Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
Neler yeni
ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1825 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Cinler Yakılabilirmi

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Hayır cinler yakılamaz, bazıları tutturmuş cin , ifrit nasıl yakılır. Adam sanki kömürcüden mangal kömürü almışta sobada onu yakıyor

Yani o cinde salak salak gelip şu insan kendini yaksın diye emre amade şekilde bekliyor

Daha cin davet etmeyi bilmeyen , ömründe cin görmemiş insanlar cin yakmaktan bahsediyor

Kimse hikaye okumasın, cinler yakılamazlar

Tabi bunlar benim bilgilerim , ille doğrudur demiyorum

Daha iyi bilenlerede sormak lazım

En Doğrusunu Allah Bilir

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Rabbim razı olsun kardeşim verdiğin değerli bilgiler için lakin şunu izah etmek isterim ki cinler ve şeytanlardan ateşten yaratıldılar özleri ateştir diye eğer cinler yanmaz diyorsanız bu kurana terstir. insan nasıl özü unsuru itibariyle topraktan yaratılmıştır ama bir topraktan yapılan nesne mesela bir vazo bu insana vurulduğunda etki ve zarar veriyorsa cinlerde ateşten yaratılmışlardır ama insanda ki gibi ateşten etki ve zarar görürler. ayette
Onların hepsini bir araya toplayacağı gün şöyle diyecektir: "Ey cin topluluğu! İnsanlardan pek çoğunu saptırıp aranıza kattınız." Onların insanlardan olan dostları, "Ey Rabbimiz! Bizler birbirimizden yararlandık ve bize belirlediğin süremizin sonuna ulaştık" diyecekler. Allah da diyecek ki: "Allah'ın diledikleri (affettikleri) hariç, içinde ebedi kalmak üzere duracağınız yer ateştir." Ey Muhammed! Şüphesiz senin Rabbin hüküm ve hikmet sahibidir, hakkıyla bilendir. (Enam 128) buyurulur eğer şeytanlar ve cinler ateşte yanmamış olsalar onlar için cehennem muhaldir ikinci ve önemli bir husus cinler yakılırken yakmak için kullanılan ayet vazifelileri tılsımın vazifelileridir yakan meleklerdir bu hususta saaffat suresi ilk 10 ayette temas edilmiştir kulak hırsızlığı yapan şeytanların melekler tarafından alevli ateşle gök katlarından kovulduğu ve yakıldığı ifade edilir ki bu ayette aslında çok ince hikmet ve ilimler saklıdır ben sadece bizim konumuza bakana örnek olsun diye verdim.vesselam
hayır özleri ateşten yaratıldı diye değil, elbette cehennem ateşi cinleri yada şeytanları yakar. Ama bu dünyada insanoğlunun yaktığı ateş yakmaz

Aslında bu konu bazıları için açıldı , özellikle cinleri yakıyorum kesiyorum diyen bir sürü açığa çıkan medyum için açıldı

ateş davetleri var cinleri ateşin içindede çağırabiliyorsun o zaman yanmıyorlarda medyumların ateşindemi yanıyorlar

Konu özellik olarak bu dünya ateşine karşı kendilerini savunabilmeleri, ne zamanki uygun yollarla zapt ederek , korunma ve savunmasını uygun yollarla kırar ve yok edersen o zaman yakılabilir

Ama bu dünya ateşine karşı doğuştan gelen korunma ve savunmaları var

Moderatör tarafında düzenlendi:

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Cin yakma nedir!ilk önce onu açıklayalım.
Bu işi becerenler bilir ki cin yakma işlemi sonucunda çoğunlukla kaf dağının arkasına sürülürler.Gerçekten de yakmalar var olduğu da kuvvetle ihtimaldir.
Ve cin yakma işlemi de vardır.Bu işi iki türlü yaparlar.
1.Tarikat ehli , Riyazatlı ve izinli Kur'anı iyi bilen kişilerin yaptığı bir takım işlemlerdir.
2.si Sadece el alıp bu ilmin nasıl yapılacağını öğrenmiş kişilerin bakımla(Fal bakımı değil) yaptığı işlemler.(Ocak gibi)2. gruptakiler hiç bir yazı işlemi yapmazlar.Sadece Ayetel kürsi ateşini kullanırlar.
Selametle.
Kaf Dağı cinn şeytanın sürgün edildiği dağdır.

