Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 1900 GÜN 5 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.

Bu Sitede Önce Cevap Verilir Sonra Siz Sorunuzu Sorarsınız

Mümin aynadır bakan kendini görür hadisi şerifinin ispatı. Esedullah şeddelisine ömer hayyamın Allaha isyanını gösteren şiirlerini öğretiyorsun verdiği cevap utanmadan yine ömer hayyamın şiirini yazarak cevaplamış. Esedullah şeddelisi zamanında gizli vadiye m.ali hocanın paylaşımına büyü, ben bu siteye girmem diyerek büyü paylaşılıyor diyerek müslümancık olmuştu.
Esedullah şeddelisine bir o yana bir bu yana yatma şaşkın, karanlıkta maranlıkta kaldın sözleri ile alay ederek cevap veriyoruz XD:XD:XD:XD:XD:


İşte bizim ona ömer hayyamı öğretmemizden sonra şeddelinin cevabı XD:XD:XD:XD:XD:XD:
 
Esedullah şeddelisinin bu durumu hakkında en güzel yorumlar eski insanlardan gelmiş. Esedullah şeddeliside bunu sağolsun bizleri yormamak için kendisi yazmış.
Ne demişler şeytan eşer kendi düşer, ahmak haydarda şeytanı melek zanneder XD:XD:XD:XD:
İşte esedullah şeddelisinin biz demeden kendini anlatan paylaşımı XD:XD:XD:XD:
 
Şeddelinin eşşekliğine bir ispat daha bakın paylaştığına


Mevla bizi yalancı çıkarmadı demiş, Mevla sizi yerin dibine soktu nurkul hocam vasıtasıyla.
Sizin ( haydarı kerra eşşeği ve peşinden giden eşşek sürüsünün yani ) tacizcilere bir site ve birazcık ün uğruna şerefini satan insanlar olduğunuzu ve sitenizdeki bayan üyelerinize tacize kalkışmış insanlarla dost olabildiğinizi internette herkesin gözü önünde açığa çıkardı.
Aynı şekilde sizin yalanın günahından bahseden ama devamlı yalan söyleyen insanlar olduğunuzu açığa çıkard.
Sizin iftiranın günahından bahseden ama kendisi iftira atan ama kendileri iftira atan insanlar olduğunu açığa çıkardı.
Onların yanar döner orada öyle burada böyle insanlar olduğun u açığa çıkardı.
Yani sizin bu durumlarınızın açığa çıkmasına vesile olan nurkul hoca sizin şerefsiz ve haysiyetsiz insanlar olduğunuzu açığa çıkardı rezil etti. kaç kere yanardönerliğinizin resmi ortaya kondu.
Bu şerefsizler Allahın kudretini inkar eder güneş batıdan doğmaz bunun anlamı başkadır derler sünnetullaha ters olduğunu iddia ederler ama sünnetullahın ne olduğunu bilmezler.
İnsanoğlunu peygamberler bile islah edememiştir kaç kere helak edilmiştir insanoğlu.
Peygamberler iman nurunu yaymaya çalışmış, küfür ehlinin ne kadar asaletsiz insanlar olduğunu açığa çıkarmışlardır sonrasında helakı ise Allah etmiştir peygamberler değil. Sünnetullahda budur peygamberler irşad eder, irşad olmayanların başına neler geleceğini, imandan kaçanların ne kadar asaletsiz, günahkar ve kötü kullar olduğunu ispat eder, Allah helak eder.
Nurkul hocamda peygamber varisi alimler gibi irşadına vesile olacağına vesile oldu, inkar ehlinin ne kadar rezil rüsva, ve müslümanım deselerde putperest mantığına sahip insanlar olduğunu açığa çıkarıp rezil etti. Gerisi Allahındır, ama bu dünyada ama öteki dünyada.
Şeddeliler materyalist kökenli oldukları için hayvanlardan aşağı düşmüş olmalarının onlar için hiç bir önemi yok. Şeref, asalet, onur, haysiyet önemsiz bu insanlar için ancak domuzlar gibi vücuduma bir şey olmadıki diye zırlıyorlar. Ama hayatları zorluk içinde, koyunlarındaki eşleri bile hasta olmuş durumda gizliyorlar kadın facebook ta neler paylaşıyor mutsuzluktan bu namussuz mutluyum diye geçiniyor karı koca değil her halde bunlar onun üzüntüsü bunu mutlu ediyor XD: nese . Peygamberimiz ayı ikiye bölmüş yine inkar ve küfür ehli yine inkar etmiş.
Hepinize çok şey oldu esedullah şeddelisi, tecavüzcülerden özür dilemeniz bile sizin ne kadar mallaştığınızın ve neleri kaybettiğinizin göstergesidir.
Maymuna insan demekle maymun insan olmayacağı gibi, yaptığınız şerefsizliğe din demekle sizler müslüman olamazsınız.
İlimden bahsedersiniz ama düşünemezsinizki hiç biriniz googleden alim değilsiniz bunu düşünemiyorsunuz. Ama hiç bir google nurkul hocamın yaptığını yapamıyor.
Hal ehli ile söz ehli arasındaki fark budur işte, hal ehli nurkul hocam gibidir, dediği yerine gelir. Söz ehli ise haydarı kerra eşşeği ve onu takip eden avaneleri gibidir, ancak konuşur ama herşeyini kaybeder, çıplak karı gibi kalır.
Nasıl bir insanın elbiselerini tamamen soyunca sadece bedeni kalır sadece bir tutam et olur, söz ehlininde şeref, asalet gibi elbiselerini soyunca çıplak kalır sadece vücudu kalır bir tutam et olur.
Burda ahmaksa vücuduna bakar bakın benim vücudum yerinde bana bir şey olmadıki der, düştüğü rezilliğe kör olurcasına.
Aynı haydarı kerrra, esedulah eşşeklerinin şu an oldukları durum gibi XD:XD:XD:XD:XD:
 


