Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Bu Toprağa CAN Verenler!!!(Terör Şehitlerimiz Öğretmenlerimiz)

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Hüseyin YAVUZ (28.07.1967–22.10.1993)
Doğum Yeri: Konya ili Bozkır ilçesi Pabuçlar Beldesi
Baba Adı: Durmuş Ali
Ana Adı: Memnune
Medeni Hali: Bekâr
Mezun Olduğu Okul: Selçuk Üni. fen edebiyat Fak. tarih bölümü mezunu
Görevi: Diyarbakır ili Hazro Dadaşlar Köyü İlköğretim Okulu'nda görev yapmış, henüz 15 günlük öğretmen iken. Üç öğretmen arkadaşı ve köy imamı ile birlikte kaçırılarak 22.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Kemal SERT (6.3.1967–16.11.1993)
Doğum Yeri: Konya ili Seydişehir ilçesi
Baba Adı: Ahmet
Ana Adı: Dürdane
Medeni Hali: Gülay hanımla evli, Ahmet adında bir oğlu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Gazi Eğitim Fak. Resim–İş Bölümü mezunu.
Görevi: Diyarbakır İli Silvan Endüstri Meslek Lisesi Resim–İş öğretmeni iken 16.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Halis ŞİŞMAN (2.2.1967–5.1.1995)
Doğum Yeri: Osmaniye İli Kadirli İlçesi
Baba Adı: Süleyman
Ana Adı: Zeliha
Mezun Olduğu Okul: Uludağ Üni. Necatibey Eğitim Fak. Coğrafya Bölümünden mezunu.
Görevi: Bitlis Tatvan Yassıca Köyü İlkokulu öğ¬retmenliğine atanan Halis ŞİŞMAN, 3.1.1993 tarihinde görev yaptığı Yassıca Köyünde şehit edilmiştir.
Adı, Osmaniye ili Kardirli ilçesinde bir mahalleye verilmiştir.

Adı Soyadı: Fatih TEKİN (1.3.1965–25.10.1993)
Doğum Yeri: Çorum
Baba Adı: Recep
Ana Adı: Zülfer
Mezun Olduğu Okul: Fırat Üni. Fen–Edebiyat Fak. Matematik Bölümü mezunu
Görevi: Diyarbakır İli Kulp İlçesi Ağaçlı Nahiyesi'nde öğretmen iken, 25.10.1993 tarihinde dört arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Çorum'da bir çıraklık eğitim merkezine verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Abdullah KARA (1.1.1968–24.5.1993)
Doğum Yeri: Antalya İli Serik İlçesi
Ana Adı: Naciye
Mezun Olduğu Okul: Burdur Eğitim Yüksek Okulu mezunu.
Görevi: Bingöl İli Genç İlçesi Kavaklı Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanan Abdullah KARA, 24.5.1993 tarihinde Bingöl–Elazığ Karayolunun Bilâloğlu mevkiinde saat 18.00 sularında 28 er ve 3 siville birlikte şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Abdulvahap YERSİZ (2.2.1968–6.10.1992)
Doğum Yeri: Mardin İli Mazıdağı İlçesi
Baba Adı: Şeyhmus
Ana Adı: Reyhan
Medeni Hali: Zeliha hanımla evli, Hizbullah ve Meryem adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Siirt Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Diyarbakır'da 3 yıl görev yaptıktan sonra Mardin iline atanmıştır. Mardin İli Mazıdağı İlçesi Yukarı Konak Köyü İlkokulu Öğretmeni iken, 6.10.1992 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Abdurrahman Nafiz ÖZBAĞRIAÇIK (1.2.1957–25.10.1993)

Doğum Yeri: Konya İli Taşkent İlçesi
Ana Adı: Hatice
Medeni Hali: Zeyniye hanımla evli. Hatice ve Ahmet adında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Anadolu Üni. Açık öğretim Fak. Coğrafya Bölümü mezunu
Görevi: 1982–1991 yılları arasında İstanbul'da görev yapmış ve Bitlis İli Merkez Yolalan Köyü Ortaokuluna müdür vekili olarak atanmıştır. Bu görevde iken, 25.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Bitlis İli Hizan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Abdurrahman TANER (1.1.1953–29.8.1992)
Doğum Yeri: Mardin ili Nusaybin ilçesi
Baba Adı: İbrahim
Ana Adı: Hazno
Medeni Hali: Gülistan hanımla evli, Mesut, Leyla, Pelşin, Şermin, Nesrin adlarında beş çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Mardin Eğitim Enstitüsü mezunu
Görevi: Kahramanmaraş'ın Merkez ve Göksün, Batman'ın Gercüş, Karaman'ın Ermenek ilçelerinde öğretmen olarak görev yapmış, 29.8.1992 tarihinde Adana'da şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Adnan TUNCA (20.8.1957–23.9.1994)
Doğum Yeri: Kırklareli
Baba Adı: Rasim
Ana Adı: Fikriye
Medeni Hali: Sebahat hanımla evli, Burcu ve Merve adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Edirne Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü mezunu
Görevi: Batman İli Beşiri İlçesi Çevrimova İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 23.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Edirne ilinde işitme engelliler ilköğretim okuluna verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Ali BULUT (26.1.1967–11.10.1994)
Doğum Yeri: Trabzon İli Of İlçesi
Baba Adı: Cemal
Ana Adı: Gülizar
Mezun Olduğu Okul: Karadeniz Teknik Üni. Giresun Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Erzurum Tekman Taşkesen Köyü stajyer Öğretmeni iken, 11.10.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Trabzon ili Of ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Alihan HAN (1951–19.4.1993)
Doğum Yeri: Erzurum İli Tekman İlçesi
Baba Adı: Mürsel
Ana Adı: Feride
Medeni Hali: Hanım hanımla evli, Süheyla, Şule, Serkan, Dilan Deniz adlarında dört çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü Fen Bilgisi Bölümü mezunu
Görevi: Öğretmenlik görevine Nisan 1976'da başlayarak sırasıyla Erzurum, Ankara, Diyarbakır illerinde öğretmen ve yöneticilik yapmıştır. Diyarbakır İli Merkez Burhanettin Yıldız Endüstri Meslek Lisesi öğretmeni ve müdür yardımcısı iken, 19.4.1993 tarihinde şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Ali İhsan ÇETİNKAYA (1965–11.9.1994)
Doğum Yeri: Diyarbakır ili
Baba Adı: Ali
Ana Adı: Hezi
Mezun Olduğu Okul: Dicle Üni. Fen Edebiyat Fak. Fizik Bölümü mezunu.
Görevi: İlk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent ilköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken. 11–9–1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ali İNCEKARA (1945–2.6.1980)
Doğum Yeri: Giresun ili Görele ilçesi
Baba Adı: Hüseyin
Ana Adı: Hasibe
Medeni Hali: Keriman hanımla evli, Sibel, Bilge, Deniz adlarında üç çocuk babası.
Mezun Olduğu Okul: Atatürk Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümü mezunu.
Görevi: 1963–1969 yılları arasında Rize'de, 1969–1980 yılları arasında da İstanbul'da görev yapmıştır. İstanbul Fatih İlköğretim Müdürlüğü Mü¬dür Yardımcısı iken, 2.6.1980 tarihinde şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Ali KARAOĞLAN (21.10.1964–19.9.1990)
Doğum Yeri: Kütahya İli Simav İlçesi
Baba Adı: Mehmet
Ana Adı: Nazife
Medeni Hali: Zeliha hanımla evli olan Ali KARAOGLAN'ın Çiğdem adında bir kızı vardır.
Mezun Olduğu Okul: Çanakkale Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Kars İli Selim İlçesi Yukarı Damlapınar Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 19.9.1990 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Kütahya ili Simav ilçesinde bir ilköğretim okulu ile İzmir ili Çiğli ilçesinde bir liseye verilmiştir.

