Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim...
  • ULVİ HOCAM NURKUL HOCAM 2200 GÜN 6 YIL OLDU LÜTFEN GELİN SİZİ ÇOK ÖZLEDİK.. İlimyuvası Yönetim İletişim ilimyuvasi.com@gmail.com

Aile yapısı sağlam olmayan toplumlar yok olmaya mahkumdur

F@lsefe

Uzman Onbaşı
Islamda Kadının Yeri' konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Sabri Akpolat, maneviyattan yoksun gelişen toplumların tehdit altında olduğunu hatırlatarak, "Aile yapısı sağlam olmayan toplumlar er ya da geç yıkılmaya yüz tutacak, yok olmaya mahkumlar." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Sabri Akpolat, sevgi, saygı ve maneviyat üzerine inşa edilmeyen aile yapısının sürdürülmesinin imkansız olduğunu söyledi. 'İslamda Kadının Yeri' konulu konferansta konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Sabri Akpolat, maneviyattan yoksun gelişen toplumların tehdit altında olduğunu kaydetti. Akpolat, "Aile yapısı sağlam olmayan toplumlar er ya da geç yıkılmaya yüz tutacak, yok olmaya mahkumlar." dedi.
Akpolat, şunları söyledi: "Günümüzde bile kadınlarımıza hak veriyoruz diyenler, kadınlarımızı, alakası olmayan TV reklamlarında oynatarak ne yazık ki kullanıyorlar. Oysa bizim İslam anlayışımızda, Kur'an anlayışımızda böyle bir şey kesinlikle yoktur. Kadınlarımız, hem annelik hem eş hem kız kardeş olarak hayatımızın bir parçası. Bu yüzden onlara çok mülayim ve şefkatli davranarak, evde kadına karşı asık yüzlü kötü muamelede bulunup, dışarıda el aleme güler yüzlü olup evliya olmamalıyız.'' Suruç Müftülüğü Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa bayanlar yoğun ilgi gösterdi. Kadınlara, şiddetin arttığı bugünlerde Suruç Müftülüğü tarafından 'İslam'da Kadının Yeri' konulu konferansı anlamlı bulduğunun altını çizen Şanlıurfa Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, kadınların İslam dininde müstesna bir yere sahip olduğunu belirtti.
İslam'ın verdiği hakkı gözetmek lazım

Yıllardan beri sayısız neşriyat yapılmasına rağmen, kadınlara yönelik şiddetin önüne geçilemediğini vurgulayan Suruç Müftüsü Mustafa Altun, "Yaratılışı itibari ile naif, zarif ve duygusal olan kadın, cahiliye ve Ortaçağ döneminde hep hor ve hakir görüldü. İslam'ın gelişiyle kadınlar tam olarak hüviyetlerini kazandı. Ancak İslam'ın kadınlara verdiği hakkı yeterince gözettiğimizi zannetmiyorum." şeklinde konuştu.

Üst Alt