Önce kötü evlat anasına sövdürürmüş, bunu son cümlesine hitaben yazdım, içinizden bir erkek çıkmadı kelimesine hitaben. Esedullah senin karı kılıklı hocan haydarı kerrar çokmu erkek ağzını açıp tek kelime edemedi korkusundan sizin gibi kapı bekçilerine muhtaç kaldı. Esedullah bizlerin hepimizin telefonunu biliyorsunuz ne zırlıyorsunuz, yalancı oloan şerefsizdir unutma.
Senmisin erkek, bana dansözü hatırlatıyorsun esedullah.
Hani ulvi hocalarımnıza iftira atıyordunuz ya kendileri küfrettiriyor diye bak kendine küfrettiren sizsiniz. Yine mümin aynadır bakan kendini görür hadisi şerifi ispat oldu.
Önce şu tırsak haydar hocana de, nurkul hocamın binde biri kadar erkek olsun sizin arkanıza saklanmasın.
Alman dansözleri gibisiniz, nurkul hocamın kurtuluşu zor değil sizin kurtuluşunuz zor.
Aklınız sıra dinsizliğiniz uğruna kendinizi feda etmeye çalışıyorsunuz ama Allah oyun yapanların en hayırlısıdır.
Nurkul hocamlar sizin gibi, star gibi şerefsizlerin boğazına birgün biri domuz ilmeği takarda kendi üzerlerine kalır diye sizlerle zahir alemde mücadeleye girmezler.
Çünkü sizler leş köpekleri gibisiniz, aç kaldığınız yerde birbirinizi yersiniz. Aç köpekler sizi, açlık başınıza vurmuş kuduz köpekler gibi saldıracak yer arasınız.
Kırmızı yazılı yeri görememiş zavallı, olum gözün önünde ananı şapsalar sen bu körlükle göremezsin. Stardan özür dileyen siz değilmisiniz şerefsiz. Nisraya sor bakalım konuyu ne için açmış, kendine tacizde bulunulma konusunu kim için açmış.Nisraya sorarsan görürsün tacizcilerden özür dilemiş olduğunu. Aslında bunu it gibi biliyorsunda dümbüklük kanına işlemiş, yalancının annesine küfredilirken yine yalan söylüyorsun. Sen almanyadsa kala kala almanlaşmışsın domuz herif, şerefin olsa yalan söylemezsin.
Nisra üyeniz değilmi, onu taciz edenler sizin özür dilediğiniz starların hocam dediği insanlar değilmi şerefsizler sürüsü.
Senin ve haydarı kerrarın ahlaksız tek kelamını göstermeye gerek yok, ama ahlaksızlık içinde avrupalılaşmış olduğunuz ortada.
Avrupada adamın karısıyla zina yaparsın gık çıkmaz ve hatta teşekkür eder sana.
Sizin Allahınıza kitabınıza şeyhinize küfrederler gık çıkmaz sizden ve hatta özür dileyip teşekkür edersiniz onlara.
Avrupada insanlar kendi kızlarını flört adı altında zinaya teşvik eder ve kendi elleriyle şaptırırlar.
Siz haydarı kerrar adı altında yalancıya küfredilirken yalan söyler kendi ellerinizle kendi ailelerinize küfrettirirsiniz.
Daha saymaya gerek bile yok, bumu edebiniz, bu edebiniz değil şerefiniz, siz şerefsizsiniz.
Nurkul hocam ne Allaha ne kitaba ne peygamberine küfrettirmez, bunu bırakın kendi talebelerine bile küfrettirmez.
Ulan şerefsiz esedullah senin hanımın rayihaya hocanın eteğinin altı sıcaktır diye küfredildiğinde sen erkek olamadın, bunu diyenlere nurkul hocam küfretti ve hadlerini bildirdi, ne konuşursun şerefsiz.
Erkek olaydında o zaman sen cevap vereydin.
Alalh'ın kudretini inkar ettiğiniz her halinizden belli. Güneş batıdan doğacakmış amerika müslüman olacakmış, güneşin batıdan doğması sünnetullaha tersmiş. Allahın kudretinin zahir alemde açığa çıkması sünnetullahın kendisidir. Bunu kabul etmeyen sünnetullahı red etmiş olur. Amerika dünyanın süper kuvvetiymiş bunlar sizin said nursinizin fikirleri.
Allahın kudretini bilen için amerika süper kuvvetmi olabilir, hiç olur ancak.
Şu süper kuvvet amerika 2. dünya savaşında yenildi yahudi ayştanın desteğiyle 200.000 kişiyi öldürdü kendini kurtarabilmek için.
Kore savaşında yenildi kendi askerlerini kurtarabilmek için Türk askerleriniş cephede bırakıp kaçtı.
Irak savaşında ufacık ırağa kıçı yemedi 27 devletle birlik olup saldırdı utanmdan yinede yenildi Türkiyenin ırağı arkadan vurması sonucu kazandı. Ama kaymağı şimdi tek başına kendi yiyor.
Şu şerefsiz amerikayı said nursi nasıl hangi ilhamla asrın süper gücü görmüş biz anlamadık, her seferinde amerika yeniliyor said nursi rezil oluyor.
Sovyet rusyada çıkan kominzm ve ateizme deccal dediniz, hani amerika ile birlik olup yani amerika müslüman olup komizmi ve ateizmi yıkacaktı, daha amerika müslüman olmadan kominizm ve ateizm kendiliğinden yıkılı.
Sizin ne dandik ilahınız var verdiği ilham bir türlü tutmuyor dangalak herif XD: XD: cemaleddin afgani mason abduh gibi sapıkları öven de said değil mi kıyamet tarihini bilmeye kalkan kurtuluş savaşında peygamberimize sırt çeviren dangalak körler XD:
O kadar hırıstiyan uşağı olmuşunuzki huyunuz huylarına suyunuz sularına benzemiş alman esedullah XD:
Senin şu müslüman dediğin ozan abdullah şerefsizimi, hani şeyhnur şerefsizi peygamberimiz benle zina yapıyor, evliyalar benle flört yapıyor dediğinde nurkul hocam hadi ordan sen cinlerin oyuncağı olmuşsun dediğinde nurkul hocama küfreden şereefsiz değilmi. Şeyhnuru ehlullah kabul edip, peygamberimizin şeyhnurla zina yaptığını savunan sütü bozuk değilmi.
Esedullah mümi,n aynadır bakan kendini görür, önce müslüman olmanız lazım demişsin ya, hakikaten kendinizi görmüşsünüz. Önce müslüman ve adam olmanız lazım.
Siz Resulullahın şeyhnurla zina yaptığını kabul eden şerefsizlersiniz, sizin dinle imanla alakanız yok.
Nasıl ozan abdullah nurkul hocamdan tehdidi yeyince kıçı kırık köpekler gibi kaçı dikkat et sıra sana gelmesin esedullah.
Tüm alem bilirki nurkul hocam sendende, haydarı kerrardanda, tamamınızdanda mert ve doğru sözlüdür. Size yaparsa aynısını insanlar sizin değil nurkul hocamın dediğinin doğru olduğunu bilir. XD:
Müslüman olabilmeniz için, ehli sünnet olabilmeniz için peygamberimizin zina yapmayacağını bilmeniz lazım.
Gelelim size sizmisiniz ehli sünnet biriniz emir sultan faiz yer, faiz parasıyla hacca gider, borç alır ödemez. suskun amerikayı ilah zanneder, karıya kıza sataşır küfürleri saymaklar bitmez haydarı kerrar zaten sahtekarın önde gideni, ozan abdullah peygamberini zina isnat eden insan, kurtuluş zor tükürdüğünü yalayan bir insan. Gökçemi hadisler o zamanı kapsar deyip bu zamanda hadisleri red eden. Emir sultanmı müslüman ifrtilerle evlenmeye kalkan. Senmi müslümansın esedullah senin burda sükütle star hakkında tartışmaların duruyor lan it ama sukut da orda admin XD: bak işte bu kadar körsünüz XD: bu sitede sukut starın adamı bilmem ne dikkatli olan vs. diyen sen orda sukut admin olmuş ses çıkarmayan sen işte tecavüzcülerle billik olmanızın başka ıspatı kör XD:m.ali hocanın sitede büyü var diyip girmeyen şimdi m.ali hocayı yere göğe sığrıamayan yanar döner dansöz dönek esadullah seni yalancıya küfredildiğini bile bile bol bol yalan söyleyen.
Sizin müslümanlığınıza ve ehli sünnet olduğunuza ancak kadir inanır XD:, başkası inanmaz.
yalancılık ve şerefsizlik içine işlemiş esedullah, eşini faceden takip eden yok, ama gördüğünü inkar edende yok. Takip nedir istemdışı gizlice olur, senin eşinin facesi hacklenmedi, paylaşımları gizliydide şifresi gizlice kırılmadı. Zaten her paylaşımı ortadaydı bizde gördük. O kadar yalancısın ki bunu bile iftiraya çevirmeye çalışıyorsun.
Görülmesini istemiyorsun gizlilik ayarlarından eşinin facesini dışarıya kapatırsın arkadaşlarından başkası göremez mal, ne bize iftira atıyorsun.
Demekki sen bu gerizekalılıkla giydiğin gömlek kırmızı olsa ve biz esedullah kırmızı gömlek giymiş desek beni takip ediyorlar diye iftira atacaksın gerizekalı. O zaman evinden dışarı çıkma.
Eşimin tırnağı olabilirmisiniz diyorsunda bunu bize değil kendine söyle. Hakikaten eşin temiz ve çilekeş bir insan, bir çileden kaçtı senin gibi bir çileye düştü, ulan mal üçü bir arada sözleri senin sözün değilmiydi, asıl sen eşinin tırnağı olabilirmisin gerizekalı.
Önce eşine layık ol, üçü bir arada beşi bir arada kelamlarını unut XD:
Nurkul hocama bir kafa tuttunuz yerin dibine geçtiniz, hep böyle rezil hep böyle sefilsiniz, Allah kimseyi sizler gibi ahmak etmesin.
Bizim hepimiz erkeğiz, küfürlere karşılık vermemizden belli, sizin gibi annesine küfredene baba deyip bayan üyesini taciz edenden özür dilemedik biz hiç. Asıl sizden erkek çıkmadı hep dansöz hep şerefsizsiniz.ben sizin gibi dansözlerle uğraşmaktan bıktım siz kıvırmaktan bıkmadınız XD:
 