Adı Soyadı: Ali Rıza PEKGÖZ (1.1.1960–10.6.1993)
Doğum Yeri: Siirt İli Kurtalan İlçesi
Ana Adı: Perihan
Medeni Hali: Sultan hanımla evli, Gülsen, Perihan, Savaş, Serap adlarında dört çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Ankara Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Nevşehir, Malatya, Diyarbakır ve Batman illerinde görev yapmıştır. Batman İli Beşiri İlçesi Yalınkavak Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 10.6.1993 tarihinde okul lojmanında şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ali Şahap SALIK (1959–21.9.1993)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Ergani İlçesi
Baba Adı: Selahaddin
Ana Adı: Havva
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümü mezunu.
Görevi: 1982 yılında göreve başlamış, sırasıyla Malatya, Gaziantep ve Diyarbakır illerinde görev yapmıştır. Diyarbakır İli Merkez Ticaret Lisesi Türkçe öğretmeni iken, 21.9.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ali YILDIRIM (1962–22.10.1993)
Doğum Yeri: Adana İli Kozan İlçesi
Baba Adı: Mustafa
Ana Adı: Kiraz
Mezun Olduğu Okul: Ankara Üni. Dil ve Tarih Coğrafya Fak. mezunu
Görevi: Diyarbakır İli Hazro İlçesi Dadaş Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni iken, Diyarbakır İli Lice İlçesi dağlık bölgesinde 22.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Ali YILDIZ (1.8.1969–5.11.1994)
Doğum Yeri: Karaman İli Ermenek İlçesi Adiller Köyü
Baba Adı: Hasan
Ana Adı: Ayşe
Mezun Olduğu Okul: Kastamonu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü Mezunu.
Görevi: İlk kez Mardin İli Savur İlçesi Başkavak İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 5.11.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Karaman ili Sanveliler ilçesi Adiller köyünde bir ilköğretim okuluna verilmiştir..

Adı Soyadı: Atilla AYDOĞDU (1967–17.9.1994)
Doğum Yeri: Antalya
Ana Adı: Rukiye
Mezun Olduğu Okul: Ankara Üni. Eğitim Bilimleri Fak. Eğitim Yönetimi Planlaması Bölümü mezunu
Görevi: Tunceli İli Nazimiye Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Öğretmeni iken, 17.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Malatya merkezde bir anaokuluna verilmiştir

Adı Soyadı: Aydın YILMAZ (5.1.1971–22.4.1996)
Doğum Yeri: Edirne İli Meriç İlçesi
Ana Adı: Zöhre
Mezun Olduğu Okul: Çanakkale Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Kahramanmaraş İli Ekinözü İlçesi Altunyaprak Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 22.4.1990 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ayhan KURAL (1969–16.9.1993)
Doğum Yeri: Amasya ili Merzifon ilçesi
Ana Adı: Gülbeyaz
Medeni Hali: Güllü hanımla evli.
Mezun Olduğu Okul: Ondokuz Mayıs Üni. Eğitim Fak. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu.
Görevi: İlk kez Tunceli ili Pülümür ilçesi Gazi Lisesi öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken 16.9.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Aynur SARI (1971–22.6.1996)
Doğum Yeri: Ankara
Baba Adı: İsmail
Ana Adı: Kezban
Medeni Hali: Murat ile evli, Uğur isimli bir oğlu var.
Mezun Olduğu Okul: Selçuk Üni. Eğitim Fak. Kız Sanat Eğitimi Yüksek Okulu El Sanatları Nakış Bölümü mezunu.
Görevi: Diyarbakır İli Ergani Kız Meslek Lisesi'nde altı yıllık öğretmen iken, 22.06.1996 tarihinde eşi Murat ve tek çocuğu Uğur'la birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Diyarbakır ili Ergani ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Ayşe KONAKÇI (1969–26.10.1993)
Doğum Yeri: Denizli İli Tavas İlçesi
Baba Adı: Hüdaverdi
Ana Adı: Safiye
Medeni Hali: Kendisi gibi şehit edilen öğretmen Numan beyle evli, Mahinur adında bir kızı vardır
Mezun Olduğu Okul: Selçuk Üni. Eğitim Fak. Kız Sanat Eğitimi Yüksek Okulu Ev Ekonomisi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Ekim 1991'de Gaziantep İli Etiler İlköğretim Okulu Anasınıfı öğretmenliğine. Ekim 1992'de Diyarbakır İli Bismil İlçesi Babahaki Köyü İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 26.10.1993 tarihinde eşi ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Denizli İli Tavas İlçesi Ulukent'te bir İlköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Aysun KARALAR

Görevi: Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Ortadirek Köyü İlköğretim Okulu'nda, öğrenciler tarafından yakılan sobaya dökülen tinerin alev alması sonucu çıkan yangında, alevler arasında kalan öğrencisini kurtarmak isterken hayatını kaybetti. 24.12.2003
Adı, Ağrı ili Merkez ilçede bir ilköğretim okuluna, internet ortamında bir sitenin kütüphanesine ( [Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir. Linkleri görebilmek için 10 saniye ayırın ve kayıt olun.] kutuphane.htm), 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi dersliklerine ismi verilmiştir.

