Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2300 GÜN 7 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

beraat gecesi aksam ile yatsi arasinda kilinacak 6 rekatlik namaz

islam73

Uzman Onbaşı
3 defa niyet var iki rekat kilinacak 3defa
namazlarin her rekatinda 1 fatihadan sonra hep 6 ihlas okunacak. niyetler allah rizasi icin olacak
ilk iki rekati kildiktandan sonra ömrüme bereket gelsin ve bu sene ölmeyeyim diye niyet edilerek 1yasin okunur
yasin bitikten sonra tekrar iki rekatlik namaz ve bu seferbu sene hic kaza bela görmeyeyim diye niyet edilerek bir yasin okunur .
yine yasin bitince tekrar iki rekatlik namaz ayni sekilde kilinir . fakir ve muhtac olmayyim rizkim bol olsundiye niyet edilerek 1 yasin okunur
yasinler bitince 10 kere
Allahım şayet benim ismimi azgınların ve günahkarların defterine yazmışsan beni ordan sildir yarabbi,ya rabbi benim ismimi said olanların defterine yaz.benim ismimi said olanların defterine yazmışsan orda tutuver yarabbi.çünkü sen yüce kitabında buyurdunki allah dilediği günahları siler dilediğini bırakır..
alimler bunlari yapanlar bela ,fakirlik görmedigi ve huzurlu ömür sürdügü rivayaet edilir
not ben bu dualari cüppeli ahmet hoca venihat hatipoglu hoca nin sohbetinden derledim.