Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Ay’la ilgili şaşırtıcı gerçekler

K

katip

Guest
AY’LA İLGİLİ ŞAŞIRTICI GERÇEKLER
Gözlemlenen gariplikler

1. Ay, dünyadan daha yaşlıdır, öyleyse kökeni başka bir yerdir, bazı bilim adamları, Ay taşlarının 20 milyar yıllık olduğunu iddia ediyorlar? Yani dünyadan daha eskidir...
NASA, bir Ay kayasının 5.3 milyar yıllık olduğunu saptadı ama bu Güneş Sistemi öncesine ait bir tarihtir. Önemli bilimciler ve Ay uzmanları, Ay´dan getirilen elementlerin dünyadakilerden daha eski olduğunu belirlediler ama neden resmen açıklamadılar? 40 Ay taşının en azından 7 milyar yıllık oldukları belirlendi, bu tarihleme dünyadan ve güneşten iki kez daha eskidir. Buna karşın Ay´ın yüzey toprağı, Ay taşlarından daha eskidir. Farklılık bilinmiyor...
2. Bir grup bilimci Ay´ın yıldızlararası bir yerde yapıldığı görüşündeler ve dünya tarafından yakalandığını düşünüyorlar.
3. Bazı bilimciler, Ay´ın içinin yoğunluğunun yüzeyden farklı olduğu düşüncesindeler? Gerçekten Ay´ın içi boş olabilir mi?
4. Ay´ın 8 mil üstünde, yüksek dozda radyoaktivite vardır, bu elemental olarak doğal mıdır?
5. NASA tarafından 100 millik bir alana yayılmış su buharı saptandı ama Ay´da su olmadığı biliniyor.
Ve diğerleri...
1. Ay, hem dünyanın doğal uydusu olamayacak kadar büyük, hem de çok uzaktadır.
2. Ay, olması gerekenden çok daha düzgün bir yörüngeye sahiptir.
3. Ay kraterleri çok fazladır ve garip bir biçimde yüzeyseldirler.
4. Ay´ın dünyaya bakmayan yüzü çıkıntılı veya kamburdur ve Güneş Sistemi´nde onun gibi gezegenine tek yüzünü gösteren bir başka uydu yoktur.
5. Ölçümlemeler,Ay’da çok fazla demir olduğunu gösteriyorlar.
6. Ay´ın bileşimi, dünyadan farklıdır.
7. Doğa kanunlarına aykırı olarak, Ay´da ağır ****ller yüzeydedir ve Ay´da önceden eriyik olan ****ller yoktur.
8. Ay dev bir gong sesi çıkarmaktadır ve yörüngede dönerken titreşmektedir.
9. Ay, periyodik olarak sarsılmaktadır, bu bize düzenli bir sismik aktiviteyi gösteriyor. Sismik dalgalar sanki tek bir kütleymiş gibi tüm yüzeyi dolaşabiliyorlar.
10. Dünyadan bakıldığında Ay, bir güneş diski gibidir yani tutulmalarda güneşi tam olarak kapatır, ne biraz küçük veya büyüktür sanki büyüklüğü güneşi örtmek için ayarlanmıştır.
11. Eğer Ay, dünya tarafından yakalanmışsa, bunun sonu gelecek ve Ay yine uzaklaşıp gidecektir.
12. Normalde Ay´ın çizdiği yörünge, dünyanın ekvatoral çemberiyle karşıt olmalıdır ama Ay garip bir şekilde dünyanın yaptığı gibi, güneşe bağımlı bir yörünge çizer.
13. Her ne kadar Ay volkanların ölü oldukları söyleniyorsa da, yüzyıllardır Ay´da garip ışıklar, parlamalar görülmekte ve hala izlenmektedir.Haber365.com dan alıntıdır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Allah'ın sonsuz kudretine insanlığın teknolojisi ne kadar gelişirse gelişsin bu teknolojinin gücü yetmiyor ve insanın acizliğini ortaya koyuyor.
 
Üst Alt