Önce esedullah denen dansöze ne denir bilmiyorum. Tükürsem yüzüne yağmur yağdı zannediyor.

Ağzı küfür dolu mahluk bu cevabı verebilir demiş zatende asıl küfürbaz kendisi. Yalancıya küfredildiğini bile bile kendi annesi ailesi küfür yesin diye devamlı yalan söyleyen kendisi. Annesini, ailesini küfüre layık görüyorki yalana devam ediyor. Biz bu gerçeği dile geçirince birde bize utanmadan küfürbaz diyor. Kötü evlat anasına sövdürümüş esedullah, yalancıya küfrediyorlar, o zaman iyi evlat ol yalan söyleme dangalak herif.

Haklısın haydarı kerrar o kadar ahlaklıki annenizi taciz edeni baba bilmeyi öğretmiş size. O kadar ahlaklıki kendi bayan üyelerini taciz edenlerden özür diliyor taciz edilen bayanı susturmaya çalışıyor. Aynı ateist kominist sovyetler birliğindeki gibi. Ordada polit büro üyeleri istedikleri bayanı taciz eder, polit büronun emir eri kominist askerlerde taciz edilen bayanı ve ailesini, susturulardı. Ne ahlakmış be, nisranın yüzüne utanmadan bakabiliyormusunuz.
Ne haydarı kerrar nede siz tamamınız ne ulvi hocam kadar nede nurkul hocam kadar olamadınız.
Ulvi hocam ve nurkul hocam sizler gibi dönek ve tükürdüğünü yalana değil. Bir kere verdikleri sözden dönmediler, bir kere bile geri adım atmadılar. Onlarda sizdeki geri vites ve dansöz edebiyatı yok.
Bu arada oyun yapanların tuzak kuranların belki sizler gibi tevil yapmışızdır. XD:
Lan dangalak esedullah tuzak kuranların en hayırlısını oyun yapanların en hayırlısına çeviremiyorsunda nasıl güneşin batıdan doğmasını amerikanın müslüman olmasına çeviriyorsun. Nasıl kominizmi ve ateizmi deccale çeviriyorsun. Bak Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır ayetinin ispatı bu. Kendi ağzınızla cehaletiniz açığa çıktı cühela herif. Sakın oyun kuranlar kelimeside bize ilhamla gelen size karşı Allahın oyunu olmasın dangalak herif.

Nurkul hocam daha ne yapsın gerizekalı herif adam resmen tek kelimesiyle hepinizin üzerinden geçti. Ne şerefinizi bıraktı, ne asaletinizi. Ne kadar rezil yalancı dinden uzak kıskanç sahtekar insanlar olduğunuzu açığa çıkardı.
hatırlarsan ulvi hocam anlatır abdulkadir geylani benim ayağım diğer velilerin boynu üzerinedir dediği zaman velinin biri itiraz eder. Abdulkadir geylani ona derki boynuna domuz hayası değsin. Bu veli gün gelir bir papazın kızına aşık olur, papazın çiftliğinde çalışmaya başlar. Birgün çiftlikte papazın domuzunun biri hastalanır onu taşımak için boynuna alır o sırada domuzun hayası velinin boynuna değer. Veli hayayı boynunda hissedince abdulkadir geylaninin sözü aklına gelir hemen domuzu atar gider özür diler tövbe eder.
Nurkul hocam size bir söz söyledi, bak tacizcilerin ayağının altına düştünüz. Tacizcilerin emir eri oldunuz. Sizi ne savunduğunuz said nursi koruyabildi nede bağlı bulunduğunuz şeyhleriniz. Hatta şeyhiniz bile sizle beraber batmaya başladı. Hani şeyhinizin meşhur lafı bir şeyh müridinin gece yatarken kaç defa sağa kaç defa sola döndüğünü bilmezse evliyalık değil eşkiyalık yapsın.
Artık şeyhiniz eşkiyalık yapmaya başlamıştır XD:. Bakın sizin bu kadar yalan ve iftiranızı göremiyor. Tacizcilerden bile özür dileyebilecek kadar aşağıya düşmenize engel olamıyor XD:
Nurkul hocam koynunda yana eşini rahatsızlığına geri döndürdü hemde söyleye söyleye. Hanginiz koruyabildiniz senmi haydarı kerrar ahmağımı, yoksa onun şeyhimi,, said nursimi.
Hadi bakalım haddinizi bilin, şerefi olan insana en büyük kayıp şerefini kaybettirmektir. Şerefi olmayan insan ise senin gibi sadece vücuduna bakar XD:

Yalancının annesine ailesine küfrediliyor, sen hala utanmadan insanların gözüna baka yalan söylüyorsun. Al yalanın ispatı ve ehli sünnet ve islam düşmanı olduğuınuzun ispatı.Sükut kim, sizin şu anki sitenizin yöneticisi. Siz bir siteye, birazcık üne vede bolca paraya kendinizi ve şerefinizi sattınız.
Bakalım sen star hakkında ne diyormuşun yanar döner herif.

Demekki siz esedullah haydarı kerrar ve sen ve ardınızdan gelen diğerleri demekki menfaat uğruna şarlatanlarla birlik olabilen ve menfaat için şarlatanlardan ve tecizcilerden özür dileyebilen insanlarsınız.

Gerizekalı desem sana gerizekalılar bile senden akıllıdır. İnsanları değilde hayvanlarımı karıştırtacağız, bulutlardanmı bahsedeceğiz. İnsanlar haricinde işte sizlerden bahsediyoruz birde insan olan nisradan XD:
Nurkul hocam insan değilmiydi, aklınız sıra kendi çirkefliğinizle lekelemeye çalışıyorsunuz ama hepiniz şeyhinizle saidnizle beraber kendiniz lekeleniyorsunuz. İnsanlar arasındaki konular insanlar yani kişiler arasında geçer, sen insan olmadığın için esedullah bunu garip karışlayıp işlerinize kişileri karıştırıyorsunuz ditebilirsin XD:
Stara dün şarlatan diyorsun bugün cahil değil diyorsun kendi bayan üyeni yalancı çıkarıyorsun. Esedullah seni,n kızına taciz ederler birgün o zaman kızına dersin artık kişileri işlerine karıştırma diye XD:
Hakikaten nurkul hocamın size dediği herşey doğruymuş, ispatını yaptın yani bugün.