Adı Soyadı: A. Nurettin SOYER (1964–22.10.1993)
Doğum Yeri: Bartın İli
Ana Adı: Güner Zeliha
Medeni Hali: Öğretmen Nurhayat hanımla evli olan A.Nurettin SOYER'in Gözde adında bir çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Erzurum Atatürk Üni. Fen–Edebiyat Fak. Almanca Bölümü mezunu.
Görevi: Diyarbakır Lice Kutlu Köyü İl¬kokulu öğretmeni iken, 22.10.1993 tarihinde Diyarbakır İli Lice İlçesi Ki¬ralan Köyünde şehit edilmiştir
Adı, Diyarbakır ili Lice ilçesinde bir anaokuluna verilmiştir

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Bayram ALADAĞ (1969–6.10.1993)
Doğum Yeri: Elazığ
Baba Adı: Bedri
Ana Adı: Nushet
Medeni Hali: Kendisi gibi öğretmen olan Nurgül hanımla evlidir.
Mezun Olduğu Okul: Fırat Üni. Fen Edebiyat Fak. Kimya Bölümü mezunu.
Görevi: Siirt Kurtalan Lisesi öğretmeni iken Tunceli İli Ovacık M.Fevzi Çakmak Lisesi Kimya öğretmenliğine atanan Bayram ÂLADAG, 6.10.1993 tarihinde bu görevde iken, eşi ile birlikte kaçırılarak şehit edil¬miştir.
Adı, eşinin ismiyle birlikte Tunceli ili Merkez ilçede bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Bayram TEKİN (18.4.1964–25.10.1993)
Doğum Yeri: Kırşehir İli Çiçekdağı İlçesi
Ana Adı: Fatma
Medeni Hali: Kendisi gibi öğretmen olan Yasemin TEKİN ile evli olup, Betül adında bir kız çocuğu vardı.
Mezun Olduğu Okul: Atatürk Üni. Kazım Karabekir Eğitim Fak. Biyoloji Bölümü mezunu.
Görevi: Bitlis İli Merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu okulda görevli iken, 25.10.1993 tarihinde kendisi gibi öğretmen olan eşi Yasemin TEKİN (Aykan) ve tek çocuğu olan kızı Betül ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, eşinin ismiyle birlikte Bitlis ili Tatvan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Betül TEKİN (…/…/… - 25.10.1993)
Doğum Yeri: -
Baba Adı: Bayram (Öğretmen)
Ana Adı: Yasemin (Öğretmen)
Medeni Hali: Çocuk
Mezun Olduğu Okul: Henüz okula bile gitmiyordu.
Görevi: Bitlis İli Merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulunda görev yapan annesi ve babası ile birlikte 25.10.1993 tarihinde şehid edilmiştir.

Adı Soyadı: Birol İrfan AŞKAR (8.6.1969–24.5.1993)
Doğum Yeri: Afyon ili Başmakçı ilçesi
Ana Adı: Affe
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Eğitim Fak. Fizik Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Bingöl İmam–Hatip Lisesi Fizik öğretmenliğine atanmıştır. Aynı okulda görevli iken, 24.5.1993 tarihinde Bingöl–Elazığ Karayolunun Bilâloğlu mevkiinde saat 18.00 sularında 28 er ve 3 siville birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Afyon ili Basmakçı ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Buminhan TEMİZKAN (1968–11.9.1994)
Doğum Yeri: Mersin İli Tarsus İlçesi
Baba Adı: Necati
Ana Adı: Yeter
Mezun Olduğu Okul: Dicle Üni. Eğitim Fak. Sosyal Bilgiler Eğitimi Tarih Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmak, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Mersin ili Tarsus ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Burçin UYSAL

Görevi: Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Ortadirek Köyü İlköğretim Okulu'nda, öğrenciler tarafından yakılan sobaya dökülen tinerin alev alması sonucu çıkan yangında, alevler arasında kalan öğrencisini kurtarmak isterken hayatını kaybetti. 24.12.2003
Adı, Ağrı ili Merkez ilçede bir ilköğretim okuluna, internet ortamında bir sitenin kütüphanesine ( [Sadece kayıtlı üyeler linkleri görebilir. Linkleri görebilmek için 10 saniye ayırın ve kayıt olun.] kutuphane.htm), 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi dersliklerine ismi verilmiştir

Adı Soyadı: Çevik Ersin TEMEL (1955–6.9.1989)
Doğum Yeri: Sivas İli Gürün İlçesi
Baba Adı: Şevki
Ana Adı: Münire
Medeni Hali: Nilgün hanımla evli
Mezun Olduğu Okul: -
Görevi: İlköğretim müfettişi olan Çevik Ersin TEMEL, Siirt İlköğretim Müfettişliği görevini sürdürürken 6.9.1989 tarihinde Siirt İli Eruh İlçesi Çağlar Mezrasında şehit edilmiştir.
Adı, Siirt'te bir okula verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Cuma İBİŞ (1.1.1970–1.10.1996)
Doğum Yeri: Şanlıurfa ili Siverek ilçesi
Baba Adı: Sabri
Ana Adı: Saadet
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Ordu İli Ünye İlçesinde görev yaptıktan sonra 14.7.1993 tarihinde Diyarbakır İline atanmıştır. Diyarbakır Merkez Hantepe Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 1.10.1996 tarihinde Hantepe Köyü'nden kaçırılarak, köy dışında dört arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Şanlıurfa ili Merkez ilçede Pansiyonlu bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Durmuş GÜÇLÜ (12.7.1966–6.9.1989)
Doğum Yeri: Manisa İli Kula İlçesi
Baba Adı: Mevlid
Ana Adı: Hanım
Mezun Olduğu Okul: Bolu Eğitim Yüksekokulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Siirt İli Eruh İlçesi Çetinkaya Köyü öğretmeni iken, 6.9.1989 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Siirt'te bir okula verilmiştir.

Adı Soyadı: Elif LİVAN (15.7.1962–11.6.1993)
Doğum Yeri: Malatya İli Akçadağ İlçesi
Baba Adı: Hallo
Ana Adı: Bessey
Mezun Olduğu Okul: İstanbul Üni. Edebiyat Fak. Felsefe Bölümü mezunu.
Görevi: 1982–1985 yılları arasında Halkbank'ta görev yaptıktan sonra, 13.8.1992 tarihinde Diyarbakır İli Merkez Buçuktepe Köyü İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu görevde iken, 11.6.1993 tarihinde oturmakta olduğu lojmanda şehit edilmiştir.
Adı Malatya ili Merkez ilçede bir anaokuluna, Diyarbakır ili merkezde bir ilköğretim okuluna, Bornova'da bir parka verilmiştir.

Adı Soyadı: Emin AYDIN (1.3.1964–11.11.1992)
Doğum Yeri: Çanakkale İli Çan İlçesi
Baba Adı: Hüseyin Yıldız
Ana Adı: Fethiye
Medeni Hali: Zeynep hanımla evli, Şeyma adında bir çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Bolu Eğitim Yüksek Okulu mezunu
Görevi: Diyarbakır İli Bismil İlçesi Bölümlü Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni iken 11.10.1992 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Çanakkale İli Çan İlçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Engin EKER (19.2.1967–16.9.1992)
Doğum Yeri: Çanakkale İli Çan ilçesi
Baba Adı: Necati
Ana Adı: Feride
Medeni Hali: Arzu hanımla evli.
Mezun Olduğu Okul: Edirne Eğitim Yüksek Okulu mezunu
Görevi: Diyarbakır ili Silvan ilçesi Otluk Köyü Gördük Mezrası ilkokulu öğretmeni iken, 16.9.1992 tarihinde şehit edilmiştir.
Adi, Çanakkale ili Çan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Ergin KOMUT (7.9.1959–25.10.1993)
Doğum Yeri: Kocaeli
Medeni Hali: Ersin hanımla evli, Elif, Emel, Eda adlarında üç çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Marmara Üni. İlahiyat Fak. mezunu.
Görevi: Bitlis Merkez YolaJan Köyü Ortaokulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni iken, 25.10.1993 tarihinde görev yaptığı Yolalan Köyünde şehit edilmiştir.
Adı. Bitlis'te bir ilköğretim okuluna verilmiştir

