Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2300 GÜN 7 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Ankara'da Askeri Helikopter Düştü: 5 Şehit

K

katip

Guest

Ankara Polatlı'dan kalkış yapan Kara Havacılık Okuluna ait askeri eğitim helikopterin düştüğü ve 5 askerin şehit olduğu açıklandı. Polatlı'dan kalkan helikopterden irtibat kesilmiş, 5 saat boyunca haber alınamamıştı.

Ankara'da eğitim uçuşu sırasında irtibat kesilen askeri helikopterin enkazına ulaşıldığı, kazada 5 pilotun şehit olduğu bildirildi.

Eğitim uçuşu yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterle akşam saatlerinde irtibat kesildi. Yapılan arama çalışmalarının ardından askeri helikopterin enkazına Ankara'nın Tuluntaş köyü yakınlarında ulaşıldı.

Henüz belirlenemeyen bir nedenle düşen helikopterdeki 5 pilotun şehit olduğu öğrenildi.
Kazayla ilgili, Genelkurmay Başkanlığı'ndan da bir açıklama geldi.

Genelkurmay, Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait bir helikopterin düşmesi sonucu 5kara pilot subayının şehit olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki basın açıklamasında şöyle denildi:

''Kara Havacılık Okul Komutanlığına ait, gece eğitimi için uçuşa çıkan UH-1 tipi bir helikopterin henüz bilinmeyen bir nedenle Ankara'nın Tuluntaş Köyü civarına düşmesi sonucu beş kara pilot subayımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir.''

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI
Kazayla ilgili NTV yayınına bağlanan ve arama çalışmalarına da katılan Emre Sarıkaya şunları söyledi:

"Kaza, evime yakın bir yerde oldu. Evimin önünde yakın bir uçuş gördüm, ne oluyor diye baktığımda karaltı içinde kayboldu...

Bulunması kolay bir yer ancak büyük bir talihsizlik ki çok karanlık ve sis var. Projektörlerler bile zor bulduk...

Ben askeri araçla arama yapan ilk ekipteydim. 200 kişilk askeri ekiple beraberdik. Şu an 500-600 kadar insan var. Gözümle görmedim ama 5 şehit olduğu söylendi. Teğmen ve üsteğmenler...Kötü bir manzara..."

KOMUTANLAR KAZA YERİNDE
Bu arada Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ceylanoğlu makam aracı ile Kara Kuvvetleri Eğitimi ve Doktrin Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ise sivil plakalı bir araçla olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Komutanlar, yetkililerden, kazayla ilgili bilgi aldı.

Öte yandan, arama çalışmalarına şehit pilotların silah arkadaşları da katıldı. Şehitlerin silah arkadaşlarının, gözyaşlarına engel olamadıkları gözlendi.


TÜM ŞEHİTLERİMİZE YÜCE RABBİMDEN RAHMET DİLİYORUM.


Kaynak: A.A.
 

Benzer Konular

Üst Alt