Esedullah hakikaten sen nesin be. Yalancının ailesine sövüyorlar deniliyor annenden utanmadan karından utanmadan hala yalan söylüyorsun. Nurer ve ulvi hocamın adını ağzına almadan önce yedi sene tövbe istiğfar etmen lazım lağım herif. Senin verdiğin resimler nurer ve ulvi hocamın internete ilk çıktığı ve her siteye kayıt olduğu zamanlar. Senin haydarı kerrarında sende o zamanlar yalakydın hemde hakareti yiye yiye. Bak esedullah ailesine küfrettirmekten zevk alan esedullah dürüstlük böyle olur. Bizim yöneticide açılan konularımız, hatem hocam bu yazışmalar insanlar arasındaki tartışmalar henüz başlamadan olmuştur, tartışma ve fitneden önceki arada hüsumet yokken olan konuşmaları gündeme getirmeniz yalancılık ve iftira olur deyince açılmamjıştı. Tarihlerine bak.

24 Nisan 2013 den beri bu konu açılmamış bizde. Senin gibi sahtekar atan olan yahudiler gibi beyaz duvara çamur at lekesi kalmazsa izi kalır mantığıyla aklınız sıra ulvi hocalarımızı şerefsizce lekelemeye çalışmaktasınız.
İşte sizin star size hakaret ederken yalakalıklarınız ozaman vede ardından söyledikleriniz. Bak senin yaptığını sana yapıyorum.Esedullah şimdide onların kapı köpekliğini yuapmaktasın XD:

Kovuldunuz yere niye gidiyorsunuz esedullah, hakikaten gerçekleri görmüşünüz bak, haydarı kerrarın bir icraati olmadığını ve anca ulvi hocalarımızın kapısında kapıo köpeği olduğunu görmüşünüzkü stara artık biat etmeye başlamışınız XD:
Evet haydarı kerrarı haydarı kerrar eden ulvi hocamdı yoksa haydarı kerrar iblisni kimse adam yerine koymaz, artık yinede adam yerine koyan yok. hak ettiği yere layık olduğu yere gitti.
Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen iki kuruşa seni satar. haydarı kerrar ulvi hocamın kendisine yapılan iyiliği karşı vefası yüzünden sırf siteye davet edildi diye teşekkür olarak bu kadar kollandı adam olduğu için değil.
O da bunu kaldıramadı hızır aleyhisselamın sözü gereğince aslıhu neslihu hak ettiği yere döndü, zavallılığa XD.
Bu arada nurer hocam ve ulvi hocam herkese kardeşim diye hitap ederler. Düne kadar sizin tamamınızın ulvi ve nurer hocama abi ve can hocam gibi yalakalıklarınızı unuttunuz galiba.
İşim var devamı gelecek bekle.
 
Şimdi esedullah eşşeği, katmerlisi, yalancı ve sahtekarı, aynı haydarı kerrar hocan gibi sahtekar, yalancı ve yanardöner oluksun. Allah ahirettede sizi haydarı kerrarla aynı yere göndersin XD:
İşte hatem hocamın tartışmalardan önce olan konuşmaları açmak yalancılıktır diyerek daha starlarla tartışma çıkmadan önceki konuşmaları açtırmadığı konuların linkleri hepsini açığa alıyorum iyi bak. Kör gözün açılsın.
İşte ulvi ve nurer hocamın daha ilk siteye girdiğinde şerefsizce yalakalıkmış gibi göstermeye çalıştığın tanışma konularının resmi. Sonrada özür dilediğiniz starın sitesindeki dini gerçeklerden bahsedeceğiz.
Esedullah havas yurdu hakikaten ulvi hocalarımın dediği gibi dinsiz bir site. Haydarı kerrar ise müslüman değil ya ateist yada münafık dininden bu kadar çok taviz verdiğine göre. Haydarı kerrrara vekillik veren şeyhi ise daha ateistle münafığı ayıramayan tam bir eşşek demekki hemde katmerlisinden.

http://www.ilimyuvasi.com/forum/yonetici-haberlesme/21819-kerrar-star-dostlugu.html


http://www.ilimyuvasi.com/forum/duy...nin-isbirlikcileri-umarim-gozunuz-acilir.html

İşte kimin dürüst ve mücadelesinde bile yalana kaçmadığı, kimin yani sizin ise ne kadar sahtekar ve yalancı olduğunuzun en büyük ispatı bu esedullah şeddelisi.
Siz düşmanın silahını değil inancını alıksınız, onun için yenilmeye ve yalana mahkum ve yenilmeye mecbursunuz XD:
Şimdi ulvi ve nurer hocamın verdiğiniz resimlerdeki sitedeki duruşuna. Asrı saadeti tavsiye etmiştir. Gelin size öğreteyim demiştir. Onlarında ateistlerle birlik olduğunu öğrenince ordan çekip gitmişlerdir ve bir daha dönmemişlerdir.
Siz dansöz yapılı esedullah zamanında starın yalakasıydınız sonra ulvi hocamın yalakası olup stara ters döndünüz, şimdide çıkar ve menfaatleriniz gereği satara yalakalık yapıp ulvi hocama ihanet etmeye çalışıyorsunuz.
Aklıma nurkul hocamın sözü geldi bu huyunuzu annenizden aldıysanız babanıza acırım XD:
Devamı gelecek bekle işim var.
 
Esedullah sahtekarı ulvi hocalarım Fatih Sultan Mehmet hanlara benziyor. Nasıl Fatih Sultan Mehmet Han çağ açıp çağ kapattırırdı, ulvi hocalarımda sizin gibi hıyarlara site açtırıp site kapattırmakta. Ne o resmini eklediğin ruhsal enerji kapayılmış XD:
Yalancılığınız açığa çıkmasın diyemi yoksa. XD:
Bunu yazdım ya artık yeniden açarsınız, o site medyum olcayın reklamının verildiği site değilmiydi, ondan öncede medyum burak ve medyum dolunay reklamı verilmişti straın sitesinde.
Siz ne kadar sahtekar, yalancı ve yanardöner insanlarsınız esedullah, haydarı kerrar eşşeği sizide kendi gibi dansöz yapmış XD:
Özür dilediğiniz starın sitesinden resimler size.
İşte bize ehli sünnet olmanız için diyorsunuz ya sizin müslüman olabilmeniz için önce bunları öğrenmeniz lazım
Olum şu resim bile sizin ne mal olduğunuzu ve dinden ne kadar uzak olduğunuzu göstermeye yeterlidir.
Havas yurdunda müslüman nikiyle teşekkür eden hıyar senin müslümanlığın bu yüzyıl dini olan bahailiğidemi hak mezhep kabul ediyor XD:


Olum esedullah siz salak salak insanlara ehli sünnet olmanız için şu bu lazım demeyin. Önce kendi kıçınızı örtün islamı öğrenin, özür dilediğiniz insanların neleri hak mezhep gösterdiğine bakın sonra adam olun gelin ulvi hocalarımızın ayaklarına kapanın özür dileyin.
Ne nurkul hocaymış be tek sözüyle sizi böyle insanların kucağına attı haydarı kerrarınızla beraber. Bak gece müridinin kaç defa sağa sola döndüğünü bildiğini iddia eden şeyhiniz bile kör oldu XD: bırakın sizi korumayı kendini bile koruyamadı.
Siz hatem hocaya para tuzağı diyordunuz ya bakalım kimmiş para tuzağı.
O ne özür dilediğiniz insan medyum reklamı yapıyor, yoksa sizler medyum olcaya para için şerefini satan sahtekar ve yalancılarmısınız.
Bu ne
İşte resmini koyduğun ve özür dilediğin starın sitesinde medyum reklamı
Siz dansözsünüz hani büyü var diyerek gizli vadiye girmemiştin ya bekle starın sitesinden büyü örneklerinin resmide gelecek esedullah münafığı ve haydarı kerrar denilen islam ve müslüman düşmanı.