Adı Soyadı: Ergün EROL GÜRSESOĞLU (29.9.1951–5.7.1980)
Doğum Yeri: Rize doğumlu Kayseri ili Pınarbaşı ilçesi Yağlıpınar Köyü nüfusuna kayıtlı.
Baba Adı: Selahattin
Mezun Olduğu Okul: Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünden mezunu.
Görevi: 4.8.1975 tari¬hinde Adana Ceyhan Mustafabeyli Yatılı Bölge Okuluna, 21.5.1979 tari¬hinde Giresun Bulancak Büyükada Ortaokuluna 10.3.1980 tarihinde Adana Hürriyet Lisesi öğretmenliğine atanmış, aynı okulda, okul müdürü ve matematik öğretmeni iken 5.7.1980 tarihinde şehit edilmiştir

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Erkan AYDIN (1969–23.6.1993)
Doğum Yeri: Samsun ili Terme ilçesi doğumlu, Gümüşhane Şiran Nüfusuna kayıtlıdır.
Baba Adı: Hayri
Ana Adı: Emine
Mezun Olduğu Okul: Bolu Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Tunceli İli Merkez Meşeyolu Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 23.6.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Gümüşhane ili Şiran ilçesin Temle Köyünde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Erkan ÖZCAN (1962–29.5.1994)
Doğum Yeri: İzmir İli Torbalı İlçesi Saipler Köyü
Ana Adı: Zehra
Mezun Olduğu Okul: Atatürk Üni. Fen Edebiyat Fak. Coğrafya Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Batman İli Sason İlçesi Aydınlık Köyü İlkokulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 29.5.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, İzmir ili Konak ilçesinde bir liseye verilmiştir.

Adı Soyadı: Erol ERCAN (2.7.1970–5.11.1994)
Doğum Yeri: Bartın Ulus
Mezun Olduğu Okul: Giresun Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: İlk kez Mardin İli Savur İlçesi Başkavak İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 5.11.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ersoy YORULMAZ (8.1.1966–11.10.1994)
Doğum Yeri: Muğla İli Datça İlçesi
Baba Adı: Mehmet Dursun
Ana Adı: Nurten
Medeni Hali: Selda hanımla evli.
Mezun Olduğu Okul: Yüzüncü Yıl Üni. Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Erzurum Tekman Susuz Köyü İlkokulu stajyer öğretmeni iken, 11.10.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Muğla ili Datça ilçesinde bir liseye ile Erzurum ili Tekman ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir

Adı Soyadı: Ertan SEVİM (3.2.1966–5.9.1990)
Doğum Yeri: Adana İli Ceyhan İlçesi
Baba Adı: Ekrem
Ana Adı: Mesude
Mezun Olduğu Okul: Çanakkale Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Yaz tatili bitiminde görev yeri olan Muş İli Malazgirt İlçesi Boyundere Köyü İlkokuluna giderken konakladığı il merkezindeki otelin tuvaletine yerleştirilen bombanın patlaması sonucunda 3.9.1990 tarihinde şehit olmuştur.

Adı Soyadı: Ertuğrul ALPTEKİN (1.1.1968–18.2.1993)
Doğum Yeri: Adana İli Feke İlçesi
Ana Adı: Şerife
Mezun Olduğu Okul: Niğde Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Mardin İli Nusaybin İlçesi Merkez Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 18.2.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Esma KARADOGAN (1969–17.11.1991)
Doğum Yeri: Tunceli İli
Mezun Olduğu Okul: Lise mezunu
Görevi: Tunceli Merkez Gökçek Köyü vekil öğretmeni iken, 17.11.1991 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ethem YAŞAR (1959–22.10.1993)
Doğum Yeri: Bursa İli Gemlik İlçesi
Ana Adı: Servet
Medeni Hali: Sevim hanımla evli olan Ethem YASARın Hatice adında bir kızı vardır.
Mezun Olduğu Okul: Erzurum Atatürk Üni. Fen Edebiyat Fak. mezunu
Görevi: Diyarbakır İli Hazro İlçesi Dadaş İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 22.10.1993 tarihinde Diyarbakır İli Lice İlçesi dağlık böl¬gesinde şehit edilmiştir.
Adı, Bursa ili Gemlik ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Fevzi ATEŞ (1953–28.5.1980)
Doğum Yeri: Kars ili Tuzluca ilçesi
Baba Adı: Kerim
Ana Adı: -
Medeni Hali: G. Gülay ile Evli
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Eğitim Fak. Sosyal Bilgiler Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Batman Endüstri Meslek Lisesi öğret¬meni olarak atanmış, bu görevde iken, 28.5.1980 tarihinde şehit edilmiştir

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Fevzi KATAR (1960– 7.10.1993)
Ana Adı: M. Müne
Mezun Olduğu Okul: Selçuk Üni. Eğitim Fak. Biyoloji Bölümü mezunu.
Görevi: Tunceli İli Pertek İlçesi Pirinççi İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 7.10.1993 tarihinde üç arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Gürez ŞİMŞEK (1949–29.9.1993)
Doğum Yeri: Ordu İli Fatsa İlçesi
Baba Adı: Abdullah
Ana Adı: Hanife
Medeni Hali: Zarife hanımla evli, Hakan, Orhan, Mehmet, Dilek, Özlem adlarında beş çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Perşembe Öğretmen Okulu mezunu.
Görevi: Konya, Tokat, Ordu İllerinde görev yaptıktan sonra Şanlıurfa İline atanmış, Şanlıurfa İli Halfeti İlçesi Külünçe Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 29.9.1993 tarihinde Birecik Öğretmenler Lokaline yapılan bombalı saldırı sonucunda şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Gürkan ARITÜRK (3.1.1970–50.10.1995)
Doğum Yeri: Konya İli Akşehir İlçesi
Baba Adı: Seyit Ali
Ana Adı: Güler
Mezun Olduğu Okul: İnönü Üni. Fen Edebiyat Fak. Biyoloji Bölümü mezunu.
Görevi: İlk kez Mardin İli Dargeçit Merkez Atatürk İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 30.10.1995 tarihinde Dargeçit İlçesi Bağözü Köyü yakınlarında şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Hacı Ömer SERİN (6.6.1973–22.4.1996)
Doğum Yeri: Mersin İli Erdemli İlçesi
Mezun Olduğu Okul: Uludağ Üni. Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Kahramanmaraş İli Ekinözü İlçesi Ç.Kale Davutlar İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 22.4.1996 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Mersin ili Erdemli ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Halil KANDEMİR (1955–21.11.1993)
Doğum Yeri: Çanakkale İli Yenice İlçesi
Baba Adı: Veli
Görevi: Adana, Çanakkale ve Zonguldak İllerinde görev yaptıktan sonra Tunceli İli Merkez Geyik Suyu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 21.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Çanakkale ili Yenice ilçesi Pazarcık köyünde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Hamza ÇETİN (1963–23.6.1993)
Doğum Yeri: Konya İli Karaman İlçesi
Baba Adı: H. Tahsin
Ana Adı: Refika
Mezun Olduğu Okul: Niğde Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Tunceli İli Merkez Meşeyolu Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 23.6.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Karaman ili Merkez ilçede bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Hamza HALİT SÜLÜN (30.5.1966–2.10.1995)
Doğum Yeri: Ankara
Baba Adı: Sami
Ana Adı: Nurten
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Beden Eğitimi Bolümü mezunu.
Görevi: İlk kez Zonguldak ili Merkez Beycuma İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken muvazzaf askerliği için silah altına alınmış, 2.10.1995 tarihinde Sırnak Hezil Operasyonunda şehit edilmiştir.
Adı, Zonguldak ili Merkez ilçede bir ilköğretim okulu ile Mamak'ta bir askeri kışlaya verilmiştir.