O zaman bilgi alışverişinde bulunalım ve beraberce sorulara yanıt bulmaya çalışalım

Bilgiyle yada başka türü el almayla bir cini yakmaya insan, yakma işlemine başladıkatn sonra cin o yanmadan niye kaçamaz , onu tutan nedir

Yanacağını bile bile ve o acıyı çeke çeke musallat olduğu insanda kalmasına sebep nedir

Cin yakma işlemi iki türlüdür

Birisi hakiki cin yakmakki, bu tehlikeli,dir gelecek bela çok büyük olur

İkincisi ise görev iptalidirki burda cinin musallat olduğu kişiye karşı cinlik görevi bitmiş ve azat olmuştur. Ama insanoğlu o cini yaktığını zanneder hayır kesinlikle yakılmamıştır ve yanmamıştır

Eğer ilk yakma olayını insanoğlu yapabilseydi , daha denemeye başladığında neler çekiyor zaten açığa çıkardı

Yani el alma veya başka türlü insanların bildiği cin yakma , cin yakma değildir sadece görev iptalidir

En Doğrusunu Allah Bilir

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Bu konu ile ilgili sorular hala çoktur, Ayetel Kürsi 'nin Ateşi niye cinleri yakar insanları yakmaz, ateşe göre insanoğlu ile cinlerin farkı nedir

Peki cinler Ayetel Kürsi 'nin ateşini bie bile ve göre göre neden Müslüman olmazlar

Üçüncüsü ise ateş mahluktur Ayet ise mahluk değildir Mahluk Olmayanın içinde mahluktan parça ne gezer

Dördüncüsü ise Ayet'in mahluğa ihtiyacımı vardır

Bak sorular çoğalır böyle,

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Bu işi becerenler bilir ki cin yakma işlemi sonucunda çoğunlukla kaf dağının arkasına sürülürler.Sadece Ayetel kürsi ateşini kullanırlar.
Selametle.
Bak şimdi

"Kaf Dağı cinn şeytanın sürgün edildiği dağdır. "

Tamam işte herkes safını belli etmişse sorun yok.Cinlerden de şeytana hizmet edenler o taifedendir.

"Birisi hakiki cin yakmakki, bu tehlikeli,dir gelecek bela çok büyük olur"

Gayet tehlikelidir.Bunu 1. gruptaki ehli sünnet müslümanlar yapar.
Bak şimdi yazılarında mantığa uymayan yer işte burda, hem cinler yakılabilir diyorsun, hem yakanlar Ehli Sünnet Müslümanlarıdır diyorsun hemde yakanlar kaf dağının ardına sürgün edilir diyorsun hemde kaf dağı cin şeytanın sürüldüğü yer deyince herkes safını belli ediyor diyorsun kardeş sence Ehli Sünnet cin şeytan safımı bunumu demek istiyorsun

Kardeş daha dediğinin nereye gittiğini bilmiyorsan bence sus, çünkü bilmeden konuşmak sadece cin şeytan safındkilere aittir

En Doğrusunu Allah Bilir

islam73

Uzman Onbaşı
kaf dagi hakkinda bilgi verebilirmisiniz, kaf dagi manevi alemde olan bir dagmi yoksa dünyadami bulunuyor yoksa hayal ürünümü. varsa eger kaf daginda ne tür canlilar yasiyor ve kaf dagi ne amaclar icin kullaniliyor, bilen kardeslertim yada zamani varsa hocalarimdan bilgi rica ediyorum:49:

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Allah'tan kork.Alıntı yaparken yan çizme.
Bu işi becerenler bilir ki cin yakma işlemi sonucunda çoğunlukla kaf dağının arkasına sürülürler.Gerçekten de yakmalar var olduğu da kuvvetle ihtimaldir.
Ve cin yakma işlemi de vardır.Bu işi iki türlü yaparlar.
1.Tarikat ehli , Riyazatlı ve izinli Kur'anı iyi bilen kişilerin yaptığı bir takım işlemlerdir.
2.si Sadece el alıp bu ilmin nasıl yapılacağını öğrenmiş kişilerin bakımla(Fal bakımı değil) yaptığı işlemler.(Ocak gibi)2. gruptakiler hiç bir yazı işlemi yapmazlar.Sadece Ayetel kürsi ateşini kullanırlar.
Selametle.
Şimdi söyle bakalım.Bizi cin şeytan safına aklınca yerleştirdin.Ya öyle değilsem...Nice olacak mahşerdeki halin sen düşün.Mahşerde Rabbimin huzurunda elbette seninle hesaplaşacağım.Mahşeri bekle...

Selametle.
Tamam kardeş mahşerde görüşürüz nasipse

Dediğin ortada yan çizme ortada, kardeş desene sen şurda hayır bu lafım Ehli Sünnet Müslümanlar 'ına gitmez . yanlış anlaşılmaya mahal vermişim diye

neyse ben sadece senle hesaplaşacağım sen ise tüm Ehli Sünnetle hesaplaşacaksın :48:

"Kaf Dağı cinn şeytanın sürgün edildiği dağdır. "

Tamam işte herkes safını belli etmişse sorun yok.Cinlerden de şeytana hizmet edenler o taifedendir.