Sen büyü var diye gizli vadiye girmeyen şerefsiz esedullah starın sitesine nasıl girdin o zaman. Bu büyü resimleri nedirİşte senin ve haydarı kerrarın şerefsiz birer sahtekar ve yalncı olduğunun ispatı daha.
Bak medyum olcay aşk büyüsü için mail atın diyor üçü bir arada için mail attınmı medyum olcaya esedullah şerefsizi XD:
 
Esedullah şerefsizi işte senin ulvi ve nurer hocamıza iftira atttığının ve haydarı kerrar ve senin ne kadar yalancı, iftiracı ve yanar döner olduğunuzun bir ispatı daha.
İşte senin koyduğun resim ufak koymuşsunki insanlar okuyamasın diye.

İşte dediklerin esedullah sahtekar ve şarlatanıİşte resimlerin gerçekleri esedullah sahtekarı, sen insanları yanıltmaya çalışmaya ve kandırmaya utanmıyormusun. Peki o şeytanın evliyası şeyhin iblis haydarı kerrar sana bu kadar yalana nasıl i,zin veriyor, yalan islamda yoktur söyleme demiyormu. Ne mal olduğunuz zaten burdan belli.
İşte senin koyduğun resmin büyültülmüş hali ve içinde yazanlar. Tarihlere bak esedullah iftiracısı sonra içinde yazanlara.

Bak hoşgeldin diyenlere hoş bulduk diyor ulvi hocam. hepimiz kardeşiz diyor. Yani nurer hocam yeni kayıt olmuş kendisine hoş geldin diyenlere hoş bulduk kardeşim diyor.
Sahtekar ve edep adap bilmez esedullah yeni gittiğin bir yerde sana hoş geldin diyenlere sen ne diyorsun savulun bre küffarlarmı, edepsiz herif XD:
Bak meczupta ulvi hocamdan özür dilemiş yani ulvi hocama yalakalık yapmış o zaman allameliğini kabul etmiş.
O zaman esedullah efendinin efendisine itaat et ve özür dile. Senin efendin star onun efendisi ulvi hocam XD.
Bu senin mantığın esedullah şeddelisi XD:
Esedullah şeddelisi batıl sabun köpüğü gibidir yok olur gider, bu batıllıkla bak nasıl yok oluyorsunuz XD:
İşte koyduğun resimle aynı tarihli nurer hocamın yazısı bak girer ne demiş esedullah iftiracısı, şeddeli esedullah

Bak üyelik tarihine havas forumda mart 2011 konunun açılma tarihine bak mart 2011, ulvi hocalarımız
girer girmez her sitede bu uyarıları yaparlar. Aynı ruhsal enerjide 9 eylülde tanışma konusu açılıp sonra uyarılarını yaptıkları gibi

İşte yalanın ve şerefsizliğinin ispatı esedullah.
Esedullah bir insan ailesinin tecavüze uğrayacağı yere kendi eliyle götürmez, yalancıya küfredilen yerde bile bile yalan söylemek kendi elinle kendi aileni tecavüz edileceği yere götürmektir.
Sen nesin mal herif deyu.. mu dümb... mü
Susta adam zannetsinler seni, artık iftira ve yalanı bırak.
 

Esedullah verilen resimleri inkar edersin, resim eklenmez hani resim vermemişsin dersin esedullah hakiki oynar başlıksın. hanımına sor olum, o senin gibi yalan söyleyeceğim diye ailesine küfrettirmez. Hanımın bile senden daha erkek, daha şerefli, daha dürüst. Hanımın kadar erkek olsaydın adam olurdun esedullah iti.

Senin değil ağzını tüm bedenini tuvalet temizliyiciler ile yıkasak sen yine temizlenmezsin esedullah. Çünkü sen orjinal bir büyük abdestsin.
Said nursinin bediizaman olduğunun ispatı nedir, veli olduğunun ispatı nedir. Allahtan ilham aldığını iddia edip aldığı ilhamlarda hata bulunan bir insan. Allahı hata yapar gösteren bir insan. Ebced hesabı sadece kendini gösterirmiş buda kuran ilmiymiş gibi gösteren hadi ebcedle bizi göster dendiğinde cevap veremeyecek bir insan. Yani Allahın ilminde eksik ve hata olduğunu ispat eden bir insan. 14 senelik islam alimlerini yalanlayıp Allah bana ilham verdi doğrusu bu diyen 2. Abdulhamidin deli diye tımarhaneye kapattırdığı insan.
Kominizme, ateizme deccal deyip amerika islam olursa deccal yok olacaktır yani kominizm ateizm yıkılacaktır deyip, amerika müslüman olmadan kominz ve ateizm yıkılan ilham aldığı ilahı geleceği bilemeyecek kadar cahil bir insan.mason abduh ve cemaleddin afgani gibi sapıkları övmesine zaten hiç şaşmamalı.
Güneşin batıdan doğmasında Allahın kudretini kabul edemeyecek kadar inancı zayık, sünnetullaha terstir diyerek mecazi mana vermeye çalışan ama ilham olduğunu iddia ettiği mecazi mana yukarıda örneğini verdiğimiz gibi yıkılan ve hatası ortaya çıkan bir insan.
Senin said nursin hangi beni israilin peygamberine benziyor hiç birine. Ama incil, tevratı kendileri yazarak bozan haham ve hırıstiyan azizlere benziyor. Çünkü kurana kendi mana vermeye kalkıyor ve buna ilham diyor.
Said nursi peygamberimizin ve evbliyaların savaştığı kurtuluş savaşında peygamberimize ve evliyalara sırtını dönerek giden ve hırıstiyana tek kurşun atmayan bir insan. Bu savaşta ölen hırıstiyanlar içinde şehit hükmünde olan vardır derken, Peygamberimizin savaşıona destek verdiği mustafa kemale süfyan diyen bir insan. Peygaberimiz ve evliyalara karşı savaşırken ölen hırıstiyanlar içinde şehit hükmünde olanlar varmış, sahimi. Buna ancak kadir inanır. Esedullah siz işte bu kadar gerizekalısınız.
Ermeniler çocuk katledip müslüman kadın ve kızlara tecavüz ederken ermenilere valilik ve kaymakamlık verilsin diyen bir insan.
O zaman esedullah senin yazdığınla cevap verelim mademki velilere iman vardır nurkul hocama ulvi hocalarıma biat edeceksin.
Bak beni israil oğullarının peygamberlerinden hz süleymanın varisi gibi hareket edebiliyorlar.
Sizin haydarı kerrar eşşeği gibi şeytana melek deyip rezil olmuyorlar en azından XD:
Bak asrı saadet diyorlar bize uymayın insanız hata yapabiliriz diyorlar. Sizin gibi biz rabbimizle muhatabız demiyorlar, said nursi demişti rabbimle muhatabım sözünü imalı olarak. Rabbim bana ilham veriyor o da sizin gibi tökezledi. Aslıhu neslihu XD:
Küfür tek millettir sözünün ispatını yaptınız siz.
Biz şeyhiz, veliyiz alimiz demiyorlar sizin gibi. Siz şeyhlik iddia edip her türlü yalan ve iftirayı atıyorsunuz. Sizin gibilere şeyh denmez şeytan denir.
Bak bunlar benzerlikler esedullah münafığı