Adı Soyadı: Hanifi ÇAKALLIOĞLU (20.5.1956–28.3.1990)
Doğum Yeri: Kahramanmaraş
Ana Adı: H.Zidehanımdır
Medeni Hali: Tülay hanımla evli olup, Osman Tahir ve Muhammed Hanifi' adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Ankara Eğitim Enstitüsü Sınıf öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Kars, İsparta, ve Kahramanmaraş illerinde görev yapmış, Kahramanmaraş ili Pazarcık İlçesi Cennetpınarı İlkokulu öğretmeni iken, 28.3.1990 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Hasan AKAN (1958–1.3.1994)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Dicle İlçesi
Medeni Hali: Güllü hanımla evli, Cihan ve Mahin adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Anadolu Üni. Açık öğretim Fak.nin Sosyal Bilgiler Bölümü Lisans Tamamlama Programından mezun
Görevi: Öğretmenlik görevine Şubat 1982'de başlamış, sırasıyla Tekirdağ, Van ve Diyarbakır illerinde çalışmıştır. Diyarbakır ili Merkez Namık Kemal Lisesi Sosyal Bilgiler Öğretmeni iken. 1.5.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, İstanbul ilinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Hayati KAPUKAYA (19.11.1968.8.10.1994)
Doğum Yeri: Bilecik İli Köprü Köyü
Baba Adı: Mehmet Ali
Ana Adı: Şükran
Medeni Hali: Dürdane hanımla evli, Hilâl, Muhammet Bilal ve Zeynep Betül adlarında üç çocuğu vardır.
Görevi: İlk kez Van İli Çatak İlçesi Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, tarihinde Bingöl Karayolunda şehit edilmiştir.
Adı, Van ili Çatak ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Hüseyin KOCABAŞ (21.11.1962–12.10.1995)
Doğum Yeri: Tokat İli Pazar İlçesi
Baba Adı: Dursun
Ana Adı: Şerife
Medeni Hali: Hatice hanımla evli, Ömer Faruk. Mustafa Raşit ve Abdullah adlarında üç çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Marmara Üni. İlahiyat Fak. mezunu
Görevi: Ankara Dikmen Lisesi ve Tokat Erbaa Bereketli İlköğretim Okulu'nda görev yapmış, daha sonra Tokat Pazar Ticaret Meslek Lisesi Müdür vekilliğine atanmıştır. Bu görevde iken, Sivas İli Kangal İlçesi Gedik Mevkiinde 12.10.1995 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı. Görev yaptığı Pazarcık Ticaret Meslek Lisesine verilmiştir.

Adı Soyadı: İbrahim KIZMAZ (1.1.1956–6.1.1992)
Doğum Yeri: Mardin İli Gercüş İlçesi
Ana Adı: Azize
Medeni Hali: Behiye hanımla evli, Hayrunisa adında bir kızı vardır.
Mezun Olduğu Okul: Anadolu Üni. Açıköğretim Fak. Sınıf Öğretmenliği Önlisans Programı mezunu.
Görevi: 1974–1976 yılları arasında Muş İli emrine, daha sonrada Mardin İli emrine atanmıştır. Nusaybin İlçesi Edip Mungan İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 6.l.1992 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: İlyas ACAR (1967–4.5.1992)
Doğum Yeri: Erzurum ili Olur İlçesi
Baba Adı: Adlan
Ana Adı: İsmînaz
Medeni Hali: Sema hanımla evli, Nurcan adında bir kızı vardır.
Mezun Olduğu Okul: Erzurum Atatürk Üni. Kazım Karabekir Eğitim Fak. Coğrafya Bölümü mezunu
Görevi: Erzurum İli Şenkaya Lisesi Coğrafya öğretmeni iken 4.5.1992 tarihinde Şenkaya'da saat 19.15 sularında şehit edilmiştir.
Adı, Erzurum Olur Aşağı Karacasu'da bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: İsmail ÇELİK (10.5.1956–22.2.1995)
Doğum Yeri: Şanlıurfa
Baba Adı: Reşat
Ana Adı: Havva
Medeni Hali: Zeynep hanımla evli, Bilal, Zuhal, Mehmet Hasbi adlarında üç çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Dokuz Eylül Üni. İlahiyat Fak. mezunu
Görevi: İsmail ÇELİK, bir süre imamlık yaptıktan sonra 1986 yılında Gaziantep İli Kilis İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliğine atanmış, 1990 yılında da Siirt İli Kurtalan İlçesi Kayabağlar Ortaokulu'na tayin olmuştur. Bu görevde iken, 22.2.1995 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Siirt ilinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir

Adı Soyadı: Kemal GÖÇER (1959 –3.6.1994)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Silvan İlçesi
Ana Adı: Nafiye
Medeni Hali: Evli. Dilan ve Helin adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Şanlıurfa Eğitim Enstitüsü mezunu
Görevi: Şubat 1982'de Erzurum İlinde başladığı öğretmenlik görevini Gaziantep ve Diyarbakır illerinde sürdürmüş. Diyarbakır İli Merkez M.Akif Ersoy İlköğretim Okulu Öğretmeni iken. 3.6.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Kemal SERT (6.3.1967–16.11.1993)
Doğum Yeri: Konya ili Seydişehir ilçesi
Ana Adı: Dürdane
Medeni Hali: Gülay hanımla evli, Ahmet adında bir oğlu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Gazi Eğitim Fak. Resim–İş Bölümü mezunu.
Görevi: Diyarbakır İli Silvan Endüstri Meslek Lisesi Resim–İş öğretmeni iken 16.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Lokman ÇEKER (1964–12.4.1988)
Doğum Yeri: İzmir İli Ödemiş İlçesi Kaymakçı Köyü
Baba Adı: Musa
Ana Adı: Akkadın
Mezun Olduğu Okul: Kırşehir Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Tunceli İli Pülümür İlçesi A.Hüseyin Gözeli Köyü Öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken, 12.4.1988 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, İzmir ili Ödemiş ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Mahmut ÇATALKAYA (1.4.1964–5.11.1994)
Doğum Yeri: Bursa İli Osmangazi İlçesi
Baba Adı: Memduh
Ana Adı: Hatun
Medeni Hali: Mutlu hanımla evli, Ömer Faruk ve Mahmut Taha adlarında iki oğlu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Uludağ Üni. ilahiyat Fak. mezunu.
Görevi: İlk kez Mardin İli Savur İlçesi Baskavak İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 5.11.1994 tarihinde Savur Çengi Mezrası yakınında şehit edilmiştir.
Adı, Bursa ilinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: M. Mecit YALÇIN (1.1.1958–5.8.1993)
Doğum Yeri: Mardin İli Savur İlçesi
Baba Adı: Sıtkı
Ana Adı: Nuri
Medeni Hali: Türkan hanımla evli, Cahit, Mehmed, Asım, Nur, Tuğba, Yusuf, Zeynel, Feyzah, Hilal, Zehra adlarında on çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü mezunu.
Görevi: Bitlis, Siirt, Bursa ve Diyarbakır İllerinde öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş, Diyarbakır İli Çınar ilçe Milli Eğitim Müdürü iken 5.8.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: M. Mehdi ŞANLI (1955–22.11.1992)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Silvan ilçesi
Baba Adı: Zeki
Ana Adı: Hayriye
Medeni Hali: Fatma hanımla evli, Ranay, Ali, Simge adlarında üç çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü mezunu
Görevi: Diyarbakır ve Bursa illerinde görev yapmıştır, ikinci kez atandığı Diyarbakır'da Silvan Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni iken, 22.11.1992 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: M. Ali DURAK (1968–7.4.1994)
Doğum Yeri: Erzincan İlinde doğan ve OSMANİYE Kadirli nüfusuna kayıtlı
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Gazi Eğitim Fak. Kimya Bölümü mezunu
Görevi: 29.7.1992 tarihinde Diyarbakır İli Silvan Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu görevde iken 7.4.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Ankara ili Yenimahalle ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Mehmet BİROL (10.12.1964–24.5.1993)
Doğum Yeri: Edirne İli Havsa İlçesi Arpaç Köyü
Baba Adı: Nail
Ana Adı: Hafize
Mezun Olduğu Okul: Edirne Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Muş ili Malazgirt İlçesi İyikomşu Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 24.5.1993 tarihinde Elazığ–Bingöl Karayolunun Bilâloğlu mevkiinde saat 18.00 sularında 28 er ve 3 siville birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Edirne İli Havsa İlçesinde çok programlı bir liseye ve bir sokağa verilmiştir

Adı Soyadı: Mehmet DAYAN (1.2.1960–29.1.1993)
Doğum Yeri: Diyarbakır ili Çermik ilçesi
Baba Adı: -
Medeni Hali: Aysel hanımla evli
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır İli Merkez İmam–Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenidir.
Görevi: DAYAN görevine giderken 29.12.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Mehmet Emin ÖZDEN (1953–6.12.1992)
Doğum Yeri: Şırnak
Baba Adı: Osman
Ana Adı: Zeynep
Medeni Hali: Zeynep hanımla evli olan M.Emin ÖZDEN'in Belcin, Nefer, Serbes, Serhat adlarında dört çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Siirt İlköğretmen Okulu mezunu.
Görevi: 1975–1981 yılları arasında Siirt'te, 1981–1984 yılları arasında Konya'da, 1984–1988 yılları arasında Gaziantep'te, 1988–1992 yılları arasında Diyarbakır'da görev yapmıştır. Diyarbakır İli Hazro Avcılar Mezrasında 6.12.1992 tarihinde şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Mehmet FİDAN (1971–25.10.1993)
Doğum Yeri: Kütahya İli Simav İlçesi
Baba Adı: Haşim
Ana Adı: Hamide
Mezun Olduğu Okul: Denizli Eğitim Yüksekokulu mezunu
Görevi: Diyarbakır İli Kulp İlçesi Ağaçlı İlköğretim Okulu Öğretmeni iken, 25.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Kütahya İli Simav İlçesi Bahtıllı Kasabasında bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Mehmet GEREN (1951–23.3.1992)
Doğum Yeri: Mardin İli Cizre İlçesi
Baba Adı: Abdulcelil
Ana Adı: Meryem
Medeni Hali: Süheyla hanımla evli, Serdar, Şirza, Behsat adlarında üç çocuğu vardır.
Görevi: 1971 yılında Ağrı İlinde başladığı öğretmenlik görevini Mardin, Siirt, Diyarbakır illerinde sürdürmüştür. Diyarbakır İli Merkez Ali Paşa İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 23.3.1992 tarihinde şehit edilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Mehmet GEZER (21.7.1950–7.11.1990)
Doğum Yeri: Kahramanmaraş îli Pazarcık İlçesi
Ana Adı: Zeynep
Medeni Hali: Hatice hanımla evli, Kemal, Şule, Sevda, Ayşe adlarında dört çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Erkek İlköğretmen Okulu mezunu
Görevi: Siirt, Batman, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde görev yapmış, Gaziantep İli Araban İlçesi Köklüce Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 7.11.1990 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Mehmet KAPUSUZ (1.1.1966–6.9.1989)
Doğum Yeri: Samsun İli Vezirköprü İlçesi
Baba Adı: Ömer
Ana Adı: Satu
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Kastamonu Eğitim Yüksekokulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Siirt İli Merkez Ekmekçiler Köyü Öğretmeni iken 6.9.1989 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Siirt'te bir okula verilmiştir