"Birisi hakiki cin yakmakki, bu tehlikeli,dir gelecek bela çok büyük olur"

Gayet tehlikelidir.Bunu 1. gruptaki ehli sünnet müslümanlar yapar.
Bana açıklarmısın burda safını belli edenler kimdir sen bu lafınla kimi kastettin. Ya o dediklerini aklınca o safa yerleştirmişsen sein Mahşerde halin nice olur. Onlarda Mahşerde Rab 'bin Huzurunda senle hesaplaşmazlarmı, yoksa bu hesap sana geçerli değilde başkasınamı geçerli

Neyse kardeş dediğin gibi bu dava mahşere kalsın, kapatalım istersen

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Safını belli edeni daha bilmiyorsun.Cin şeytanın safı ne olur!

Selametle.
Bir mesaj iki kere gitti.Kusura bakmayın.
Estağfirullah forumla alakalı bazen yapıyor iki mesaj gitmesi

O zaman konuyu irdeleyelim, konu insanlarla alakalı, insanların cin yakmasıyla alakalı ve deniliyorki

Şimdi sıkıntı şurda konu cinlerin cinleri yakması değil, insanların yakması

peki sen daha safını belli edenler kimler bilmiyorsun diyorsun ama bu lafım Ehli Sünnet İçin geçerli değildir diyemiyorsun

Bende senin hakkında konudaki mana bütünlüğüne vakıf olamıyor olarak düşünüyorum, örnekle anlatırsak senden bahsedilirken birden benim ulvi Hocanın safını kastederek laf atmama benzer. Ne alaka diye gelir insanın aklına

Aslında şuda var anlam çoğalmasından ve tedbirsel amaçlı olarak bizlerin tepkisinden kaynaklandı ama yanlış anlaşılmayacak anlamlarıda kapsar söylemin

İyi niyetine güvenerek, sadece cin şeytanı kastettiğini kabul ediyor ve susyorum

Selametle kardeş, Hayırlı Forumlar

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Tamamen yanlış anlama olduğu ortaya çıkmış gözüküyor.
Bak kardeş yukarıda sizin yazdıklarınızı tırnak içinde belirtmişim.
Türkçe yazım kuralına göre gitmiştim.Tıpkı soru-cevap gibi...

Selametle.
NOT:Ben hakkımdan feragat ediyorum.Şeytanı sevindirmeye niyetim yok.
Allah Razı Olsun kardeş, bizlerden yanada Helaldir, Hayırlı Forumlar

Selametle

H

HAVAS HOCA

Guest
cin yakmaktan kasıt bazen mecazidir. örneğin bir kişinin kolu kırıldığı zaman canım yanıyor diyor. burada canının yanmasındaki kasıt bir ateşle yakma olarak değilde, kişinin duyduğu acı belirtilmiş olur.
bu yüzden cin yakma tabirinide sadece kelime manasına göre ne kadar yorumladırmak doğru olur bilemem.
cinleri etkilyen veya uzaklaştıran yada zarar veren pek çok ayet yada sure yada nesne vardır.
sadece ayetelkürsi değildir cinlere tesir eden. bazen binlerce ayetelkürsi okursunuzda tabiri caizse banamısın bile demezler. bazen binlerce okumayla yapılabilecek şeyleri 2 satırlık tılsım halleder.
yakmak kastı onların çektiği azabı, canlarının yanmasını ifade eder. yanmak sadece ateşle olmaz. başka bir enerji türüylede olabilir.
cinlerde asılları olan yaratıldıkları ateş unsurundan çıkmışlardır.
bu konuda pekçok hadis i şerif verebilirim..
sürgünlük kısmına gelince cinler hapsedilebilirde. illaki bir yerlere sürülmesine gerek yoktur. misal bazı kişiler aldıkları musallatların bir kısmını kendilerine alıp kullanılar
bunlar benim görüşlerim, inşallah faydalı olmuşumdur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
cin yakmaktan kasıt bazen mecazidir. örneğin bir kişinin kolu kırıldığı zaman canım yanıyor diyor. burada canının yanmasındaki kasıt bir ateşle yakma olarak değilde, kişinin duyduğu acı belirtilmiş olur.
bu yüzden cin yakma tabirinide sadece kelime manasına göre ne kadar yorumladırmak doğru olur bilemem.
cinleri etkilyen veya uzaklaştıran yada zarar veren pek çok ayet yada sure yada nesne vardır.
sadece ayetelkürsi değildir cinlere tesir eden. bazen binlerce ayetelkürsi okursunuzda tabiri caizse banamısın bile demezler. bazen binlerce okumayla yapılabilecek şeyleri 2 satırlık tılsım halleder.
yakmak kastı onların çektiği azabı, canlarının yanmasını ifade eder. yanmak sadece ateşle olmaz. başka bir enerji türüylede olabilir.
cinlerde asılları olan yaratıldıkları ateş unsurundan çıkmışlardır.
bu konuda pekçok hadis i şerif verebilirim..
sürgünlük kısmına gelince cinler hapsedilebilirde. illaki bir yerlere sürülmesine gerek yoktur. misal bazı kişiler aldıkları musallatların bir kısmını kendilerine alıp kullanılar
bunlar benim görüşlerim, inşallah faydalı olmuşumdur.
ARO gayet doğru ve açıklayıcı, zaten aslında bu başlık bu bahsettiğin gerçekler vurgulanmak için açıldı. Öyle bir şete çevirmişlrki oyuncak gibi kibritle, çakmakla cin yakmaya kalkanlar, kibritle çakmakla cin korkutanlar, elindeki kibriti göstererek yakarım seni diye korkutanlar gibi XD: internette komedi filimleri gitmekte ve bunu fırsat bilen bazı gözü açık sahtekarlar bununla insanlardan rant sağlamakta hemde dalga geçmekte