Ulvi hocalarımız asrı saadet dedi işte başlarında taşıdıkları banneri

kırmızı çizili yerlere dikkat et. Bak başlarının üstünde Allah ve peygamberimiz var annem babam sana feda olsun ya resulullah diyorlar.
Size bakalım müslüman çocukları öldüren, müslüman kadınlara tecavüz eden ermenilere valilik kaymakamlık verilsin diyen said nursinin peşinden gittiniz

İşte başınızdaki valiniz yani yahudi bayrağının yıldızı. Hiç havas diye aklamaya kalkmayın yalancı herifler, hz davudun böyle bir yıldız kullandığının en ufak bir ispatı yok. Kara para aklamayın.
İşte ulvi hocalarımın sözü annem, babam, sevdiklerim, canım sana feda olsun ya resullah
işte sizin sözünüz

Lve me Muhammed, seni seviyorum Muhammed yani. Esedullah malı Hz muhammed senin amcanın oğlumu lan hitaba bakl, seni seviyorum emmioğlu love me, love me.
Belkide ı love you filminden esinlendin peygamberimizle dalga geçmek için koydub bunu gizlice, ı love you, ı love you
Senin said nursi dediğin şahısta benlik hep ön planda Allah ebcedle beni gösterir, ben üveysiyim, ben ali beyttenim gibi sözler aynı sizin haydarı kerrarınızın ben rabbimle muhatabım dediği gibi.
Onunj bu yaklaşımı münafıklar listesi peygamberimize verildiğinde bende varmıyım ya resulullah diye korkarak soran hz. ömere hiç benzememektedir. Ama ulvi hocalarımız her zaman korku ve ümit arasında olun, bizler kul olmaya çalışan zavallılarız demişlerdir hep. Bakın hz. ömerin sorduğu sorunun mantığına nasılda uygun.
Esedullah yazacak daha çok örnek var ama vaktim yok sonra.
Sizin bu durumunuz kişi sevdiği ile beraberdir hadisinin açıkça yaşanmasıdır. Kimi seviyorsanız ona benziyorsunuz, nasıl bu alemde hüsrana uğradınız rezil oldunuz ahirettede aynısını yaşayacaksınız büyük ihtimalle.
Sizi Allah said nursi ve haydarı kerrarla haşretsin Allah esedullah. Canı gönülden bir amin de de duyalım esedullah şeddelisi. Elbetteki demeyeceksişn sen zaten haydarı kerrarıda ahmak ve mal olarak kullanan ne idüğü bellisizsin XD:
İnkar edersinişz diye işte fotoğraflar


Said nursi sadece biraz zeki ama benlikten kurtulamamış bir insan ötesi değil.
Peygamberimize vahiyle kuran bildirilmiştir said nursi iddia ederki kendine ilhamla kuran tefsiri bildirilmiş.
Peygamberimiz ümmidir kendiside yarı ümmi olduğunu iddia eder.
Hadislerle bildirilen veysel karani hazretleri üveysidir kendiside üveyside olduğunu iddia eder.
Ehli beyt ümmetin en faziletlilerindendir kendiside ali beyt yani ehli beytten gibi gözükmeye çalışır.
Hz ali ilmin kapısıdır onu taklit eder burda soru sorulmaz ama her soruya cevap verilir der. Yani kendinide ilmin kapısı gibi göstermeye kalkar.
Ona benden bir soru ebcedle beni göstersin hadi cevap versinde görelim.
Onun bu büyükleri kıskançlığı ve taklidi sizin ulvi hocalarımızı kıskançlığınıza ve taklidine ne kadar benziyor böyle esedullah.
Hadistir kişi sevdiği ile beraberdir yani herkes sevdiğinin yanında. Ulvi hocalarımız asrı saadeti sevdi asrı saadete benzemeye çalışıyorlar hayatlarında, siz said nursiyi sevdiniz said nursi gibi benlik içindesiniz. Hem kendinizi büyük göstermeye çalışıyorsunuz, hem taklit ediyorsunuz XD:
Müminin ferasetinden korkun der esedullah hadiste, bak işte bunun adı feraset sizde yok XD:

Önce kendi elinle ailene küfrettirme, aileni küfür yiyecekleri ortamlara sürmeyecek kadar adam ol. Sonra hanımının onda biri kadar erkek ol. Sonra konuş, hoş sen zümrüt ablamla hanım hanıma konuşan biriydin değilmi esedullah, bir bayanla evlendiğine pişmanmı oldunda kendine erkek istersin XD:
Senin yüzün yokki yüzüne çarpılanlardan ders alasın XD:
 
Esedullah biz hocalarımızın geçmişini iyi biliyoruzda senin ve haydarı kerrar malının bu kadar gerizekalı olabileceğini bilmiyoruz. haydarı kerrar malına söyle kitap alimi bile olmayı beceremiyor. İnternetten hırsızlık yapacak kopya çekecek, kopyala yapıştır yapacak yer arayacağına açsın biraz kitap okusunda adam olsun.

Gerizekalı esedullah k.... h..... adlı kitabın 135. sayfasına bakarsan ulvi hocamın dediklerini ve neyi kastettiğini görürsün. Bak kitabın 135. sayfasının resmi

Kırmızı işaretli yerlere bakarsan yazı aynen şudur. Şeyh süleyman el hüseyni derki biz denemedik şeyh ahmet el buniden rivayet ettik. Şeyh ahmet el buni derki şu hüseyin bin mansur ve yahya isimli iki kişi denemiş ve olmuştur. Ulvi hocamızın bahsettiği konu budur. İşte ulvi hocamın sözleri

İspatı ise Cin Suresinin Hadimi, Padişah Ebu Yusuf Şe........ adlı kitabta geçer Daveti yapılmış ve icabet etmiştir. Ama değişmemiştir bu yüzyıldan sonra yapılan her cin davetinde yine bu Hadim katılmıştır bunun ispatıda k...... adlı kitabta geçer

Ulvi hocam bu sözlerinde k.... h.... kitabında bahsedileni konu almıştır. İkinci sözü olan Yada İslam Dünyasının İlmi Ledun Sahibi Sayılan Büyük Havas Alimlerini karalamak için böyle bir iftira atan hündust kimdir sözünde ise Şeyh Deyrebi, Şeyh Hasan el Şazeli gibi zatları kastetmiştir. Sizin edep bilmez haya bilmez eşşek haydarı kerrarınız ne yapmıştır.