Adı Soyadı: M. Nuri DEMİRALP (1946–5.6.1994)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Lice İlçesi
Baba Adı: -
Medeni Hali: Suhbet hanımla evli, Afife, M.Bedi, Selma, Ayşe, Hazine, Büsra. Esra, Abide, Ubclul. Samet, Veysi adlarında onbir çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Bursa İlahiyat Fak. mezunu.
Görevi: Diyarbakır, Ordu ve Antalya İllerinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Diyarbakır Merkez Atatürk Lisesi öğretmeni iken 5.6.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: M. Şirin GÖKDERE (1954–15.9.1994)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Lice İlçesi
Baba Adı: Yusuf
Ana Adı: Emine
Medeni Hali: Remziye hanımla evli, Berzan, Nevroz, Leyla, Emine adlarında dört çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Anadolu Üni. Açık öğretim Fak. mezunu
Görevi: Diyarbakır İli, Silvan İlçesi, Çatakköprü Köyü İlkokulu öğretmeni iken. 15.9.1994 tarihinde Silvan Akyol Köyü yolu üzerinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Mehmet Zeki ÖDÜK (1.1.1957–5.11.1994)
Doğum Yeri: Mardin İli Merkez Yeşilli İlçesi
Baba Adı: Musa
Ana Adı: Hanimi
Medeni Hali: Ayhan hanımla evli, Mehmet ve Emrullah adlarında iki oğlu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Mardin Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: 1979–1983 yıllarında Erzincan'da,1983–1986 yıllarında Elazığ'da.1986–1991 yıllarında Şanlıurfa İlinde görev yaptıktan sonra Mardin İli Savur İlçesi Baskavak İlköğretim Okuluna atanmış ve bu görevde iken 5.11.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Metin GENÇDAL (1966–20.4.1994)
Doğum Yeri: Şanlıurfa İli Siverek İlçesi
Ana Adı: Gazal
Mezun Olduğu Okul: Dicle Üni. Fen Edebiyat Fak. Kimya Bölümü mezunu.
Görevi: Tunceli İli Ovacık İlçesi Yeşilyazı İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 20.4.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Şanlıurfa ili Siverek ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Metin KAYNAR (1905–11.9.1994)
Doğum Yeri: Antalya
Ana Adı: Ümmü
Mezun Olduğu Okul: Selçuk Üni. Fen Edebiyat Fak. mezunu
Görevi: ilk kez Tunceli İli Mazgirt ilçesi Darıkent ilköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Mithat EREN (4.12.1966–5.11.1988)
Doğum Yeri: Ordu İli Ulubey İlçesi
Ana Adı: Sara
Mezun Olduğu Okul: Van Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Mardin İli Dargeçit İlçesi Sümer Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 5.11.1988 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Ordu ili Ulubey ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Muhammed YILDIZ (10.5.1964–25.3.1988)
Doğum Yeri: Trabzon İli Sürmene ilçesi
Ana Adı: Gülfidan
Mezun Olduğu Okul: Siirt Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Mardin ili Dargeçit İlçesi Bağözü İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 25.3.1988 tarihinde şehit edilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Mustafa BOZ (06.11.1966 – 22.02.1994)
Doğum Yeri: Balıkesir İli Bandırma İlçesi
Baba Adı: İsmail
Ana Adı: Müberra
Medeni Hali: Arzu hanımla evli
Mezun Olduğu Okul: Uludağ Üni. İlahiyat Fak. mezunu
Görevi: İlk kez Şırnak İli Cizre İlçesi İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 22.2.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Balıkesir ili Bandırma ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Mustafa GÜMÜŞ (15.5.1970–23.9.1994)
Doğum Yeri: Giresun İli Espiye İlçesi Hisarcık Köyü
Baba Adı: Abit
Ana Adı: İsmet
Medeni Hali: Ülkü hanımla evli.
Mezun Olduğu Okul: İstanbul Üni. Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu
Görevi: İlk kez Batman İli Beşiri İlçesi Çevrimova İlköğretim Okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 23.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, İstanbul ili Gaziosmanpaşa ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Mustafa Saadettin KÜÇÜK (5.10.1975–1.10.1996)
Doğum Yeri: Antalya İli Serik İlçesi
Baba Adı: Ramazan
Ana Adı: Naile
Mezun Olduğu Okul: Erzurum Kazım Karabekir Eğitim Fak. Biyoloji Bölümünü mezunu.
Görevi: 9.9.1994 tarihinde Diyarbakır Merkez Han tepe İlköğretim Okulunda sınıf öğretmenliği görevine başlamıştır. Askerlik görevini tamamladıktan sonra, aynı okuldaki görevine dönen Mustafa Saadettin KÜÇÜK, 1.10.1996 tarihinde Hantepe Köyünden kaçırılarak köy dışında şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Mustafa KARINCA (1962–11.9.1994)
Doğum Yeri: Denizli İli Buldan İlçesi
Medeni Hali: Fatma hanımla evli.
Mezun Olduğu Okul: Dokuz Eylül Üni. İlahiyat Fak. mezunu
Görevi: Tunceli İli Mazgirt İlçesi Darıkent İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Nahit ERGENE (1955–1.1.1994)
Doğum Yeri: Elazığ İli Maden İlçesi
Baba Adı: Askeri
Ana Adı: Müjgan
Medeni Hali: Ülkü hanımla evli, A.Beyza, V.Ugur adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Bursa Eğitim Enstitüsü Fen Bilgisi Bölümü mezunu
Görevi: Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü iken. 1.1.1994 tarihinde Ergani Maden İlçesi karayolunda şehit edilmiştir.
Adı Elazığ ili Doğukent'te bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Necati ÇİÇEK (1957–26.9.1995)
Doğum Yeri: Diyarbakır
Baba Adı: Mehmet Gazi
Ana Adı: Zehra
Medeni Hali: Kozağ hanımla evli, Emine, Hasan, Necip, Ebru, Gizem adlı beş çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Erzurum Atatürk Üni. İlahiyat Fak. mezunu.
Görevi: Diyarbakır Merkez îmam Hatip Lisesi öğretmeni iken. 26.9.1995 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Neşe ALTEN (1972–26.10.1993)
Doğum Yeri: Tekirdağ ili Şarköy ilçesin
Ana Adı: Nazife
Görevi: Diyarbakır İli Bismil İlçesi Çavuşlu Köyü İlkokulundaki görevine 30.9.1993 tarihinde başlamış, yirmi beş günlük öğretmen İken. 26.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Nesrin ÜNÜGÜR (1.1.1966–1.10.1996)
Doğum Yeri: Ankara İli Şereflikoçhisar İlçesi
Mezun Olduğu Okul: Gazi Üni. Fen–Edebiyat Fak. Tarih Bölümü mezunu.
Görevi: Öğretmenlik görevine 6.10.1993 tarihinde Diyarbakır Merkez Hantepe Köyü İlköğretim Okulunda başlamıştır. Bu görevde iken 1.10. 1996 tarihinde Hantepe Köyü'nden kaçırılarak, köy dışında dört arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Ankara ili Mamak ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Nevzat AKDEMİR (11.1.1966–21.6.1993)
Doğum Yeri: Ardahan İli Çıldır İlçesi
Baba Adı: İzzet
Ana Adı: Güllübar
Medeni Hali: Sündüs hanımla evli, Gülen Güneş adında bir çocuğu vardır.
Görevi: Tunceli ili öğretmeni iken, 21.6.1993 tarihinde Tunceli'de şehit edilmiştir.
Adı, İstanbul ili Maltepe ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Nevzat DEMİRCİ (10.8.1955–7.4.1980)
Doğum Yeri: Kars eli Arpaçay ilçesi
Baba Adı: Bekir
Ana Adı: Hafize
Medeni Hali: Şenay ile evli, Özlem ve Nafiz adında iki çocuk babası.
Mezun Olduğu Okul: Kahramanmaraş Eğitim Enstitüsü
Görevi: Kars İli Tuzluca İlçesi, Kırşehir İli Kaman İlçesinde görev yaptıktan sonra Ağrı İlinin Hamur İlçesi Özdirek Köyü İlkokulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 7.4.1980 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Numan KONAKÇI (31.10.1908–26.10.1993)
Doğum Yeri: Denizli ili Tavas İlçesi
Baba Adı: Hasan Hüseyin
Ana Adı: Mahinur
Medeni Hali: Kendisi gibi şehit edilen öğretmen Ayşe hanımla evli, Mahinur adında bir kızı vardır.
Mezun Olduğu Okul: Denizli Eğitim Yüksek Okulu mezunu
Görevi: Diyarbakır İli Bismil İlçesi Babahaki Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 26,10.1993 tarihinde eşi ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, Denizli İli Tavas İlçesi Hırka Köy İlkokuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Nurettin ASLAN (1.1.1968–22.4.1996)
Doğum Yeri: Kahramanmaraş İli Andırın İlçesi
Ana Adı: Elife
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Eğitim Yüksek Okulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: Karaman İÜ Merkez Bayır Köyünde görev yaptıktan sonra, Kahramanmaraş İli Ekinözü İlçesi Altmyaprak Sangül İlkokulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu görevde iken 22.4.1996 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı. Andırın İlçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Nurgül (KALE) ALADAĞ (1969–6.10.1993)
Ana Adı: Elif
Medeni Hali: Kendisi gibi öğretmen olan Bayram bey ile evlidir.
Mezun Olduğu Okul: Atatürk Üni. Fen Edebiyat Fak. mezunu.
Görevi: Tunceli İli Ovacık Yatılı ilköğretim Bölge Okulu öğretmeni iken, 6.10.1993 tarihinde eşi ile birlikte şehit edilmiştir.
Adı, eşinin ismiyle birlikte Tunceli ili Merkez ilçede bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Nuriye AK (5.4.1968–11.6.1993)
Doğum Yeri: Çanakkale İli Gelibolu ilçesi
Baba Adı: Salim
Ana Adı: Nigar
Mezun Olduğu Okul: Uludağ Üni. Fen Bilimleri Fak. Biyoloji Bölümü mezunu
Görevi: 24 Temmuz 1992 tarihinde Diyarbakır İli Merkez Buçuktepe Köyü İlköğretim Okulu öğretmenliğine atanmıştır. Bu görevde iken, 11.6.1993 tarihinde oturmakta olduğu lojmanda şehit edilmiştir.
Adı, Çanakkale İli Gelibolu İlçesi Bolayır Beldesinde bir ilköğretim okuluna ve Gelibolu İlçesinde bir sokağa verilmiştir.

