Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Bir sonraki arkadaşımdan benim için okumasını istyorum.-

birgün

Uzman Onbaşı
KENDİ ARAMIZDA KÜÇÜK BİR DUA BAŞLATTIK .NASIL MI OLCAK?..

BİR SONRAKİ GELEN ARKADAŞIMA DİCEZ VE NUMARA YAZACAGIZ SONRA GELEN ARKADAŞIMIZDA SENİN İÇİN ONU OKUCAK .SONRA ODA YAZICAK DİĞER GELEN KARDEŞ OKUCAK EN COK GELEN SAY YAZIP OKUYAN KARDEŞİMİZE MÜKEMMEL BİR ÖDÜL VAR :) HAYDİ BAŞLAYALIM....

1-PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ MUHAMMED MUSTAFA SAV DUASI
Ey Rabbim! Benim ilmimi artır

Allah'ım! Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eyle, bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt. 25

2-ADEM AS VE HAVVA VALİDEMİZİN DUASI
"Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizleri affetmezsen ve bizlere acımazsan hüsrana uğrayanlardan oluruz 25

3-MUSA AS DUASI

Ey Rabbim! Sen bizim velimizsin. Öyleyse bizi bağışla, bizi esirge, sen bağışlayanların en hayırlısısın.[12]

4-Hz. Nuh'un (a.s) Yaptığı Dua

Ey Rabbim! Bilgim olmayan şeyi senden istemekten sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamazsan ve beni esirgemezsen, hüsrana uğrayanlardan oluruz.[17]

5-YUSUF AS DUASI

Ey Rabbim! Bana mülkü sen verdin. Rüyaların yorumunu sen öğrettin. Yerin ve göklerin yaratıcısı sensin. Beni müslüman olarak öldür ve beni salihlere kavuştur.[21]

6-Hz. Eyyub'un (a.s) Yaptığı Dua

Bu hastalık gerçekten beni sarıverdi. Sen ise merhametlilerin en merhametli olanısın.[22]

7-Hz. Süleyman'ın (a.s) Duası

Ey Rabbim! Bana, ana ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın salih bir amelde bulunmamı bana ilham et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat.[25]
8-Hz. Meryem'in (a.s) Anasının Yaptığı Dua

Allah'ım! Onu ve zürriyyetini kovulmuş şeytandan senin sığınmana veriyorum.[26]

9-Hz. Yunus'un (a.s) Yaptığı Dua

Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ve tesbih ederim. Ben zalimlerden oldum.[23

10-Hz. Şuayb'ın (a.s) Yaptığı Dua

Biz Allah'a güvendik. Ey Rabbimiz! Bizimle kavmimiz arasında sen hak ile hüküm ver. Sen hüküm verenlerin en hayırlısısın.[16

11-HZ EBUBEKİR AS DUASI

ALLAHIM SENDEN HERŞEYDEKİ NİMETLERİNİN TAMAMINI
VE SENİN RIZANI KAZANINCAYA KADAR VE KAZANDIKTAN SONRADA
SANA VERDİĞİN NİMETLERDEN DOLAYI ŞÜKRETMEK İSTERİM
KOLAY VE HAYIRLI İŞLERDE BANA TERCİH İMKANI VER ,
ZOR OLANLARINDA DEĞİL EYKERİM ZÂT ALLAHIM
BANA İMANI , GERÇEK BİLGİ VE HAYIRLI NİYET VER 9

12-HZ ÖMER AS DUASI

ALLAHIM BENİ HAZIRLIKSIZ YAKALAMANDAN , GAFLETTE BIRAKIP
GAFİLLERDEN EYLEMENDEN SANA SIĞINIRIM
ALLAHIM BANA SALİH AMELLER İŞLET AMELLERİM SENİN RIZANA UYGUN
OLSUN ONLARI RİYA VE GÖSTERİŞTEN UZAK KIL
ALLAHIM BENİM CANIMI İYİLERLE BİRLİKTE AL
BENİM CANIMI KÖTÜLÜKLERLE BİRLİKTE ALMA
BENİ CEHENNEM AZABINDAN KORU
SEÇKİN KULLARIN ZÜMRESİNE DAHİL EYLE 9

13- HZ ALİ AS DUASI
"Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun, yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni Sen'den ümit kesenlere katma, kusuruma bakma, daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma. Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, beni muhabbetine kandır, sevgini eksik etme. Senin azametin Önünde boyun eğdim, dize geldim, secdeye kapandım, beni gufranına boğ, azabından esirge, Allahım! Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Kelime-i Tevhid'den ayırma. Senin nârın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Mal ve oğulların fayda vermediği o korkunç günde senin afvına nail olmak isterim, bana affın yeter, lûtfunu göster."5

14-DAVUT AS DUASI

Allah’ım, sen kendi sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve sana yaklaştıran her şeyin sevgisini bana rızk olarak ver ve senin sevgin benim için, çölde susuz kalıp ölmekte olan bir insan için soğuk bir su ne kadar aziz ise, öyle aziz olsun.17

15- İBRAHİM AS DUASI :