Şeyh ahmet el buni ve şeyh süleyman el hüseyni yi örnek göstererek tüm havas alimlerini cinci ilan etmiştir. Bir gemide 99 idamlık mahkum varsa vede bir masum varsa gemi batırılmaz. Ulvi hocalarımız ne demiştir, havasın yüzde sekseni büyü, yüzde yirmisi ilimdir. Aynı havas alimlerinden şeyh ahmet el buni şeytanların oynuna gelmiş bir sonsuzcu olurken muhyiddini arabi hazretleri çok büyük bir alim ve evliyadır.Bakın cinci demeye getirdiğiniz imam şazeli kimdir size öğretelim.
insanların Allah’a ulaşma yol ve sistemleri diyebileceğimiz belli başlı büyük bir kaç tarîkat içerisinde yer almıştır. Şâziliyye’nin usûlü, tarihçesi ve kolları ile ilgili dünyanın değişik yerlerinde hazırlanan kaynaklara göre Afrika başta, Anadolu da dahil olmak üzere çok geniş bir alana yayılan tarîkatın daha sonraki dönemlerde yüze yakın kolu oluşmuştur..
Şazeli tarikatının kurucusu, imam şazelinin hizbi olan hizbi ekber konusunda neler deniliyor.
İmam Şâzilî Hazretlerinin en önemli hizbi Hizbü’l-Kebîr’dir. Hazreti Şâzilî’nin sağlığında sadece “hizb” diye bilinen bu duası onun en önemli hizbi olduğu için daha sonraları “el-Hizbü’l-Kebîr” diye anılır olmuş ve öylece şöhret bulmuştur. El-Hizbü’l-kebîr, Hazreti Şâzilî’nin, “Kim bizim hizbimizi okursa, bize olan lütuflar ona da olur.” dediği hizbidir. Ayrıca İmam Şâzilî Hazretleri bu hizbinin önemini anlatmak için, “Allah ve Rasûlünün izni olmadan ondan bir harf bile yazılmadı. Bunda yazdıklarımın hepsini Allah ve Rasûlüne arzederek yazdım.” buyurmuştur. El-Hizbü’l-Kebîr, bazılarına göre sabah namazından sonra, bazılarına göre ise ikindi namazından sonra dünya kelam ve meşgalesinden hâlî olarak okunan/okunması gereken bir virddir.
Ulvi hocam evliyayı şeytana kananlardan ayırırken haydarı kerrar malı evliyayı cinci ilan etmeye kalkıyor. Guya tarikatçısınız daha tarikat pirlerini bilmiyorsunuz. Guya alimsiniz daha evliya ile şeytan oyuncağını bir birinden ayırt edemiyorsunuz. Guya haydarı kerrarınız ulvi hocamı taklit ediyor ama hala ulvi hocamın neyi nerde ne için yapmış olduğunu çözebilmiş değil aptal aptal durumlara düşüyor, salak salak yazıyor. Haydarı kerrar ulvi hocamın her dediğinin doğru olduğunu biliyor, yoksa şeyh ahmet el bunilere laf atmazdı. Ama zekası yokki ulvi hocamın söylediği sözlerin sırrını çözemiyor. Esedullah sitenizde ehlullaha salya akıtır it konusu vardı ya nurkul hocama küfretmeye çalıştığınız asıl ehlullaha salya akıtan itler sizsiniz yukarıda ispat olduğu üzere. Ehlullaha cinci demeye çalışıyorsunuz. Esedullah mümin aynadır bakan kendini görür. Nurkul hocama baktınız ve kendinizi gördünüz ehlullaha salya akıtırken. Esedullah haydarı kerrar ahmağına söyle Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Kurduğu tuzaklara böyle eşekçesine düşecek, çok rezil olacak. Söyle o cahil bilgisiz haydarı kerrara biraz kitap okusunda adam olsun. Öyle kopyalayıp yapıştırmakla alim olunmuyor.

Bu arada verdiğin ulvi hocamın yazısın resmini ve hangi sitede olduğunu ben ekleyeyim esedullah.
Sitede eski havas alimleri yalancı çıkarılmaya çalışılmış. İşte resmi

Ulvi hocam eski havas alimleri içinde evliyalarda olduğu için konuya müdahil olmuş. İşte resmi

Sonrada orda bulunan herkese ilmin gerçek mahiyetinden bahsederek bilgilendirmiş. İşte resmi


Peki bu site şu an kimin sitesi hadi tahmin et bakalım esedullah :3:

Hatırladınm ı medyum olcay ismini esedullah sahtekarı bak bir resmi daha. Sizin özür dilediğiniz ruhsal enerjideki starın reklamını yaptığı medyum olcay işte resmi

Bakıyorum medyum olcay sizin tarikatçı geçinen ama islamın esasları ile bile alakası bulunmayan sahtekarları kendine hizmet için kullanıyor. Söyleyin bakalım esedullah, haydarı kerrar ve sen kaça sattınız kaça pazarladınız kendinizi :3:
Siyah temalı site ruhsal enerji değildir yan not olarak düşelim bari.
 
T

Teknik Admin

Guest
Sayın esedullah galiba sayın ulvi hocanın
İspatı ise Cin Suresinin Hadimi, Padişah Ebu Yusuf Şe........ adlı kitabta geçer Daveti yapılmış ve icabet etmiştir. Ama değişmemiştir bu yüzyıldan sonra yapılan her cin davetinde yine bu Hadim katılmıştır bunun ispatıda k...... adlı kitabta geçer

Bu sözlerinden daveti yapılmış ve icabet etmiştiri çözememiş olsa gerek. Zeka meselesi bilindiği üzere sayın esedullahın daha pek çok şeye zekası hakikaten yetmemekte. Burda sayın ulvi hoca davetini yaptık icabet etti dememiştir. Yada davetini yaptırdık icabet etti dememiştir.

Zaten dikkat edilirse cümlenin devamında sayın ulvi hoca
Ama değişmemiştir bu yüzyıldan sonra yapılan her cin davetinde yine bu Hadim katılmıştır demiştir. Bu yüzyıl geçtimiki, sayın ulvi hocalar yüzyıllardırmı yaşıyorki sayın esedullah bu sözleri sayın ulvi hocalar halvet ve riyazete giriyor olarak anlamıştır. Zeka meselesi işte sayın esedullah zekasını belli ediyor, kusura bakmasın birazcık kıt.
Sayın ulvi hoca şeyh ahmet el buninin bahsettiği davetin yapıldığını ve şeyh ahmet el buninin bahsettiği o davetin kabul görererek icabet edildiğini aktarmıştır ve tasdik etmiştir. Bu veçhile ile şeyh ahmet el buninin davet sonuçları hakkında verdiği bilgiyi tadik etmiş ve doğrulamıştır.
Başka bir konusunu okursanız sayın ulvi hocanın ( bulursam resmini koyarım konunun ) şeyh ahmet el buniye laf atmakta ve sonsuzcu diye ilhamı keşfi ve bu gibi halleri kesilmemiştir demiştir. Buda davet sahibi insanın şeytanın oyununa gelen bir insan olsa bile davetlerden sonuç alabildiğini, davetler vasıtası ile bir hüdam yada hadim gibi varlığa ulaşmanın evliyalık olmadığını ve Allahın sevgisine nail olduğunun ispatı olarak kullanalamayacağını göstermektedir.
İkinci bir husus ise sayın haydarı kerrarın cehaletini sergilediği bir hususturki cinlerden Peygamberimizi görenlerde sahabidir. Sayın haydarı kerrar cin suresi hadimi padişah ebu yusufa hem Peygamberimizin iki eli arasında iman etmiş demektedir, hemde padişah yusufla görüşmeyi cincilik kabul etmiştir.
Padişah ebu yusuf eğer Peygamberimizin iki eli arasında iman etti ise bir sahabidir. Saygısızlık yapmak herkesin haddini aşar. Sahabiler hakkındaki hadis belirlidir. Sahabilerim gökteki yıldızlar gibidir, hangisine tutunursanız göğe erersiniz.
İkinci husus ise Ümmetin en hayırlıları ashabı kira, sonra tabein, ve tabei tabeindir.
Eshabı kiram yani sahabeler Peygamberimizi görenlerdir. Tabein ise Peygamberimizi görenleri görenler yani sahabeleri görenler, tabei tabein ise sahabileri görenleri görenlerdir.
O zaman padişah ebu yusuf sahabi ise, onunla bir insanın görüşebilmesi o insanı tabein sınıfı içine sokar ve ümmetin en hayırlılarından eder.
Havas ilmini çok bildiğini iddia eden sayın haydarı kerrarın cehaleti zaten burda açığa çıkmaktadır.
Ben konuşmalarımı ayetlerle süslemeyi pek sevmem ama sayın haydarı kerrar gibi ayetlerle bahsedecek olursak
HAVAS İLMİ : İsra suresi ayet 102 ile bahsedilen ilimlerden bir tanesidir.
İsra suresi ayet 102 : Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır.
Havas ilminin hakikisine vakıf olanlar ise Bakara Suresi 269 da geçer.
Bakara suresi 269 : Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, şüphesiz ona çokça hayır verilmiş demektir. Bunu ancak akıl sahipleri anlar.

