanlar cinlerden ayrı varlıklardır bu bir.
İkincisi ise cinlerle iletişime geçebilmek o kadar kolay değil.
Cinlerle iletişim kurmak konusunda söylenen :
"Bazı insanların ruhları cinlerle temasa müsaittir, çabuk trans haline geçebilir, çabuk bizim buudlarımızın dışına çıkabilir ve onların alemi, onların buudları, onların dilleri ve haberleşmeleriyle mayalanabilirler. Bu bir fıtrat meselesidir ve bundan bir insani üstünlük manası çıkarılmamalıdır." cümlesiyle ilgili olarak:

Bu yazı ruh çağıran ve süje kullanan insanlara karşı özellikle hırıstıyan medyumlarına karşı söylenmiş bir sözdür ve doğrudur.Ama herşeyi kapsamaz ve her sınıf buna konamaz bu sadece binde bir parçadır.Kelimeler anahtar felan bunlar 20. yüzyıl yorumlarıdır 21. yüzyılda daha değişik yorumlar olacaktır.Asıl ve orjinal çok daha değişik ve zordur.Hata şurda insanların bazı konularda İlmi Derinliklere ulaşmış olmaları her konuda alim olduklarını göstermez.Adam fizik profösörüdür kimya hakkında ne bilir.Onun için insanlardaki ilmi derinliklere bakılarak her söylediği doğrudur kabul edilemez sadece buda o kimsenin bu konu hakkındaki yorumudur denir.

Zaten yorumlar olmasa noktalar çoğalmaz.Cinler içinde tombul olanı bulamazsın hepsi zayıftır renkleri yeşil değildir ve gözleri gökkuşağı renginde olmaz.Onu bırak yeşil ve mavi gözlüleri bile olmaz.

Cinlerin zürriyeti ayrıdır şeytanlarınki ayrı.
Eğer öyle olmasaydı Cin Suresi'nde Bahsedilenler cin olarak değilde şeytan olarak bahsedilirdi doğrumuyum? İslamiyeti kabul edene kadar onlarda isyankar değilmiydi?

Havas kitaplarındaki bazı davetlerle cinler emir altına alınabilirler mi?

İncelenmesi gereken bir konu var. Genel havasmıdır herkese geçerli olan yada gelişim havassımıdır grupsal olan yada şahsi gelişimle ilgili olan yeteneksel havasmıdır? Eğer yeteneksel havassa emeğiniz boşa gider, grupsal havassa sistemsel bir grup
içinde gelişmediğiniz için sonunuz hüsran olur, genel havassa başarıya ulaşabilirsiniz en iyisini Allah bilir.

Özel bir davet olmadan görüşme yapılabilir mi? Allah rızası için riyazete giren birisine cinler ram olur mu?

Ben davet kullanmadan değişik sebeplerle görüşmeye başlamış çok insana şahit oldum.

Zamanımızda hüddam tasarrufuna ulaştığını söyleyenlerle ilgili olarak ne söylenebilir?
Zamanında hüddam tasarrufuna ulaşıpta değişik özellik ve yetenek gösteren fakat hocası tarafından cezalandırılıp gücü ve bilgisi elinden alınan insanlarla karşılaştım.Onun harici hüddam tasarrufuna ulaştığını iddia eden insanlarda duydum ama görüşmek istediğimde hep uzak durdular nedense.
Anlayamadım.Bu açıdan baktığımda hüddam tasarruflarına ulaşmış insanlar sanki cinlerle uğraştığını iddia edenlerden biraz daha değişik gibi.


Cinler ancak Astral seyahat ile mi emre alınır?

Kuranı Kerim'de Hz. Süleyman Kıssası Vardır. Diyeceksin ki O Peygamber.O zamanda Hadisi Şerif Vardır
'' Ümmetimin Alimleri israiloğullarının Peygamberler'i Gibidir ''.Şimdi mesele şurda Hz. İsa Efendimiz'in ölüleri diriltmesine karşın İslam Alimleri ve Büyükleri Hakkında pek çok rivayet vardır.Peki Hz. Süleyman'ı temsil Eden Alimler'in Hükmü nedir ?
Bak ben Bu Alimler' den Bir Tanesi'ne denk geldim yinede Allah Bilir.Öyle bir görüyor ve iş yaptırıyor var ya akıllara zarar.
Kısmet işte ben Öyle olamadım.
Budist ve hinduları boş ver sen beynin işlevleri hakkında elbette bilim teknik dergilerinde yazılar vardır ve bu bilim adamlarına göre astralin en üst seviyesi metrixtir.
Ama asla gerçek değildir.

Astral yaparken kaç defa ispat aldın varsa astral yapabilen buyursun evdeyim gelip yanıma üzerimdeki elbiselerin tarifini yapsın ve yazsın forumda.
Bu kadar basit yani,
Kendi şartlandırma ve zorlamalarına kendini mahkum ederek oluşturmuş olduğu zoraki sanal gerçeklik ,yani canlı hayal sizdeki adı astral bunun , hiçde gerçek değildir.
Bence cinlerden daha kötü bir durumdur.

Delilerin yada zeka özürlülerinin yada psikolojik rahatsızlığı olupta hayal ve halusulasyon görenlerin yaşadığı kendilerine göre olan dünya beyinlerinden kaynaklanmıyormu
Peki astral beyinden kaynaklanmıyormu
Demekki beyindeki bazı özellik ve farkındalıkları işlev ve kullanıma geçirerek normal dışı hayat sistemleri oluşturulabilir astralda bunlardan biridir.Ama konum farkındalık olduğu için delilikle aynı kategoride ele alınır.
Tek farkı birinde bilinç vardır diğeri istem dışı doğaldır.Yani astral bilinç ve belleğinle kendini kendi zihin dünyana ışınlayabilmektir.Aslında geliştirilebilir
Yazdıklarımı lütfen yanlış anlama astralciler deli demiyorum sistem ve konum olarak ortak noktalarını vurguluyorum.

Sadece kutsi insanlar mı hüddam ilmine vakıf olabilir?
Anlamadığınız nedir biliyormusunuz zaten hüddam diye birşey yoktur. Hüddam görevliler topluluğu demektir Hadimler vardır ama çoğu şeytanidir
İnsanlar kendi kutsiliklerine kendilerini inandırabilmek için onları Allah'tan gelen özel görevliler kabul etmişler hatta nefsini islah etmeyipte velilik makamına yada nefsi mutmainneye ulaşmayan bu hadimlerle görüşemez demişlerdir

Ulvi Hoca / 2010
 
Son düzenleme:
Üst Alt