“Ey Rabbim! Benden sonrakiler için de, benim için bir lisan-ı sıdk ver. Dünyada, kıyâmete kadar bâkî kalacak, bir yâd-ı cemîl, bir zikr-i cemîl ver! İsmimi hep iyilikle yâd ettir.” 16

Moderatör tarafında düzenlendi:

siyang

Uzman Çavuş
13- HZ ALİ AS DUASI
"Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun, yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni Sen'den ümit kesenlere katma, kusuruma bakma, daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma. Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, beni muhabbetine kandır, sevgini eksik etme. Senin azametin Önünde boyun eğdim, dize geldim, secdeye kapandım, beni gufranına boğ, azabından esirge, Allahım! Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Kelime-i Tevhid'den ayırma. Senin nârın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Mal ve oğulların fayda vermediği o korkunç günde senin afvına nail olmak isterim, bana affın yeter, lûtfunu göster."

okudum benim için 5 numaralı duayı okuyun

ipek

Uzman Onbaşı
5-YUSUF AS DUASI

Ey Rabbim! Bana mülkü sen verdin. Rüyaların yorumunu sen öğrettin. Yerin ve göklerin yaratıcısı sensin. Beni müslüman olarak öldür ve beni salihlere kavuştur.[21]
okudum kardeşim
bana isteyen istediğini okusun :)

hanne

Uzman Çavuş

Allah'ım! Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eyle, bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt. 25

ipek kardeşim senin için okudum...
bir sonraki kardeşim benim için 14.duayı okurmusunuz...

birgün

Uzman Onbaşı
14-DAVUT AS DUASI

Allah’ım, sen kendi sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve sana yaklaştıran her şeyin sevgisini bana rızk olarak ver ve senin sevgin benim için, çölde susuz kalıp ölmekte olan bir insan için soğuk bir su ne kadar aziz ise, öyle aziz olsun.17

hanne kardeşim için okudum dua ettim..
benim için 13 .okurmusunuz? ALLAH cc razı olsun...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ipek

Uzman Onbaşı
14-DAVUT AS DUASI

hanne kardeşim için okudum...
13- HZ ALİ AS DUASI
"Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun, yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni Sen'den ümit kesenlere katma, kusuruma bakma, daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma. Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, beni muhabbetine kandır, sevgini eksik etme. Senin azametin Önünde boyun eğdim, dize geldim, secdeye kapandım, beni gufranına boğ, azabından esirge, Allahım! Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Kelime-i Tevhid'den ayırma. Senin nârın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Mal ve oğulların fayda vermediği o korkunç günde senin afvına nail olmak isterim, bana affın yeter, lûtfunu göster."5
birgün kardeşimede bunu okudum
rahman razı olsun isteyen istediğini okuya bilir

birgün

Uzman Onbaşı
15- İBRAHİM AS DUASI :

“Ey Rabbim! Benden sonrakiler için de, benim için bir lisan-ı sıdk ver. Dünyada, kıyâmete kadar bâkî kalacak, bir yâd-ı cemîl, bir zikr-i cemîl ver! İsmimi hep iyilikle yâd ettir.

ipek kardeşim için okudum bana 9.okurmusunuz .

ipek

Uzman Onbaşı
9-Hz. Yunus'un (a.s) Yaptığı Dua

Senden başka hiçbir ilah yoktur. Seni tenzih ve tesbih ederim. Ben zalimlerden oldum.[23 okudum kardeşim rabbim kabul etsin...
bana istediğinizi okuyabilirsiniz :))

ipek

Uzman Onbaşı
6-Hz. Eyyub'un (a.s) Yaptığı Dua

Bu hastalık gerçekten beni sarıverdi. Sen ise merhametlilerin en merhametli olanısın.[22]
okudum zümrüt abla :)
bana istediğinizi okuyabilirsiniz

ebruli04

Çavuş
7-Hz. Süleyman'ın (a.s) Duası

Ey Rabbim! Bana, ana ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın salih bir amelde bulunmamı bana ilham et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat.[25]

Senin için okudum ipek, banada içinizden geleni okuayabilirsiniz.

ipek

Uzman Onbaşı
11-HZ EBUBEKİR AS DUASI

BANA İMANI , GERÇEK BİLGİ VE HAYIRLI NİYET VER 9

ebruli ablama okudum...Rabbim kbl etsin amin...
bana istediğinizi okuyabilirsiniz

siyang

Uzman Çavuş
11-HZ EBUBEKİR AS DUASI

BANA İMANI , GERÇEK BİLGİ VE HAYIRLI NİYET VER

İpek kardeşime okudum...bana 12.duayı okuyabilirsiniz

birgün

Uzman Onbaşı

Allah'ım! Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eyle, bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt.

grimavi kardeşim için okudum. siyang içinde 12.okdum..

gelen arkadaşım benim için 1.OKURMUSUN

ipek

Uzman Onbaşı

Allah'ım! Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eyle, bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt.
birgün kardeşime okudum
bana istediğinizi okuyabilirsiniz...

Üst Alt