( Burda bir nuans olarak açıyorum, hadimlerden hiç biri ile görüşmek insanı tabein sınıfı içine almaz ve ümmetin en hayırlılarından etmez. Sadece Cin suresinin padişahı padişah yusuf hariç. Padişah yusuf kendisi ile görüşüldüğünde insanı ümmetin en hayırlıları arasına girmesine vesile olan tek hadimdir. ( Eğer bahsedildiği gibi Peygamberimizin elleri arasında iman etmiş ise )
Daha hikmetten ve akıldan yoksun sayın haydarı kerrarın anlamadığı budur. Yok cin daveti, cinciymiş gibi bahsettiği olayın özü budur. Ve ehli velayetin cin suresinin hadiminden ve davetinden behsetme sebebide budur.
Sayın haydarı kerrarın daha öğreneceği çok şey var, hala anlamaya çalışan anasının yuduğuyla duran bir insan.
Gelelim burda yine havasla ve tarikatla ilgilenip şeytana oyuncak olanlara. Bunlar şeyh ahmet el buni, şeyh süleyman el hüseyni yada sayın haydarı kerrar gibi akıl sahibi olmadan hikmet nedir anlamaktan ve düşünmekten aciz insanları anlatan kısımdır.
Bu gibi insanlarıda yine Bakara suresi 102 anlatmaya başlar. Sayın ulvi hocaların devamlı vurguladığı ayet.
Bakara suresi 102 : "Süleyman’ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil’deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Hâlbuki o iki melek, “Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme” demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Hâlbuki onlar, Allah’ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi!

Ondan sonra Bakara suresi ayet 269 gelir :
Bakara suresi 269. ayet : Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, şüphesiz ona çokça hayır verilmiş demektir. Bunu ancak akıl sahipleri anlar.
Hikmet ne anlama gelir : Hikmet için değişik tarifler getirilmiş, farklı mânâlar verilmiş. Bunlardan birkaçı şöyle:
“İşleri en doğru ve en uygun biçimde yapmak.”
“Eşyanın hakikatinden bahseden ilim.”
“Eşyada gizli ilâhî sırlar ve gayeler.”
“Amelle beraber ilim.”
“Faydalı ilim ve salih amel.”
“İnsandaki akıl kuvvesinin istikamet üzere ve aşırılıklardan uzak olma mertebesi”

Bunlar içerisinde en yaygını “sır, gaye, fayda” mânâsı. “Bu işin hikmeti nedir?” denildiği zaman,” Bundan maksat nedir? Bilemediğimiz ne gibi gizli sırlar taşıyor?” mânâsı akla gelir. O halde, bir iş yapılacak ve ondan bir fayda hâsıl olacaktır ki hikmet tahakkuk etsin.

Bu düşünce bizi hikmetin, “amelle beraber ilim” tarifine götürür. İslâm âlimleri, yalnız başına ilmi, hikmet kabul etmezler. İlimle amel edilmesini, bu ilmin uygulama sahasına konulmasını ve faydalı sonuçlar vermesini şart koşarlar.

Eşyanın hakikatinden ve gayesinden söz ettiği için felsefeye “ilm-i hikmet” deniliyor. Ama bir felsefeci bu çalışmaları sonunda ortaya insanların tatbik edecekleri bir hayat anlayışı, bir ahlâk düzeni koymuyorsa, bu hakiki mânâsıyla hikmet değildir.

O zaman hz süleymana iman edenlere akıl sahipleri denmektedir. Ve akıl sahibi olmayanların şeytanların peşine düştüğü vurgulanmaktadır.
Bu durumu islam alemi içinde anlatan ayet ise İsra suresi 82. ayettir.
İsra suresi ayet 82 : Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır.
Yani hikmet akıl sahiplerindedir, yani havas ve nasiptir. Allah istediğine verir. Bunu akıl sahipleri anlar. Akıl sahibi olmayanlar ise sadece kuranın havası ile zararlarını arttırırlar. yani şeyh ahmet el buni gibi, şeyh süleyman el hüseyni gibi, yani sayın haydarı kerrar gibi şeytanların oyununa gelir, hakiki alim ve evliyalara cinci der, ( sayın haydarı kerrar şeytana rukyail demişt, ve rukyail ile görüştürüyorum diye insanları şeytanlarla görüştürmekte ve şeytanların ellerine düşürmekte ya. Aynısı şeyh ahmet el buni ve şeyh süleyman el hüseyni gibi şahıslarda davet adı altında şeytanlarla görüştürmüş ve ellerine düşürmüşlerdir.)
Sayın ulvi hocalar gibi hakiki hikmet ehline karşı bakara suresi 102 ayette bahsedilen şeytanların vesvesine kanmış ve şeytan yapılı insanların uydurdukları şeylerin ardına düşmüşlerdir.
Her şey ayetlerde bahsedildiği şekilde tezahur etmektedir. Alimler peygamberlerin varisleridir hadisi gereğince yaşanan bu durumlar sayın ulvi hocaların peygamber varisleri olarak bahsedilen alimlerden olma ihtimalini ortaya koymaktadır.
Aslında dini konuşma yapmayı pek sevmem ama dilim dndüğünce aynı havas alimleri içinde veli, evliya ile şeytanlara kanmış hurafeci sonsuzcuları anlatmaya çalıştım.
 
Yalancılar ve şerefsizler belli olsun diye güncel.
 

canannur

Uzman Onbaşı
Rabbim hocalarımızı başımızdan eksik etmesin inşaAllah. Rabbim bütün kötülere karşı onları üstün, kudretli kılsın. İlimlerinin yüzü suyu hürmetine hem bu dünyada hem ahir hayatta en yüksek dereceleri kendilerine nasip etsin inşaAllah...
 
Üst Alt