Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Arap ülkelerindeki ayaklanmaların arkasında kimler var? (Ulvi Hocadan Alıntı)

bence abd ve israil var, duyduğuma göre amerikanın yıllardır muhalif olanlara yapmış olduğu parasal yardım açığa çıkmış

Ama duydum ille doğrudur demiyorum, eğer ispatı elime geçerse sunarım İnşaAllah

Bu sadece yeni dünya düzenine uygun bir değişim

Dinlerin islahi

Milletlerin islahı

Ülkelerin İslahı

Devletlerin İslahı

ve de

Yönetimlerin Islahı

Türkiye 'de bile gelişen olaylara dikkat edin, jitem yani jandarma istihbarat hakkında bile istihbarat toplanmış yada mit hakkında ve bu istihbaratlar değişik şekillerde gündeme getirilerek ergenekon ve benzeri oluşumlar çökertildi

Askeriyenin en mahrem yerindeki en yüksek rütbelilerden başka kimsenin bilmediği bilgiler deşifre edildi

Sizce bu kendiliğinden mi oldu

Bence hayır, bu sadece devletin ve yönetimin islahın da bir parça ve adım

Bakın kaset skandalları var yakında kaset skandallarını ortaya koyanları da ıslah ederler gibime geliyor

Bu yüzyılda yahova şahitliği diye bir şey çıktı

Onlara göre üç büyük dinden alıntılar yapan hepsini kapsıyan bir din

İnşaAllah Din 'lerin islahı babında hırıstiyan ve yahudilere duyulan yakınlıktan dolayı hepimiz en sonunda yahova şahitliğini kabul etmek zorunda kalmayız

Çünkü bazı cemaat liderlerinin bazı söylemleri buna zemin hazırlar nitelikte

Kuran Ayetlerinden bazılarının tarihsel süreci geçmiştir

Tevrat ve İncil den bozulmamış Ayetler mevcuttur şeklinde bazı söylemler ( Bu bozulmamış Ayetler söylemini duydum kesin doğrumu bilmiyorum ispatını arıyorum, bulursam paylaşırım İnşaAllah )

Bence bu sadece dünya insanlarını ıslah ve tek çatı altında toplayarak yönetebilmek için oluşturulan sistemin basamak basamak adımları

Bir nevi her devleti Eyalet kabul edersek ama devletlerin milletleri bunu bilmezse

Eyaletler sistemiyle yönetilen bir dünya

Zaten dünya sovyet sosyalist cumhuriyetler birliği vede Amerika Birleşik devletlerinde ( ki Amerika diye Eyalet devletlerine derler toplam 50 devlettir )

uygulanan sistemlerle incelenmiş ve hangisi daha kolay ve kalıcı olur araştırılmaları yapılarak eyalet sistemine karar verilmiş olması muhtemeldir

Şimdi sıkıntı şurda o zaman bir taraftan dinsizliği destekleyen stalin, leninleri çıkaranlar, diğer tarafta hırsıtiyan amerika birleşik eyaletlerini devlet haline getirenler

Bir tarafta darvini ve evrimi çıkaranlar, diğer tarafta ateizme karşı Tevhidde birliği öne sürerek dinleri ıslah edenleri çıkaranlar yani bu kadar büyük ve geniş oluşumun başında kimler vardır ve nasıl bu kadar etkilierdir

Diyor ya siyaset mühendisleri diye zannedersem birde yönetim mühendisleri var dünyada

Dikkat edilirse batı yanlısı ittihat ve terakki bile rusyadan kaçan said nursiyi desteklemiş ve Dini Medrese açmasına yardımcı olmaya çalışmışlardır

halbuki aynı said nursi Sultan İkinci Abdulhamit Han 'a kürtçe okul istiyorum dediğinden dolayı 3 ay tımarhaneye kapatılmış, aynı ittihat ve terakkiciler ise meşrutiyetin ilanları ile Abdulhamit 'e zarar vermeye çalışmışlardır

Olaylara parçasal bakanlar her zaman kaybetmeye mahkumdurlar olayları her zaman bütünsel bakanlar yönetirler

Bunun içindir ki İslam Alemi Olaylara bütünsel bakmayı öğrenmelidirler

Arabistan 'da Osmanlıyı çökerten ajan lavrance değil olaylara bütünsel bakmayıp parçasal bakarak ajan lavranceye kani olan Araplardır

Tabi bunlar benim düşüncelerim

En Doğrusunu Allah Bilir

Ulvi Hoca / 2011

güncel

Üst Alt