Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 3700 GÜN 10 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Alem Nedir, Ne Değildir

ulvi

Sayfa Yönetici
Yönetici
Yönetici
Ulvi Hocalar
Aslında anlam benzerliğinden çokça karıştırılan bir konudur Alemler Bahsi

Mesela Derki Hz. Yunus 18000 Alemden geçtik Elhamdulillah

İnsanların çoğu bu satırdaki latifeyi anlamamış ve alemleri canlıların yaşadığı boyutlar gibi kabul etmişler ve çeşitli sayılar ifade edip öne sürmüşlerdir

Bazıları dahada değişik bir kabule gitmiş her cin grubunu bir Alem kabul etmiştir

Aslında doğrudur 18000 Alem yada benzer sayıda öne sürülen Alemler cismani alemlerdir

Yani şu an için varlıklarıyla var olan varlık alemleri

Alemlerin aslı bu değildir,

Alem demek dünyanın bir kere dolup, bir kere boşalması demektir

Dünya bundan önce altı alem atlatmıştır, bu yedincisi ve Rivayete Göre Büyük ihtimalle sonuncusudur

Yani dünya bundan önce altı sefer dolmuş ve boşalmıştır , bu yedinci ve son dolmasıdır

Tabi bunlar benim bilgilerim , ille doğrudur demiyorum. DEoğruda olabilir yanlışta

En Doğrusunu Allah Bilir

polathoca

Uzman Onbaşı
Aslında anlam benzerliğinden çokça karıştırılan bir konudur Alemler Bahsi

Mesela Derki Hz. Yunus 18000 Alemden geçtik Elhamdulillah

İnsanların çoğu bu satırdaki latifeyi anlamamış ve alemleri canlıların yaşadığı boyutlar gibi kabul etmişler ve çeşitli sayılar ifade edip öne sürmüşlerdir

Bazıları dahada değişik bir kabule gitmiş her cin grubunu bir Alem kabul etmiştir

Aslında doğrudur 18000 Alem yada benzer sayıda öne sürülen Alemler cismani alemlerdir

Yani şu an için varlıklarıyla var olan varlık alemleri

Alemlerin aslı bu değildir,

Alem demek dünyanın bir kere dolup, bir kere boşalması demektir

Dünya bundan önce altı alem atlatmıştır, bu yedincisi ve Rivayete Göre Büyük ihtimalle sonuncusudur

Yani dünya bundan önce altı sefer dolmuş ve boşalmıştır , bu yedinci ve son dolmasıdır

Tabi bunlar benim bilgilerim , ille doğrudur demiyorum. DEoğruda olabilir yanlışta

En Doğrusunu Allah Bilir
amenna...

Üst Alt