Adı Soyadı: Nurullah SARAÇ (2.8.1969–1 1.10.1994)
Doğum Yeri: Sinop İli Gerze İlçesi
Baba Adı: Turgut
Ana Adı: Bedriye
Mezun Olduğu Okul: Karadeniz Teknik Üni. Giresun Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Erzurum İli Tekman İlçesi Taşkesen Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 11.10.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Sinop ili Gerze ilçesinde Anadolu lisesine verilmiştir.

Adı Soyadı: Ökkeş KAYA (16.2.1967–30.10.1995)
Doğum Yeri: Gaziantep ili İslâhiye ilçesi
Baba Adı: Kadir
Mezun Olduğu Okul: Atatürk Üni. Fen Edebiyat Fak. Sosyoloji Bölümü mezunu.
Görevi: Mardin İli Dargeçit İlçesi Sakarya ilköğretim Okulu Öğretmeni iken. 30.10.1995 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Orhan BAKIŞ (1966–7.10.1993)
Doğum Yeri: Malatya
Baba Adı: Bayram
Ana Adı: Hanım
Mezun Olduğu Okul: İnönü Üni. Eğitim Fak. Kimya Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: ilk kez Tunceli İli Pertek İlçesi Pirinççi İlköğretim Okulu'na atanmıştır. Bu görevde iken, 7.10.1993 tarihinde üç arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir

Adı Soyadı: Orhan GÖK (2.4.1967–19.3.1992)
Doğum Yeri: Kahramanmaraş İli Andırın ilçesi
Baba Adı: Müslüm
Mezun Olduğu Okul: Akdeniz Üni. Burdur Eğitim Yüksekokulu Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu.
Görevi: Mardin İli Kızıltepe İlçesi Küçükayrık Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 19.5.1992 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Adana ili Kadirli ilçesinde bir liseye verilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Adı Soyadı: Orhan KORKMAZ (1956–20.5.1992)
Doğum Yeri: Diyarbakır îli Kulp İlçesi
Baba Adı: Tahsin
Ana Adı: Raziye
Medeni Hali: Ayşe hanımla evli, Cihad, Sidret ve Rodvan adlarında üç çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Dicle Öğretmen Okulu mezunu
Görevi: Mardin ve Diyarbakır İllerinde görev yapmıştır. Diyarbakır İli Kulp İlçesi Merkez İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 20.5.1992 tarihinde saat 18.50 sularında şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Osman ÇİÇEK (1.1.1965–7.9.1993)
Doğum Yeri: Adana İli Kozan İlçesi
Baba Adı: Memili
Mezun Olduğu Okul: Atatürk Üni. Kazım Karabekir Eğitim Fak. Matematik Bölümü mezunu.
Görevi: Kars Merkez Aydınalan Köyü Ortaokulu öğretmeni iken, 7.9.1993 tarihinde Diyarbakır İli Silvan İlçesi Darköprü Köyü mevkiinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Ragip KÖSE (7.3.1968– 11.10.1994)
Doğum Yeri: Mersin İli Silifke İlçesi
Baba Adı: Ali Rıza
Ana Adı: Şefika
Medeni Hali: Nilgün hanımla evli, Yiğitcan ve Ragibe Gülcan adlarında iki çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Selçuk Üni. Fen Edebiyat Fak. Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu.
Görevi: Erzurum İli Tekman İlçesi Katranlı Köyü İlkokulu öğretmeni iken, 11.10.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
Adı, Mersin ili Silifke ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

Adı Soyadı: Ramazan Aydın BİLGE (1964–13.1.1993)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Hazro İlçesi
Baba Adı: Cemal
Ana Adı: Sultan
Medeni Hali: Aişe hanımla evli, Deniz adında bir çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Ağrı Eğitim Yüksek Okulu mezunu.
Görevi: Ağrı ve Diyarbakır İllerinde görev yapmıştır. Diyarbakır İli Merkez Hürriyet İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 13.1.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Recep ÇAKIR (1952–14.1.1980)
Doğum Yeri: Amasya
Ana Adı: Nasibe
Mezun Olduğu Okul: Amasya Eğitim Fak. Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu
Görevi: İstanbul İli Cevrikalfa İlköğretim Okulu öğretmeni iken, 14.1.1980 tarihinde şehit edilmiştir.

Adı Soyadı: Recep OYUR (1955–29.4.1994)
Doğum Yeri: Diyarbakır İli Hazro İlçesi
Baba Adı: M.Sabri
Ana Adı: Belkiza
Medeni Hali: Şükriye hanımla evli, Zozan, Ahmet Arif, Rojda, Leyla, Gülistan, Derya, Kadir Berat. Şirin adlarında sekiz çocuğu vardır.
Mezun Olduğu Okul: Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Fen Bilgisi Bölümü mezunu
Görevi: Mardin ve Diyarbakır illerinde görev yapmıştır. Diyarbakır ili Merkez Gazi Ortaokulu Öğretmeni iken. 29.4.1994 tarihinde şehit edilmiştir.

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Tüm görünmez kahramanlarımız şehit Öğretmenlerimizi şükranla saygıyla anıyoruz. Ruhları şad Mekanları Cennet olsun..

Üst Alt