Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Çıkmazdaki Hallerimizi Sen Çöz Allahım

سْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم.

"Böylece firavun, halkını kurtuluşa değil yanlış yola, çıkmaza götürdü."

Ta Ha Sure-i Hakimi 79. Ayet-i Celil

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥GÜNÜN DUASI♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Ne istediğini bilemeyen, ordan oraya savrulan ve kalbi türlü türlü hallere gidip gelen kullarının Halim Rabbi Allahım!
Şahsi ve fani isteklerini firavun gibi başına çıkartıp; ona ulaşmak için pek çok yanlışlar yapan bu kullarını SEN istikamete hidayet eyle..

Firavunların emrini dinler gibi nefsimin arzularına ve şeytanın emirlerine uyup savrulmaktan dolayı öyle mahcubum ki!....
Çırpınarak gayret etsem de bazen yanlışlara kayan hallerimi, başkasına değil ancak Sana anlatır ve Senden yardım dilerim Rabb-i Rahimim...
Çaresizlik içinde ne yapacağını şaşırmış ve içinde bulunduğu durumdan da bunalmış kullarının yardımına koşar mısın Allahım?
Öylesine aciz ve öylesine hatalara açığız ki... Ahir zamanın girdaplarından kurtulmak öyle zor ki...
Zehirli bal olup kendisini güzel gösteren yalancı güzelliklere kanıp kayıp gitmek öylesine yanıbaşımızda ki..
Sevgi açlığımız öyle derin ve onulmaz bir yara ki..
Oysa bütün hepsinin asıl şifası, bütün bu dertlerin tek devası SANA HAKKIYLA İMAN EDİP TEVEKKÜLDE BULUNMAKTIR; işte bu iman gücünü de ancak SEN ihsan edebilirsin..
Kapına geldik ve bizi bu zorlardan zor durumlardan kurtarmana duacıyız... Maddi manevi dertlerimizi yüklendik de geldik; kaldır bu ağır yüklerin bunaltıcı ağırlığını kalblerimizden ne olur.........
SEN bilirsin Allahım.. Ben nasıl anlatayım bunca derdi, ızdırabı, ihtiyacı kendi aciz halimce? Nasıl kelimelere dökebilirim ki bunca yürekteki yangınları pervasızca? Nasıl bunca günahın ağırlığına rağmen kanatlanıp pervaz edebilirim ki huzur ufuklarında?
Ancak ve ancak SENİN ihsan ve keremin imdadımıza yetişebilir hakkıyla..
Artık dayanılmaz ve çok çok bunaltıcı olan maddi manevi imtihanlarımızı ne olur hafifletiver Kendi Yüce Zatının hatrına..
Ne ile gelip de dualarımızı kabul edecektiysen, bu kırık dökük ve çok yetersiz cümleleri onun yerine say RABBİMMMMMMMMMMMMM......

Çatlayacak gibi sıkılmış kalblerimize, cenderelerde boğulmuş gibi olan ruhlarımıza, karman çorman düğüm olmuş işlerimize, çaresi tükenmiş ve tamamen sona ermiş gibi görünen dertlerimize SEN; Resulallah Efendimiz Muhammed Mustafa (sas) hatrına ve İsm-i Azamınla dua eden en hayırlı kullarının hatrına ve İsm-i Azamının Kendisinin hatrına en güzel, latif, hayırlı, bereketli, şerefli, nurlu, sevimli sonuçlar ihsan eyle; bunalan yüreklerimizi ferahlandır da ümitlerimize fer gelsin gayrı..
AMİN.....
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Üst Alt