Cinler öyle kibrit, çakmakla yakılabilecek varlıklar değiller buna sadece gülünür XD:

polathoca

Uzman Onbaşı
Bak şimdi

Bak şimdi yazılarında mantığa uymayan yer işte burda, hem cinler yakılabilir diyorsun, hem yakanlar Ehli Sünnet Müslümanlarıdır diyorsun hemde yakanlar kaf dağının ardına sürgün edilir diyorsun hemde kaf dağı cin şeytanın sürüldüğü yer deyince herkes safını belli ediyor diyorsun kardeş sence Ehli Sünnet cin şeytan safımı bunumu demek istiyorsun

Kardeş daha dediğinin nereye gittiğini bilmiyorsan bence sus, çünkü bilmeden konuşmak sadece cin şeytan safındkilere aittir

En Doğrusunu Allah Bilir
rabbim bizleri onların şerrinden korusun.

H

HAVAS HOCA

Guest
ARO gayet doğru ve açıklayıcı, zaten aslında bu başlık bu bahsettiğin gerçekler vurgulanmak için açıldı. Öyle bir şete çevirmişlrki oyuncak gibi kibritle, çakmakla cin yakmaya kalkanlar, kibritle çakmakla cin korkutanlar, elindeki kibriti göstererek yakarım seni diye korkutanlar gibi XD: internette komedi filimleri gitmekte ve bunu fırsat bilen bazı gözü açık sahtekarlar bununla insanlardan rant sağlamakta hemde dalga geçmekte

Cinler öyle kibrit, çakmakla yakılabilecek varlıklar değiller buna sadece gülünür XD:
Onlar çakmakla kibritle yakıyorlarsa bizde mangalda yakarız, daha lezzetli olur XD:XD:XD:

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Yukarıda yazdığım ilk mesajımdı.....
Şimdi buradan anlatmak istediğimi daha açık anlatım kı lafımız başka yerlere çekilmesin;
1.Cin yakma işlemi sonucunda yakılan cin kaf dağının arkasına sürgün gider.Bu işlem 2 türlü yapılır.....(yakmadan kasıt nedir:sürgün)
2.Gerçek cin yakmanın(öldürme babında) kuvvetli ihtimal olduğunu yazmışım.

Selametle.
Bu konuda bilgi farklılığımız var yakılan cin sadece görev iptaline uğrar aslında yakılan cin değil görev kağıdıdır

Ama şuda var yakılma işlemi yakan insanın mahiyetine göre şekil bulduğundan genel olanları bir tarafa bırakırsak özel olanlarda elbetteki yaktığı cini değişik yerlere gönderibilecek vardır

Ama şuda bir gerçektirki bir cinin kaf dağına gitmesi demek zaten ölmüş olması demektir

Çünkü kaf dağı cinin şeytanın toplandığı dağdır

En Doğrusunu Allah Bilir

paylaşım için Allah Razı Olsun

nurkul

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Kaf dağına bir insanın düşebilmesi için ya cinlerle şeytanlarla evlenmiş olması lazım, ya şeytanlara tapmış olması lazım yada sonsuza düşmüş olması lazımdır

Hoş sonsuza düşenler kaf dağına değilde Eylül Deresine düşerler

O zaman zannedersem sonsuza düşmüş değilde sonsuz büyüye uğramış yada cine şeytana bağlılık büyüsüne uğramış olması lazım

En Doğrusunu Allah Bilir

Selamatle